Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Danuta, avem voie Maalox sau Rennie.
Dani, e foarte frumos cosuletul. Imi place la nebunie.
Amar, ti-am raspuns la PM, iubita!

Noi plecam la cumparaturi.
Azi avem pe lista asa: patut, lenjerii, comoda cu caditza, cantar,carutz poate si cam atat in mare.
Mai vrem sa luam 1 corp suspendat ptr lucrusoare bebe si un dulap de pus undeva pe hol ptr diferite chestii, asta ca sa castigam eficient spatiul care acum e nefolosit.

Pupici si ne auzim mai tarziu.


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andreea, merci, f dragut patutul leagan, doar ca nitel cam mare pt ce vreau eu.Eu am deja patut de la Sofia, imi trebe doar ceva pt 3 ,4 luni.
si sofia a dormit multa vreme in carut, pt motivuil ca noaptea o plimbam prin casa ca sa doarma.
noi am avut mari probleme cu somnul,drept pt care sper ca la bb 2 sa fiu mai relaxata......



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

FELICITARI AYUMI!

Am vazut si pozele de la a doua intalnire...frumoase gravidute si parca mie necaz ca n-am avut posibilitatea voastra.

Picca ai fost la Chicco??Ceva promozional ai vazut trio , patut??





Ali25si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Cristhina unde la mare vei pleca???
Andreea ai un copilas grasunel .

Ali25si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Myral, burtica a mai trecut, dar stau cumninte pt ca mai am niste dureri (intepaturi) joooooooooooooos de tot de parca bebe s-a infipt cu capul fix in poarta. Asa ca nu fac efort, stau cuminte de tot. Cumparaturile le-am terminat, ca farmacia nu se pune, e vizavi.
Danielle, mie imi place cosuletul din poza. Astept sa vad cum e alb. Noi nu am luat decat patut pentru ca avem loc sa luam patutul langa noi.
Eu am pus sa fac un pui pe sticla si abia astept sa vad cum iese ca e prima data cand prestez asa ceva la bucatarie.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Burtici de , am pozat rochita care am luat-o pentru motul de maine sa o vedeti si voi. Eu ma tot uit la ea de cand am luat-o.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Sim e draguta rochita!

Fetelor,va multumesc pentru sfaturi

Oare Annisia ce mai face,de nu ne mai spune nimic?

Dana +27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

MANDARINUTZA ma bucur ca ai gasit crema.
sa ai rezultate bune.

incearca sa te dai daca poti si dimineata si seara.
e drept e grasa grasa dar e super buna.
astept sa vad cum iti vine tie.

te pup.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

unde sunt burtici?

eu sunt iar cu susul in jos.
nu stiu ce am .
nu mi-a facut nimeni nimic insa am ceva cu toata lumea.
dragul meu sot nu stiu cum mai rezista.

sunt asa agitata si nu pot sa-mi gasesc locul.
sunt si neodihnita.
mi-e groaza sa ma asez in pat ca ma nenoroceste spatele.

si uite asa o duc eu.
sincer nu mai pot.

daca ii fac rau lui bebita?
mai dar nu pot sa ma abtin.
ma ia valul si pana constientizez...
dar imi revin.

cred ca v-am inebunit cu starile mele.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Afibebe,

stii ca nu e bine sa fii negativista. Da, asta este teoria....dar cum o punem in practica?
Daca te gandesti bine, trebuie sa gasesti ceva preocupare si placuta si utila, tinand cont sa nu fie ceva obositor mai ales ca te simti neodihnita.
Eu de exemplu, traindu-mi din plin perioada de cuibarit, de cateva zile bune imi schimb si "renovez" diverse lucruri in casa. Si am atatea planuri ca mi-am zis chiar azi ca nu o sa termin in 2 luni.

Perioada sarcinii, parerea mea, nu trebuie sa fie foarte mult diferita fata cum am trait inainte, vreau sa zic ca nu e voie sa ne ignoram pe noi insine si sa punem in prim plan 100% puiul nostru.
Nu trebuie uitat ca el ne simte, si se formeaza pe baza a ce experimenteaza in burtica. Trebuie sa te simti implinita, fericita. Poate suna ca un cliseu...

Sa citesti, sa te rasfetzi, sa te bucuri de barbatul care ti-e alaturi, si fii fericita ca rezista (cum zici tu), el stie ca e greu...sau cel putin incearca sa-si imagineze. Ce crezi...el nu are temeri? Nu are nedumeriri sau framantari? Nu se simte cateodata incapabil sa te linisteasca?....probabil cateodata da!

Hai ca totul va fi bine!





29+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput