Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

raportam inca o noapte de cosmar

nu mai pot de soln dar nu pot inchide un ochi.

va multumesc mult pt sprijin.

ma retrag vad ca toate burticile se odihnesc.

somn usor.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Ramona bine ai revenit iubita.
un si o

si eu am o nunta sambata pe 21 si una pe 29 duminica viitoare.
la prima nu o sa merg pt ca nu e in oras si mi-e cam frica sa ies insa la cea de pe 29 as vrea tare mult sa merg.

mi-am luat o rochita verde tare faina si o palarie pe masura.
oricum asa costumatie sa te tot mandresti cu ea- la 35 de sapt cat oi avea atunci .

hai ca fug la televizor.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata fetelor!

La noi a trecut taifunul,a venit o zi cu soare si-am profitat de ocazie si-am bagat masina cu rufe
Annisia esti bine?Nu ai mai scris de cateva zile.
Gata plecam la cumparaturi,va dorim un week-end frumos!
V-am pupat!

Sabina Y. 30+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata, dragi !

Am intrat si eu sa vad care e atmosfera, ce ati mai facut ieri...
Gata, am scapat si de test, am intrat in vacanta, ca sa zic asa , de-acum ne concentram pe pregatirile pentru bebelina - uraaaaa ! Multumesc fetelor pentru urari
afibebe , mai este putin si o sa-l tii pe bebe Cristian in brate, iar atunci vei uita de toate momentele acestea mai dificile. Alice ti-a raspuns asa frumos si adevarat, ca zau ca nu stiu ce as mai putea adauga. Uite : , sa te inseninezi putin
Gabriela, cred ca acum e normal sa avem tot felul de intepaturi din astea, bebe este mare si depinde cum sta si ce atinge pe acolo. Si eu azi dimineata, cand am vrut sa ma dau jos din pat, a trebuit sa fac cateva incercari, n-am reusit din prima, ca de fiecare data cand vroiam, ma intepa/tinea ceva in partea dreapta, jos... Cum a fost la party ?
Sim , foarte frumoasa rochitza - vreau si euuuuu ! De unde ai luat-o ? A, da, sa nu uit, tu esti ca o tot timpul - cum ti-a iesit puiul ? Eu il gatesc asa deseori si totdeauna a fost apreciat, iar pt mine e fff. usor, ca practic nu-i fac nimic
Danielle , e atat de dulce cosuletul alb... Chiar ca zici ca e de papusi. De altfel... o sa-ti pui in el papusica, nu ?
ramonaiani , bine ai revenit ! Ne bucuram ca tu si bebe sunteti bine. In privinta rochiei pentru nunta, nu trebuie sa fii suparata, e normal ca nu gasim haine care sa ne vina si sa ne si placa ( mie mi se intampla sa gasesc fff greu si cand sunt "normala", d'apoi acum, cand am ditamai burta ). Vad ca afibebe a fost mai norocoasa din punctul asta de vedere - are si palarie, eeee
Devylla , succes la cumparaturi ! Sa ne zici ce ai achizitionat pentru bebelina !
Nana , la tine care e bilantul dupa runda de cumparaturi ?
Hai ca m-am intins mai rau decat o placinta de-aia maaare



Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata, dupa una din cele mai crunte nopti de gravida. Ma simteam super obosita si nu mai puteam de somn, insa mi-a fst tare tare rau. Niste arsuri cumplite, cum nu am avut chiar niciodata pana acum, cu tot cu reflux. Nici sa vars nu ar fi fost o solutie pentru ca se intindea zona de arsura, si asa senzatia aia din gat ma termina. Nu puteam sta nici pe parti si nici mai ridicata, ma sufocam cumplit. Asa ca de la 2 la 7 cand m-a strigat pitica mea in pat, am dormit inghesuita pe un fotoliu, stand in fund. Nu credeam sa imi fie asa rau, iar de la senzatia de rau combinata cu somnul imi venea continuu sa plang. Ufff, crunt!

O zi buna va doresc si sa nu aveti niciodata parte de asa noapte.

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai fetelor ce sa intampla?????????
si eu raportez o noapte crunta!!
n-am dormit mai nimica, desi nu ma doare nimic!
ma simtcadevata, si am de facut bagaje pt busteni o groaza.Din cauza meacare m-am foit incontinuu sotul meu ela fel de terminat camine, ceeace-l facecam irascibil si stamca pe oua cu nervii.
uffff.
Abia astept saajung la Busteni, unde el doarme in pod si eu in camera(asta e toata casoaia noastra)Macar el sa doarma bine si sa n-aiba scuza sa ma bombane



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ufff, fetelor, imi pare rau sa aud ca nu puteti dormi noaptea, ca va e rau... Constat ca eu sunt norocoasa, chiar daca ma trezesc de multe ori si ma mai doare una-alta, nu mi-e rau asa ca voua. Nu prea stiu ce sa zic ca sa va consolez


Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burtici
am dormit bine,bebelusha nu a miscat asa mult asa ca nu mi-a dat motive sa merg la baie cum faceam pana acum de umblam ca somnambula prin casa.in schimb,raceala ma omoara,nici nu pot vb asa tare ma doare gatul si sunt ragusita.e oribil
offfff cand vad cat suferiti nu stiu cum sa ii mai multumesc Domnului ca nu am trecut prin asta si nici nu vreau sa trec.nopti albe,sufocari,dureri..offoff ma mai sufocam si eu ca nu aveam aer da` nu ma tinea o noapte,cateva minute si apoi dormeam linistita.
dar...in schimb,bebelusha ma rupe.cred ca ii sunt piciorusele langa ficat de ma pune jos de durere cate o data,asa fortoasa e!

devylla sa ne arati si noua ce ai achizitionat azi!
luy nici nu stii cat fierb de nerabdare sa imi pun ghemotocul in cosuletul cela.cand l-am vazut intr-un catalog,deja imi imaginam cum doarme maimutica mea in el
ramona hai ca nu pleaca ptr. asa mult timp,oricum suntem programate sa nastem de la inceputul lui septembrie incolo,sper...sa nu se apuce alte burticoase de treaba mai repede

mai gagici,puneti si voi niste pozici cu ce ati achizitionat ptr. bebelini si voi sa am si eu de unde ma inspira

va tzuc,sa aveti o duminica frumoasa




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ha,ha,ha, Danielle, esti asa simpatica ! Pai tu vrei sa te inspiri de la noi ? Tu ? Nu cumva ziceai acum cateva zile ca ai constatat ca ai luat asa multe pentru Ebonee incat nu mai ai unde sa le pui ?

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, rochitica am luat-o de la Mothercare. M-am invartit atunci prin Mall pe la Z, Debenhams, Crido Kids, dar nu mi-a placut altceva. In schimb, la Mothercare aveau niste rochitele asa de frumoaseeeeeeeeeeeeeeeee.
Puiul a iesit bun tare. Ca dovada, a fost 'exterminat' pe loc. Intr-adevar, se face usor si nu trebuie sa ii porti grija prea mult.
Imi pare rau ca aveti probleme cu somnul, eu mi-am mai revenit si dorm binisor. Totusi, de cateva seri incoace il pun pe sot sa imi faca masaj usor pe sira spinarii ca ma doare si se pare ca are efect benefic si pt somn. In afara de obisnuitele vizite la baie, nu mai am probleme.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput