Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

quote:
Originally posted by teodoran

Am venit de la eco, sunt diperata.....eram sigura ca pop o sa-mi spuna nu stiu ce idiotenie ca eu sa nu mai pot trai linistita.

Nu stiu cum naiba colac peste pupaza, lui i-a data din masuratori ca copilul are retard de crestere de 2 spatamani, dar ca kilograme are 1,800 kg.

Acum o sa ptaman jumate la dr. mea era in urma cu 4 zile, si inainte de asta facusem si la spital eco, si tot cu 4 zile arata, deci alt doctor si alt aparat.

Nu stiu ce sa cred, de o saptaman jumate deja sa aiba retard de crstere. Si sa ma duc de uregnta la dr. meu sa-mi dea sa fac analize, dar nu mi-a zis ce analize....si ca nu e grav dar se poate transforma in grav, avand in veder ca placenta imbatraneste mai repede decat fatul.

Dragele mele, stiu ca sunteti la intalnire, dar ajutati-ma ,sunt disperta...Cine oare m-a pus sa ma duc...

31+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png





Iubita nu dispera! Eu zic sa ceri sfatul si altui medic. Eu la prima sarcina cred ca am consultat peste 10. Pana la 5 luni totul a fost bine si dupa aceea med meu curant a inceput sa-mi puna tot felul de diag care mai de care mai ciudate. Bb avea o prob dar nu a fost chiar atat de grav cum puneau ei prob. Am nascut o fetita de nota 9, de peste 4 kg si sanatoasa. Prob pe care o avea s-a rez intre timp.
Conteaza sa fim noi cat mai optimiste si nu te mai lua dupa ce zice unul si altul.Daca trebuie fa acele analize, dar fii tare ca sunt sigura ca nu-i treaba chiar atat de neagra cum o vad ei.Am experimentat pe pielea mea, cata scoala si diplomatie au domnii doc in ziua de astazi.
Capul sus si Doamne ajuta! Sa ne tii la curent.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Luy, ce haios....Sa-i dat omului de stire...he-he-he!
Hazul, ce misto...Deci asa v-ati organizat voi??? Frumos!

Gata, ma bag la culcare! Sint un pik frustrata ca eu nu am putut participa!
M-a enervat si al meu, mi se pare ca nu imi acorda atentie deloc. Poate e din cauza ca am ramas in concediu si am mai mult timp...Orisicum, m-a enervat, ar putea sa fie si ei mai atenti in perioada asta!

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Am vazut pozele. Sunteti superbe Cred si eu ca au ramas toti cu gura cascata!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Da, fetelor, jos palaria! Daca nu era faza cu Alex(puica mea), veneam si eu. Dar asa ma uit si eu la poze si va admir. Toate aveti "ceva" care da clasa la cel mai tare machiaj. Nu vrem sa ne dati detalii despre ce ati papat, dar eu cel putin sunt curioasa sa vad cum ati pus tara la cale, asa ca va rugam sa ne dati si noua de veste dupa ce va odihniti!


Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

teodora acelasi lucru i s-a intamplat prietenei mele la amandoua fetitele; dar a stat linistita acasa ultimele 2 luni, bebelinele au recuperat foarte frumos si s-au nascut cu greutate de 3.200 -aproximativ- la termen.
vorbeste cu dr si fa-ti analizele, dar mai important decat orice repaus pe partea stanga la pat si alimenteaza-te sanatos! Face mai mult decat orice, crede-ma!


31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

pentru ca inca merg la lucru nu am foarte mult timp sa scriu, dar recuperez in august!

azi am fost la farmacie si am cumparat:
elevit- 1 cutie 38 RON
Bepanthen 19 RON
Betadina 12 RON
Fasa tifon 10Mx20CM 3 RON
Fasa tifon 10Mx10CM 1.7 RON
comprese sterile 1 plic = 10cm/8cm = 6 buc. x 8 straturi 1.5 RON plicul
ser fiziologic 5 fiole 11 RON

deocamdata atat ca mi-am uitat listuta acasa

M-am gandit sa trec si preturile pentru ca poate mai sunt intarziati ca mine ce vor sa-si faca o idee.

Va pup pe toate!

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Eu am intrat sa va spun noapte buna. M-a luat un somn de pic. Cred ca de la ness-ul din prajitura e . Ma bag la somnic si mai citesc maine.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am pus si eu poze:)
intrebare intrebatoare:

daca tot e cont pro flickr, sa va arat si niste maci de la 2 Mai?
:)
am gasit unii albi, n-am vazut in viata ma.daca primesc ok-ul, pun pozele.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Gabriela si eu ma plang cateodata ca nu-mi da al meu destula atentie. Probabil ca in perioada asta ne simtim noi mai vulnerabile si mai sensibile din cauza schimbarilor de gabarit(cel putin eu ) dar si din cauza hormonilor. Al meu saracu' abea are timp sa doarma ca stiti si voi cum e un doctoras la inceput de drum ... cand sa mai aiba timp sa-mi dea si mie atentie cat as vrea eu. Noroc ca acum am carnet de soferi si de cate ori ma plictisesc plec de nebuna cu masina si ascult muzica romaneasca, ba un shopping si uite asa trece timpul. Mi-am achizitionat de curand si o masina de cusut si toata ziua cos la ea asternuturi pentru bebe, perdelele pentru camera lui si multe altele. Sper ca intr-o saptamana-doua sa fie gata camera voinicului si am sa fac poze s-o vedeti.
Ma bag si eu la somn acum .... nu stiu cat de repede voi reusi sa adorm desi ma simt foarte obosita.

Iuli31+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

iuli ce masina de cusut ti-ai luat? si la ce pret? ca vreau si eu sa-mi iau una

31 +

Mergi la inceput