Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

DA, super mamici , super burtici, ce frumos trebuie sa fie sa va cunoasteti si personal nu numai virtual. la toate gravidutele.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Teodoran , ma bucur ca te-ai mai linistit. Cel mai bine e sa discuti cu dr. tau, mai ales ca greutatea e foarte buna pentru varsta aceasta a sarcinii.

Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ce sa-ti zic Gabriela, ca a venit la noi un tanar mirandu-se "vaaai ! N-am mai vazut in viata mea asa ceva !" si ne-a intrebat "Cine e prima?" si ne-a dat niste carti de vizita, cica sa-l anuntam cand se naste primul bebelus
Oricum, ti-am zis, toti se mirau si zambeau ! O tipa care probabil era ceva "sefa de terasa" pe acolo a ramas siderata cand si-a dat seama ca suntem toate 11 si ne-a intrebat " sunteti toate prietene ? " S-o fi gandit saraca fata ca suntem prietene vechi si am ramas toate in acelasi timp Sau, vorba Roxanei, ca om fi dintr-o secta din aia, sau mormoni ceva, eventual ca avem acelasi barbat

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

vaaaaai, stiam eu de ce nu tre sa apar i9n poze.
groaznic am iesit

le descarc si eu pe ale mele, num#a dati-mi si mie parola de la flickr:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

V-am "vizionat" si eu! Sunteti tare frumoase. De fapt ce poate fi mai frumos decat o femeie care creste in burtica un ingeras mic?
Bucurati-va de fiecare moment pe care-l mai aveti cu bebelinii!!! Doar acum sunt "numai ai vostrii". Dupa ce ies afara sunt si ai lui tati, bunici,etc. Acum sunt doar pentru voi. Am uneori zile cand imi pun mana pe burtica si imi e un dor de eaaaaaaaaaa, de mamutzica mea cand era numai a mea.
Gata, va las, mai trebuie sa fac si treaba(Sunt la munca)

Hazul
de Lucas www.snugglepie.com/ezb/782773.png" target="_blank">Smecherul lui mama
si Mathea Roana www.snugglepie.com/ezb/783294.png" target="_blank">Gogosica mica
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Multumim mult de aprecieri si de cuvintele frumoase, Hazul !


Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Ce frumoasee pozeee....si ce frumoase gravidute sunteti! Ce bine de voi ca sunteti atat de multe din Bucuresti si va puteti intalni...vreau si euuu. Nu ne spuneti si noua ce-ati mancat... si daca a fost buna mancarea? Eu una nu poftesc daca nu vad ... dar sunt curioasa cu ce v-ati ospatat bebelusii

Iuli31+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

quote:
Originally posted by Flavia_Hurducas

Buna seara mamici!

Azi am si eu putin timp de palavragt, dar vad ca voi sunteti la intalnire. Asa ca sa va mai povestesc ce mai facem.

Luni am fost la echografie. bebe are 860 gr. (maricel pt. cele 25 sapt. pe care le are), este bine dezvoltat, si se invartie de colo-colo. Bineinteles ca in contratimp cu mine. Cand vreau eu sa dorm, nu vrea el. Si invers.

La mine s-a stabilit nasterea pe 10 oct., ora 12.. Asta daca nu se va grabi el mai tare decta noi. Adica va veni pe lume la 38 sapt. si 4 zile. Asa ca puteti schimba, va rog, DPN.

Balenuta, adica eu, se cnfrunta cu arsuri mari. Nu mai pot manca vinete , prajeli si nimic ce contine ceapa. Si poate voi mai descoperi si alte lucruri care imi fac rau. Voi ce luati pentru arsuri???

Marti ,erg la concertul Rolling Stones! Mai sunt mamici inconstiente ca mine???

Sa ne povstiti cum a fost la intalnire.

Flavia 25 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos







Buna seara! Felicitari pentru bebelus! Am facut si eu eco la 25 saptamani si al meu avea 850 g, putintel mai slabut decat al tau, dar o cuconica din parcul unde ne facem noi veacul imi tot spunea, ce copil slab am eu!! Deci pana la urma e ok! Bravo mamica de baiat!

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Am spus ca plec? Sorry, nu ma abtin sa nu va spun sa va pregatiti de intalnirile cu 12 mamici+12 carucioare(Asta pentru inceput)
Sau fetele din gasca noastra programeaza deja aniversarea de un an a "bucuriilor" (asa-i numim noi pe bubulinii nostrii de sept-oct2006)
Acolo sa vedeti ce soc o sa fie pe aia. Se va merge la munte, deja s-au inchiriat niste cabane, si cand o sa apara 15 mamici, 15 tatici, 15 bebelusi TOTI de aceeasi varsta, + fratiorii lor (daca e cazul pentru familiile care au 2 copii)
Sunt atat de curioasa de ce mutra o sa faca aia!!!!Ca sa nu mai zic de ziua cand se va face petrecerea Se va canta "La Multi Ani" de cate ori?
Si cine sa traiasca....Incepe enumerarea
Vedeti, asta va asteapta anul viitor
Gata, va pup pe toate, imi sunteti dragi, imi e dor si de burtica mea, dar retraiesc prin voi momentele de anul trecut.
Noapte buna!

Hazul
de Lucas www.snugglepie.com/ezb/782773.png" target="_blank">Smecherul lui mama
si Mathea Roana www.snugglepie.com/ezb/783294.png" target="_blank">Gogosica mica
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Teodora, bine ca te-ai mai linistit!la 28 de saptamani valoarea IR tre' sa fie intre 0,35-0,63(medie 0,49), iar la 34 saptamani 0,31-0,59(medie 0,45). Cat ti-a zis tie Pop 0,81 este intradevar mare, asta daca valoarea este corecta. Daca bebe e in greutate, nu are cum sa fie retard de crestere, dar e posibil, datorita IR marite, sa nu se mai dezvolte corespunzator de aici inainte. Posibil, nu obligatoriu! Eu am o prietena care a avut in sarcina ambele artere marite la 0,80, a facut "celebru" tratament al lui Tutunaru si a fost ok. Dar e posibil ca Pop sa nu fi masurat bine. Si sa-ti spun si de ce ma gandesc si la varianta asta. La prima sarcina, eco morfo la 17 saptamani la Pop Ir marit 0,73; eco morfo la 24 saptamani la Iosup Ir 0,40.
Rares s-a nascut la 38 de saptamani + 5zile cu 3,500 kg si 53 cm. La sarcina asta 16 saptamani IR marit la Pop 0,71, eco mofo la Iosup la 20 saptamani IR 0,43. Ceea ce mie mi-a dat de gandit, care o masura bine!? Pana iti ies analizele pe care le vei face, daca chiar va fi nevoie, poti sa iei Bio marin plus si MgB6 ca nu-ti fac nici un rau. Si cat mai multa odihna, fara stres!!


mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput