Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si la noi niste ploiiiiiiiiiiiii!!!!
oare ce mananca bun fetili??????Yamiiiiiiiiii

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Buna seara mamici!

Azi am si eu putin timp de palavragt, dar vad ca voi sunteti la intalnire. Asa ca sa va mai povestesc ce mai facem.

Luni am fost la echografie. bebe are 860 gr. (maricel pt. cele 25 sapt. pe care le are), este bine dezvoltat, si se invartie de colo-colo. Bineinteles ca in contratimp cu mine. Cand vreau eu sa dorm, nu vrea el. Si invers.

La mine s-a stabilit nasterea pe 10 oct., ora 12.. Asta daca nu se va grabi el mai tare decta noi. Adica va veni pe lume la 38 sapt. si 4 zile. Asa ca puteti schimba, va rog, DPN.

Balenuta, adica eu, se cnfrunta cu arsuri mari. Nu mai pot manca vinete , prajeli si nimic ce contine ceapa. Si poate voi mai descoperi si alte lucruri care imi fac rau. Voi ce luati pentru arsuri???

Marti ,erg la concertul Rolling Stones! Mai sunt mamici inconstiente ca mine???

Sa ne povstiti cum a fost la intalnire.

Flavia 25 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

felicitari pt. eco! Flavia, chiar ca e maricel baietelul tau..a mea avea 663gr la 24 s si 1 zi..
deja ai programat cez?eu sper sa nasc dupa 15 oct, adica dupa ziua mea..




Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by aeperju

Auziti ce credeti? Am cump o lenjerie pt patut care are si o pernuta mica mica. Daca o bag la spalat la masina oare vata ia din interior (sau ce o fi) nu se strica, nu se strange? Nu stiu ce sa fac, ca de spalat oricum trebuie s-o spal.

Emma 29+



Nu are eticheta care sa iti arate daca se spala la masina au ba?
Eu daca pe eticheta scrie ca se spala la masina, atunci spal la masina, daca nu, nu. Daca acolos crie ca se poate, da-i inainte.
Referitor la perna, noi o sa cumparam perna din aia antisufocare speciala pentru bebelusi. Deja am ochit-o, am studiat-o si scrie ca este indicata pana la 6 luni. In felul asta scapam de stresul cu sufocarea, ca imi sta pe creieri. Mai ia cineva asa ceva sau numai eu am bazdacuri? Sper sa ma intelegeti ca fiind singuri, fara alt ajutor, luam tot ce e nevoie numai sa fie bine.


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

Cristina cezariana mea a fost planificata deja, pt, ca Clinica particulara este mare inghesuiala. Sunt rezervari pana in ian. 2008. Sper sa fie asa cum s-a stabilit.

Flavia 26 cu si Stefan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, felicitari ptr eco si ptr grasunel!
Eu cand am arsuri, beau un pahar de lapte si ma mai linistesc.


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetele, scuze ca ma bag printre voi, dar vreau sa o intreb pe Nana, ce e cu perna asta antisufocare? Eu nu am mai auzit de asa ceva. Si de unde o cumperi? Mi se pare un lucru tare bun. Sper sa se gaseasca si in Romania.

Cristina, 36+ si bebe scump

www.flickr.com/photos/9304217@N08/?deleted=603767135" target="_blank"> POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Mersi Nana!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Iar ati scris mult, daca nu erau fetele la intalnire mai aveam cateva pagini de citit sigur si am lipsit doar putin.Annisia in fiecare familie unul din parinti trebuie sa fie lupul cel rau ca eu ma mai uitam la emisiunea aia cu dadaca, la prima tv si te ingrozesti de cum pot ajunge unii copii.Tomasa eu nu sunt curioasa cine va naste prima, stiu sigur ca nu vreau sa fiu eu(desi am mari sanse, sper sa fie cat mai aproape de termen)Afibebe, multumesc sper sa gasesc ca nu am auzit de crema asta si mai umblam pe la naturiste de obicei.Fetele eu stiam ca nu se foloseste pernuta la bebelusi, o fi asta mai deosebita nu ca o perna obisnuita.Myral31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Flavia, bravo pt. bebe bine dezvoltat! Pt. arsuri erau si niste pastile care mergeau si in sarcina dar daca nu am probleme nu am retinut.Nana ce vrednica esti!Myral31+

Mergi la inceput