Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Alice

multam de cuvintele incurajatoare.
stiu ca trece.
asta este perioade si perioade.
Uite pentru tine Alice

un dulce si pt Sasha.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Afibebe un de la noi!...Alice te-a incurajat cu cuvinte atit de frumoase incit eu nu stiu ce-as mai putea zice ...
Roxali n-am vazut nicio promotie la Chicco...bine,e mic magazinul ala la care am fost eu...au mai mult imbracaminte...
Tu ai aruncat un oki pe ebay?...sa stii ca gasesti super oferte,incepind cu carucioare si terminind cu pampersi...
Noi acolo vom comanda culla si diverse alte chestii...

Picca 31+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Danuta, nici eu nu numar miscarile lui bebe! Nu vreau sa mai am un motiv de stres. Misca zilnic, in ritmul lui! Nu te stresa nici tu cu asta, nu cred ca are rost!

Dani, ce frumos e cosul! Ma tenteaza si pe mine!

Nana, Cum a fost la cumparaturi?
Mandarinutza, sa le foloseasca bebelina sanatoasa!
Afibebe, sa stii ca toate trecem prin furtuni emotionale. Cred ca e si normal! Cand ma gandesc insa ce dar minunat ne asteapta la final….merita TOTUL!!!!

Sim, ce dulce e rochitica!!!! Abia astept sa imi imbrac si eu fetita cu rochite!!!! A iesit bun puiul???? Yamiiiiiiiiiiii

Azi, cand eram in Cora, am experimentat ceva nasol! Asa ca niste intepaturi, ca si cum apasa ceva pe un nerv, pe la uter! Nu stiu sa fi fost bebe si vreo pozitie ciudata….Acasa am luat un No-spa si am stat intinsa.A trecut rapid! Sa ma ingrijorez?


Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara burtici
sim iiooooooooii ce pofta de pui pe sticla mi-ai facut.am mancat o data facut de cineva si a fost super bunnn
rochita e
danuta nici eu nu numar miscarile bebelushei.am citit ca trebe sa miste de 10 ori in 2 ore,dar ca noi sa stam linistite pe pat si intinse ca sa le putem simti calumea.
gabriela

am aterizat si eu de la cumparaturi,am fost pe la mothercare,am cumparat 6 maieuturi si 3 perechi de ciorapei (nu m-am putut abtine) am schimbat cosuletul,am cumparat pampers si o gramada de lucruri ca mii lene sa le enumar acum.am pus poze cu cosuletul si un maieut ca sa vedeti.o sa mai fac maine poze ca acu sunt tare obosita...

va tzuc




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sim, Gabriela de intepaturi jos nu trebuie sa va ingrijorati, apasa bebe ce acum e mai mare, uterul creste. Eu le experimentez de mult, asta e cea mai mica problema.Danielle am vazut si cosuletul alb, dupa mine e la fel de frumos ca celalalt.Irina, desi nu am avut rabdare sa citesc tot, am inteles despre ce e vorba, totusi la noi se gasesc de cumparat marsupii pt bebei.Pe mine unul din asta m-ar tenta dar nu sunt asa convinsa ca poate fi folosit si de la nastere. Ma mai interesez, poate isi mai dau si fetele cu parerea.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Myral, mersi mult, m-ai linistit! Pupici! Plec la chef! Somn usor!

Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Danuta, nici eu nu numar miscarile lui bebe! Nu vreau sa mai am un motiv de stres. Misca zilnic, in ritmul lui! Nu te stresa nici tu cu asta, nu cred ca are rost!

Dani, ce frumos e cosul! Ma tenteaza si pe mine!

Nana, Cum a fost la cumparaturi?
Mandarinutza, sa le foloseasca bebelina sanatoasa!
Afibebe, sa stii ca toate trecem prin furtuni emotionale. Cred ca e si normal! Cand ma gandesc insa ce dar minunat ne asteapta la final#8230;.merita TOTUL!!!!


Sim, ce dulce e rochitica!!!! Abia astept sa imi imbrac si eu fetita cu rochite!!!! A iesit bun puiul???? Yamiiiiiiiiiiii

Azi, cand eram in Cora, am experimentat ceva nasol! Asa ca niste intepaturi, ca si cum apasa ceva pe un nerv, pe la uter! Nu stiu sa fi fost bebe si vreo pozitie ciudata#8230;.Acasa am luat un No-spa si am stat intinsa.A trecut rapid! Sa ma ingrijorez?


Gabriela 30+ Sara




si eu simt asa de mai mult timp...nu e nimic de ingrijorat...e f bine ce ai facut , no-spa + stat in pat..

danielle - si mie imi place mai mult asta alb..parca e de papusi:)e tare frumos!

urmychance30baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myral
Pe mine unul din asta m-ar tenta dar nu sunt asa convinsa ca poate fi folosit si de la nastere. Ma mai interesez, poate isi mai dau si fetele cu parerea.Myral32+
poate fi folosit si de la nastere,daca te tine spatele
sunt din acelea care se tin si orizontal, sau au sprijin pentru cap.Eu am avut unul obisbuit,si Ilinca e ok, n-are coloana stramba sau mai stiu eu ce.Acum depinde de fiecare cum prefera.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

unde sunteti mai gagici?toate dormiti?eu am pregatit cuibusorul bebelinei,numai asa de fantezie ca trebe sa le spal acum.offoff abia astept sa inceapa si la noi sa se nasca bebelusii,sa nii tinem in brate...nu mai am rabdare!!!
am cumparat de aici un tub de bepanthen,celelalte creme nu le-am vazut prin magazine.oricum imi aduce cumnatamea provizii din tara

multumesc de aprecierile facute cuibuletului bebelinei

va tzuc si va doresc o noapte linistita,lipsita de intepaturi,contracii si stari de rau






danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Prezent! ( celor care s-au gandit la mine).
Sotul pleaca in Ro pt 10 zile, ma lasa singura aici ... Acum ca am vazut ca 's-a spart gheata' la nasteri, m-am cam panicat (felicitari Ayumi pt gemeni).
Frumoase poze de la intalnire .
Am fost joi la dr, bebe s-a intors cu capul in jos si are aproape 1,5 kg.
In rest ... m-am apucat sa spal lenjerii si hainute. Am primti o invitatie la o nunta pe 11 august, asa ca 2 zile am colindat orasul in cautare de rochie. Rezultat dezastruos: am gasit una singura care sa ma incapa, si careia i-am desfacut jupa intr-o parte, sa ma mai incapa si peste o luna...
Noapte buna tuturor si vise frumoase
30+

Mergi la inceput