Mamici de iulie-august 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

ce emotii am...cata lume naste astazi!! va tin pumnii, fetelor, sa auzim vesti cat mai repede. as fi vrut sa scriu mai mult si mai frumos, dar zau ca parca nu-mi vine nimic dragut in cap...simt ca am un nod in stomac.

eu acum am avut o revelatie...pacat ca a fost cam tarziu.
daca tot am stat in pantelimon 3 saptamani, cu siguranta ca olgutta a nascut in timp ce eu eram acolo si daca ma gandesc mai bine...ne-am si vazut de cateva ori. mie mi s-a parut ca ar fi ea si m-am uitat cam insistent, insa n-am avut curaj s-o abordez. acum mor de ciuda, mai ales ca in aceeasi zi si cu aceeasi dr a nascut si o prietena de-a mea, la care am fost in sala.
olgutta, astept sa-mi dai un semn ca tu ai fost, ca sa-mi trag 2 palme de necaz. stiu ca m-am uitat pe cartonasele cu numele bebelusilor, ca m-am gandit ca poate poate, dar nu stiu numele tau.

editez: felicitari si sa-ti traisca minunea de fetita!!

Alina, mamica fericita a doua "pete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Azi e ziua sotului si, cum nu am avut cum sa ma duc sa colind prin magazine dupa ceva spectaculos (anul trecut i-am cumparat un album - 'Marile minuni ale lumii' si, pe prima pagina, cum il deschideai, mi-am lipit o poza mare cu mine ), acum i-am cumparat o pereche de slapi pentru casa de la un magazin de cartier. S-a uitat saracul Acum m-am gandit. Pana deseara la 7 poate ma apuca nasterea si ii fac un cadou de o sa-l eclipseze toata viata. Nici nu v-a mai primi cadouri. Toate atentia va fi pentru Dariuta.

Dana S40 cu Daria Stefania

AMR 7 zile pana la DPN



Bestiala ai fost cu poza lipita pe albumul cu MArile minuni ale lumii-excelenta idee-bravos
Andutzy, nici eu nu arunc cojile de oua ca au mult calciu si le fierbem si le dam la porumbei. Vad ca multi pe-aici avem fluturi in cap
[b]Karligutza
nastere usoara, si Doamne ajuta sa fie totul bine bebelina sanatoasa, refacere rapida si meleoane de pupici. Aplicam si cateva pt antren.

Jeni36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Incearca la Medlife, la Pelinescu sau Botica-Radulescu. Cel din urma cica e mai tanar si mai iscusit, in principiu tot de la Pelinescu a invatat meserie!

quote:
Originally posted by ancasilv

Neata fetelor! Eu sint o burtica mai mica, de oct. Scuze ca dau buzna, dar imi puteti spune voi unde v-ati facut ecografiile? Eu pina acum am mers la Iosup, dar vreau sa merg la altcineva, in afara de cei 3 magnifici (Pop, Iosup si Herghelegiu). Imi puteti recomanda pe cineva? Multumesc frumos, felicitari pt bebei si nastere usoara celor care mai au putin pina la termen!

Poze nunta...

anca +26Bb Vladut...



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Karligutza
Estecri
AndraZ
BBPuck

Nastere usoara si travaliu cat mai scurt cu putinta!


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Olgutza sa te bucuri de bb alaturi de sot!

Eu fug cu copilul un pic in spatele blocului!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Olgutza bine ai venit acasa si felicitari pt printesa papacioasa!
Mie, mi-a fost f rau azi noapte am crezut ca nasc ce contractii aveam. M-au luat pe la 11 cand ma asezasem si eu comod la PC sa vizualizez filme, aveam burta ghem toata si ma luau contractiile initial la 6-7 minute, apoi s-au indesit. Am luat un No Spa, gandindu-ma la travaliu fals, contractiile s-au indesit, plus ma durea bazinul, soldurile spatele tot. MA ingrozisem la un moment dat, nici macar buletin nu am ca abea am depus actele luni. Ma si vedeam urcandu-ma in masina spre spital si nascand cu pasaportul, plus ca bagaj ioc, sot plecat, singura acasa cu mama (74 ani) si fiimea (10 ani). PAna la 3 m-am cronometrat la ce interval erau contractiile. Se indeseau bebe era in revolutie la mine in burta si intr-un final la 3 am adormit. LA 6 iar m-au luat, iar peste azi cand ma iau cand ma lasa. Dar dopul nu l-am pierdut, apa nu s-a rupt, insa cred ca ma pregatesc sa nasc.
Interesanta zi de nascut vineri 13. Nu mi-ar parea rau, desi cred ca totusi bebe va mai sta (speeeeeeeeeeeeeeeer)!
Andicu, si eu am trecut prin asta la prima nastere, plangeam aiurea, deja ma enerva si fata. MAi ales ca am nascut la socra-mea si ma enerva si ea, si cumnata-mea si toti, si toate. Asa ca e normald raga mea, nu esti singura. Capul sus si uite-te la minunea din patut si-ti trec toate !
MA duc sa mai stau in patut!

Jeni36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Moama, ieri 3 bb, iar azi se anunta o zi fff. efervescenta!

ANDREEA C , felicitari pt bb!Te asteptam cu vesti!

OLGUTZA, felicitari, sa fie fata sanatoasa!Asteptam poze!Wow, Olgutza a avut un ingerash , a stiut ea cand sa vina!

Pentru eco eu o rec. pe dr. Chitescu de la Medlife si pe dr. Calomfirescu de la Medicover.

Ploua cu bbii, ploua cu bbii!desi e vineri 13!

Io sunt a in a treia zi de cand nu mai am cerclajul.Dr. mi-a spus ca de regula dupa 5-6 zile se declanseaza nasterea.Iar maine intru in 39 de sapt.



Ile 38 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 8 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Anya20

ce emotii am...cata lume naste astazi!! va tin pumnii, fetelor, sa auzim vesti cat mai repede. as fi vrut sa scriu mai mult si mai frumos, dar zau ca parca nu-mi vine nimic dragut in cap...simt ca am un nod in stomac.

eu acum am avut o revelatie...pacat ca a fost cam tarziu.
daca tot am stat in pantelimon 3 saptamani, cu siguranta ca olgutta a nascut in timp ce eu eram acolo si daca ma gandesc mai bine...ne-am si vazut de cateva ori. mie mi s-a parut ca ar fi ea si m-am uitat cam insistent, insa n-am avut curaj s-o abordez. acum mor de ciuda, mai ales ca in aceeasi zi si cu aceeasi dr a nascut si o prietena de-a mea, la care am fost in sala.
olgutta, astept sa-mi dai un semn ca tu ai fost, ca sa-mi trag 2 palme de necaz. stiu ca m-am uitat pe cartonasele cu numele bebelusilor, ca m-am gandit ca poate poate, dar nu stiu numele tau.

editez: felicitari si sa-ti traisca minunea de fetita!!

Alina, mamica fericita a doua "pete"



Alina, trage-mi si mie 2 palme, ca fii'mea era langa a ta, in stanga! m-am gandit la tine din momentul in care am vazut pe cartonasul bebelusei tale data nasterii: 20.06. am ochelari, n-am avut lapte cat am stat acolo (desi veneam la alaptat, mimam si io si ea), iar fetita s-a nascut cu bosa. mi-a fost jena sa te abordez, ma gandeam sa nu fac vreo gafa...pe de alta parte, mi-aduceam aminte ca-n poze aratai altfel... si-am stat si la parter amandoua...
sa-ti traiasca si tie fetita, e o dulcica si seamana cu tine!

Tizo si restul fetelor, va multumesc din suflet!!!

mami de norocoasa

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

quote:
Originally posted by ancasilv

Neata fetelor! Eu sint o burtica mai mica, de oct. Scuze ca dau buzna, dar imi puteti spune voi unde v-ati facut ecografiile? Eu pina acum am mers la Iosup, dar vreau sa merg la altcineva, in afara de cei 3 magnifici (Pop, Iosup si Herghelegiu). Imi puteti recomanda pe cineva? Multumesc frumos, felicitari pt bebei si nastere usoara celor care mai au putin pina la termen!

Poze nunta...

anca +26Bb Vladut...



salut!

iti recomand sincer sa mergi la ecografie la d-nul dr. Ioescu Crangu (prof universitar) la clinica Medical City de pe sos. aviatorilor (e simplu de ajuns si cu un telefon iti faci programare)

si eu a facut in sarcina asta o mie de ecografii inclusiv la minunatii iosup si chitescu. sincer aici cu acest medic m-am simtit cea mai verificata.

iti doresc succes. nr. de tel il iei de pe net - da un search cu google pt medical city si vezi ca ai contact in stanga jos. la recetionista de la tel ceri programare la ionescu crangu pt eco.



paticut 35+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by olguttza

quote:
Originally posted by Anya20

ce emotii am...cata lume naste astazi!! va tin pumnii, fetelor, sa auzim vesti cat mai repede. as fi vrut sa scriu mai mult si mai frumos, dar zau ca parca nu-mi vine nimic dragut in cap...simt ca am un nod in stomac.

eu acum am avut o revelatie...pacat ca a fost cam tarziu.
daca tot am stat in pantelimon 3 saptamani, cu siguranta ca olgutta a nascut in timp ce eu eram acolo si daca ma gandesc mai bine...ne-am si vazut de cateva ori. mie mi s-a parut ca ar fi ea si m-am uitat cam insistent, insa n-am avut curaj s-o abordez. acum mor de ciuda, mai ales ca in aceeasi zi si cu aceeasi dr a nascut si o prietena de-a mea, la care am fost in sala.
olgutta, astept sa-mi dai un semn ca tu ai fost, ca sa-mi trag 2 palme de necaz. stiu ca m-am uitat pe cartonasele cu numele bebelusilor, ca m-am gandit ca poate poate, dar nu stiu numele tau.

editez: felicitari si sa-ti traisca minunea de fetita!!

Alina, mamica fericita a doua "pete"



Alina, trage-mi si mie 2 palme, ca fii'mea era langa a ta, in stanga! m-am gandit la tine din momentul in care am vazut pe cartonasul bebelusei tale data nasterii: 20.06. am ochelari, n-am avut lapte cat am stat acolo (desi veneam la alaptat, mimam si io si ea), iar fetita s-a nascut cu bosa. mi-a fost jena sa te abordez, ma gandeam sa nu fac vreo gafa...pe de alta parte, mi-aduceam aminte ca-n poze aratai altfel... si-am stat si la parter amandoua...
sa-ti traiasca si tie fetita, e o dulcica si seamana cu tine!

Tizo si restul fetelor, va multumesc din suflet!!!

mami de norocoasa

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...




ha ha ha...nu eram eu! stiu despre cine spui, era o doamna care a nascut in aceeasi zi cu mine si a carei fetita a avut o evolutie similara cu a arinei, dar nu la fel de dramatica. eu am avut bebelusul numai la terapie intensiva, unde a stat pana cand am iesit din spital. sigur ma stii, dar eram imbracata in costumatie de spital (in rosu), ca nu mai suportam camasile de noapte si bretelele. si ma simteam si eu ca la serviciu si mai uitam de necazuri. e drept ca m-am tuns si acum am breton, nu mai sunt ca in poze. eu te-am vazuit si inainte sa nasti, cu burtica, pentru ca stateam numai pe acolo prin zona, sa fiu cu arina. si de atunci m-am gandit ca esti tu. chiar i-am spus sotului ca eu cred ca te stiu. am stat jos la rezerva 4. acum regretele sunt tardive, dar macar ma bucur ca sunteti bine. asta e tot ce conteaza.

Mergi la inceput