Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Maine de dimineata vreau sa ma duc sa-mi refac toate analizele de sange. Sugerati-mi ce anume sa fac, cat mai multe..o lista exacta.

32+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumim Hazul! Esti o dragutza!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Teodora, poate ar fi ma bine sa astepti sa mergi la dr. ta sa iti dea o lista de analize.
Din pacate nu ma prea pricep la "retardul de cresetre", dar eu iti sugerez sa stai linistita, ca totul va fi bine. Doua prietene au fost diagnostificate la fel si pana la urma totul a fost bine.

Noapte buna burtici!

Flavia 26 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Am ajuns si eu de la intalnire, a fost tare dragut.

Teodoran, la mamicile de iul-aug, mai era o mamica - Jadi, care stiu ca scrisese ca pe la 32 de saptamani i-au gasit retard de crestere, dar a urmat un tratament si a nascut bebe sanatos si maricel. Ma gandesc ca poate ea iti poate explica mai multe, ce analize a facut, ce medicamente a luat si cum a decurs totul.

Hazul, multumim de sfat. Si eu stiam ca nu se recomanda nici o perna la bebe nou nascut. Eu o sa il pun pe cearsaf si eventual o paturica subtire. La paturici, exista riscuri de sufocare?

Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Da Teodora dr. ta stie ce analize trebuiesc facute.Nu te stresa cu prea multe.Hazul acum m-am convins ca intradevar nu trebuie pernuta de nici un fel.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare, am revenit de la super intalnire. M-am simtit excelent, fetele sunt minunate. Am socat lumea cum eram noi grup de burtici, toti se intrebau cum de suntem toate la fel. Sper sa puna fetele pozutele cat mai repede, eu uitasem aparatul.

In rest am fost la eco azi, BB e super bine, 2130 gr, mai mare cu 5 zile, prezentare craniana. Totul este ok. Ma panicasem de colul de 3.2 mm insa Badiu a zis ca totul este ok, si ca e normal pentru faza asta a sarcinii. El zice sa nu imi fac griji, ca nu voi naste pana pe 17 august cand vine el. Oricum am stat vreo 5-6 ore azi in ambulator, dar nu m-am lasat pana nu l-am vazut si mi-a lasat o persoana de contact daca sunt probleme cat lipseste.

Emma, la noi vata aia din aparatorile de pat s-a strans.

Alice, cati ani ai de nu poti naste normal? Eu aproape fac 32 pana nasc si doctorul a zis ca e f bine ca voi naste normal si acum.

Afibebe, asa urasc si eu culcarea si mai ales statul in pat. Din pricina sfocarii si arsurilor.

Ana, tin pumnii sa nu fie preeclampsie, cine stie. Multumesc de lamuriri oricum.



Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, nu te panica inca, mai ai rabdare. Cu ecografele astea...nu stii ce sa mai crezi. Imi pare rau ca ai asa emotii, tin pumnii sa fie bine.

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Ilinca n-a dormit cu perna si patura pana pe la 2 ani
Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Hazul, multumim de sfaturi! Oricand esti binevenita!
Fetele, ma bucur ca v-ati simtit bine la intalnire! Cred si eu ca ati socat lumea…un grup de burticoase…he-he-he!!! Sa vina pozele!
Oa, Roxana, ce mare e bb Andrei! Ma bucur din suflet ac e totul bine!

Mie mi s-a parut ca beblina a miscat mai putin parka in astea 2 zile, dar am zis ca nu ma mai stresez, ca or mai fi si perioade din astea, cine stie ce pozitie are….Adevarul e ca atatea probleme ne facem…..


Pup fetele, somn usor!


Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Roxana acum am scos lenjeria din masina si spre surprinderea mea se prezinta chiar bine. O sa ma uit mai atent maine ca acum sunt franta de oboseala. Gata, la somnic ca-mi ajunge atata treaba! Pupici! Ma bucur ca v-ati simtit bine la intalnire. Asteptam pozele. numai bine!

Emma 29+

Mergi la inceput