Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Teo, asa sa faci. Du-te si discuta cu doctorita ta si hotarati impreuna ce-i de facut. Probabil o sa iti dea sa repeti analizele de sange si de urina, dar sunt sigura ca o sa te linisteasca.

Ana 32+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Am cump Persil Gel Sensitive, dar multa spuma mai face in mas de spalat..mama mia. Am dat sa le clateasca a doua oara ca nu mai iese spuma din ele...uffff!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Te-ai mai linistit, Teodora? Du-te la doctorita t si fa analizele, sint sigura ca totul e bine cu bebele tau! Pupici!

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

De acord cu Gabriela. Mult noroc! O sa fie bine ai sa vezi!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Teodora curaj! Gandeste-te numai la puiul tau cel mic din burtica. Incearca sa te linistesti pentru puiul tau ca sa ii poti vorbi ca totul e bine, ca el trebuie sa creasca mare, sa-i povestesti ce o sa faceti cand o sa vina pe lume... treburi din astea. Incearca sa nu te mai superi pentru ca ala micu resimte cel mai mult starea ta. Ai incredere ca totul va fi bine




Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mda, de asta nu remarcasem perna aia ca nu prea m-a convins nu pot sa-mi inchipui cum sta bebe pe o parte, se vede putin doar intre perne, pe spate si cred ca se si incalzeste asa. Mai vedem noi, poate o sa improvizam ceva daca o sa avem nevoieMyral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Mi-a masurat si IR. Si a subliniat valoarea de al artera uterina dreapta = 0.81. Care este valoarea normala pentru sapt.32?

32+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

teodora, linisteste-te, uite, si al meu bebe are deja 5 zilasa zis retard, dar eu facbebelusi mai mici, asta e exp[licatia.
Sofia a avut 3 sapt intarziere, la 38 de sapt era ca de 35.Si e o voinica si are un fond gentic de copil f f sanatos(pana sa o dau la gradi n-am auzit-o macar tusind!!!)
dragelor, la intalneala a fost f f fain.Acuma ma acapareaza fi-mea, dar o sa descarc si poze si o sa mai povestesc,
:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Buna fetelor
Ma bucur ca nu v-ati suparat ca am "dat buzna"peste voi Am avut putin timp liber la munca si v-am mai citit putin
Imi permiteti sa va spun ca la noi sunt total interzise orice fel de perne pentru copii... Am inteles ca exista o intreaga campanie si curand se va face si in Europa. De ce? Pentru ca o sa-i vedeti cat sunt de firavi si micuti; a-i pune sa doarma pe o perna, inseamna sa le "deformezi" coloana, oricat de micutza ar fi acea perna. Nu e obligatoriu sa se intample, dar din cauza ca s-a intamplat s-a ajuns la interzicerea lor.
Va rog sa ma iertati daca am ofensat pe cineva, si daca vreti sa le cumparati, cumparati-le, dar o sa vedeti cate produse sunt pe piatza si la care se face reclama doar de dragul de a fi vandute. Credeti-ma ca am trecut si eu prin asta, si fiecare mamica vrea sa-i cumpere ce-i mai bun puiului ei. Oricum bebelusii mici nu se misca in somn in primele luni. La inceput dorm ore in sir nemiscati, ca niste ingerasi. De multe ori ai puneam mana la nasuc sa vad daca respira. Iar la "prevenitul regurgitarilor"...ce pot sa spun? Oricum ai tineti sus pe umar pana regurgiteaza, tocmai pentru ca sunt atat de micuti si fragili, nu au reflexele formate si caile respiratorii nu sunt maturate.O sa vedeti ca uneori ai tineti mai mult, alteori regurgiteaza imediat. Depinde de cum si cate bule de aer au tras pe guritza in timp ce au supt.
Daca D-ne fereste se intorc intr-un fel sau altul, nu au cum sa nu se sufoce daca stau cu nasucul acoperit cu ceva, chiar si in perna. Aici sunt interzise inclusiv jucariile de plus in patutz atunci cand dorm, din aceleasi motive. Atunci cand patutzul are doar cearceaful care este foarte bine intins, nu au cum sa pateasca nimic, pentru ca nasucul este liber ori in ce pozitie s-ar intoarce.
Imi cer scuze inca o data, si daca v-am deranjat, spuneti STOP si ma comformez.
Va doresc un weekend placut si saptamani cat mai usoare pana la capatul drumului unde va veti intalni cu ingerasii vostrii.

Hazul
de Lucas www.snugglepie.com/ezb/782773.png" target="_blank">Smecherul lui mama
si Mathea Roana www.snugglepie.com/ezb/783294.png" target="_blank">Gogosica mica
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

asta cu artera e intr-adevar putin mai mare decat ar trebui. Si eu am avut la fel la Sofia.Insa spre sfarsit s-a remediat valoarea.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput