Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Gata am plecat la doctor! Avem emotii!!!

Denisa Maria 38+


poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Brazuca, Andra, bafta multa! SI bafta mult tuturor care se mai pun pe nascut azi!
Tizule, ai trisat, nu ramasese sa nastem o data? Hai ca poate macar cu Pati reusesc peroformanta...
Luna si noi tot compost ii zicem produsului rezultat....dar nu as fi crezut ca englezii sunt la fel de nebuni cum e capiatul meu nici intr-o mie de ani!
Olga, sa-ti traiasca minunea si bine ati venit acasa!


AndraSapt37 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna,

am intrat sa va anunt ca a venit pe lume Miruna (fetita de Siminoc).
stiu doar ca a facut rahianestezie (si cezariana), si ca fetita are 3700 de grame.

restul va povesti ea.

numai bine va doresc, nastere si crestere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Gata, am aranjat baietii si am mancat si eu un pic!

Nu am avut timp sa va zic ca am vorbit cu Hook pe la o ora, sa fi fost 10-11, avea contractii regulate si dese dar nu i s-a rupt apa si nici dilatata nu era. Astepta sa termine profu' ce operatii avea sa vina sa o vada si sa ii dea niste medicamente de ajutor ceva. Si profa de gym tot ii zice de epidurala si ea nu vrea asa ceva. A ramas sa puna o vorba la anestezist in cazul in care se hotaraste la o epi de urgenta!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

haideti ca azi e zi numai buna de nascut se pare!
SIminoc, sa-ti traiasca mandrutza si sa te bucuri o viata de ea! Refacere usoara si fara depresii postnatale!


AndraSapt37 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Felicitari Siminoc! Mult noroc in viata Miruna!

Tizo, uf, ce poveste .. ma bucur mult ca sinteti bine!
paticut, cum e rezultatul? Eu nu am fost, merg luni.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Siminoc sa-ti traiasca minunea, sa fie sanatoasa, mancacioasa si necolicoasa. Iar tie refacere rapida, si te asteptam cu drag sa revii.
Oare ce-o face Karligutza ?

Jeni36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Siminoc si iti doresc o Miruna cuminte si papacioasa!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Anya20
ha ha ha...nu eram eu! stiu despre cine spui, era o doamna care a nascut in aceeasi zi cu mine si a carei fetita a avut o evolutie similara cu a arinei, dar nu la fel de dramatica. eu am avut bebelusul numai la terapie intensiva, unde a stat pana cand am iesit din spital. sigur ma stii, dar eram imbracata in costumatie de spital (in rosu), ca nu mai suportam camasile de noapte si bretelele. si ma simteam si eu ca la serviciu si mai uitam de necazuri. e drept ca m-am tuns si acum am breton, nu mai sunt ca in poze. eu te-am vazuit si inainte sa nasti, cu burtica, pentru ca stateam numai pe acolo prin zona, sa fiu cu arina. si de atunci m-am gandit ca esti tu. chiar i-am spus sotului ca eu cred ca te stiu. am stat jos la rezerva 4. acum regretele sunt tardive, dar macar ma bucur ca sunteti bine. asta e tot ce conteaza!


deci clar faceam o gafa! si fetita mea a stat la terapie o noapte...uff, chiar imi pare rau ca nu te-am ochit...am fost internata si-n weekendul dinainte, de sambata pana luni, cand inca dr. mea nu venise din concediu si ma oprise Ionescu in spital...
bine c-am plecat bine de-acolo cu toatele!!


mami de norocoasa

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Nu vreau sa zic prea mult dar Pantelimonul il declar "spital cu emotii" desi nu e frumos, sper ca s-a spart tot ginionul si vor fi numai nasteri fara peripetii pe acolo. Indiferent cum, bine ca ati ajuns acasa cu fetele sanatoase si frumoase (tot astept poze de la amandoua sa ma clarific).

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput