Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Flavia felicitari pt bebe grasunelu'!
Nana sa stii ca si eu ma gindeam sa-i iau perna anti sufocare...ca si eu sint stresata rau....
Roxali cred ca te refereai la cursurile preparto nu postparto ....nu iubita,n-am avut chef sa ma duc...vreau sa fie surpriza toatala nasterea ....si am decis sa sun si sa anulez si programarea cu anestezistul pt epidurala....ca oricum n-am s-o fac..


Picca 30+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cristina_ana, ti-am dat PM cu informatii.

Perna este de la Chicco si se gaseste si pe bebelusultau. ro, la Articole pentru siguranta. Am vazut ca momentan nu au perna disponibila in stoc, dar poate o aduc curand.
Am mai vazut aici si perna pentru nou-nascuti, aia care previne aspirarea regurgitatiilor, si mi s-a parut interesanta si aia.

Piccaflor, tre sa fii tare curajoasa sa renunti la epidurala, din moment ce te-ai gandit initial la varianta asta. Eu recunosc ca nu mi-e frica de nastere, nu inca, dar asta din cauza ca sper ca epidurala la care nu o sa renunt sub nici o forma, sper sa faca minuni de-a dreptul!


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Myral, crema aia cu galbenele de care zicea Afibebe, se gaseste si in farmacii.. Stiu ca avea soacra-mea ca m-am mirat eu ca e cata mai cutia, si o luase din farmacie. Parca o si vad, are eticheta grena.


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Flavia, bravo pt bebe grasunel!

Fetele, si eu auzisem ca bebelusii nu dorm pe perna. Cum e cu asta?


Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Cristina ana, Myral, pernuta in cauza se gaseste si la noi, o puteti vedea si pe pagina web Chicco. Pe ea doarme bebe, pe o parte si nu se poate intoarcedin pozitia in care a fst asezat.

Flavia 26 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am venit de la eco, sunt diperata.....eram sigura ca pop o sa-mi spuna nu stiu ce idiotenie ca eu sa nu mai pot trai linistita.

Nu stiu cum naiba colac peste pupaza, lui i-a data din masuratori ca copilul are retard de crestere de 2 spatamani, dar ca kilograme are 1,800 kg.

Acum o sa ptaman jumate la dr. mea era in urma cu 4 zile, si inainte de asta facusem si la spital eco, si tot cu 4 zile arata, deci alt doctor si alt aparat.

Nu stiu ce sa cred, de o saptaman jumate deja sa aiba retard de crstere. Si sa ma duc de uregnta la dr. meu sa-mi dea sa fac analize, dar nu mi-a zis ce analize....si ca nu e grav dar se poate transforma in grav, avand in veder ca placenta imbatraneste mai repede decat fatul.

Dragele mele, stiu ca sunteti la intalnire, dar ajutati-ma ,sunt disperta...Cine oare m-a pus sa ma duc...

31+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

of, Teodora, ce ti-e si cu medicii astia, te baga in sperieti si te lasa asa...
Nu cred sa fie grav, bebe are greutatea buna, dar nu ti-a zis ce analize trebuie sa iti faci???
Din pacate nu prea ma pricep, dar vin fetele si poate unele care au mai trecut prin asa ceva iti daun un sfat!
Tu oricum linisteste-te ca nu-i cazul sa il agiti pe bebe, stii ca de obicei noi ne agitam mai tare decat e cazul!

Pupici!

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Teodora nici eu nu ma pricep, dar ce retard de crestere sa aiba cand greutatea e ideala. Si eu zic sa stai linistita pana mergi la dr. tau si ai mai multe dateMyral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Teodora, ia-o incet. Si mie mi se pare ciudat sa aiba retard de crestere si sa aiba totusi greutatea normala. Eu zic sa mai repeti echo. Ti-a masurat si IR-urile? Eu am patit asta la prima sarcina si era vorba de o lipsa crunta de fier. Dupa tratament si emotii, bineinteles, totul a fost bine. Miruna a recuperat si s-a nascut cu 3200. Du-te la medicul tau si discuta cu el ce e de facut. Stii foarte bine de rateurile pe care "cei trei magnifici" le-au tot dat de cand suntem la odiseea asta. Si in primul rand nu intra in panica. Tinem pumnii si daca ai nevoie de noi, striga.

Ana 32+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am vorbit cu dr. mea si a azis ca nu e prima data cand vine lume cu ecografii de la diagnosis in care apare retard de crestere. A spus sa ma linistesc si sa ma duc luni la ea. Of Doamane!!!!

32+ Alex
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput