Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Sabina, eu vorbeam de www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=1238" target="_blank">acest patut cu leagan care, cu lenjerie pe el, arata ffff simpatic.Andreea 32+ cu

nu mi se pare practic,ce faci cu el dupa 3-4 luni?Cand o sa inceapa copilul sa se rostogoleasca sau sa se ridice poate cadea din el.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetelor eu nu cred ca ar trebui sa ne stresam cu numaratul miscarilor, fiecare bebe are ritmul lui, in orice caz dupa 28 sapt sigur trebuie sa fie mai mult de 10 miscari in 12 ore.Poate 10 miscari pe ora.Tomitza deci e buna sanosan, citeam asa rapid ca ai folosit-o si chiar ma gandeam de unde iritatii la fundulet, apoi am realizat ca pe burtica ai folosit-o.(scuze)Andreea e f frumos cosuletul dar tot asa nu cred ca poate fi folosit mai mult de 4 luni.Irina acum ma apuc sa caut ce e wrap.Sim tu ce mai faci? A trecut burtica si te-ai apucat iar de treaba sau cumparaturi? Mai incet si cu grija ca doar am intrat in luna a8 a.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

eu tocmai am mancat de pranz, m-am umflat (mai mult decat eram) si acu' mi s-a facut somn
da myral, e buna crema Sanosan cu oxid de zinc; eu mi-am dat pe burtica si nu ma mai mananca chiar asa + ca mi-a mai trecut iritatia
hai ca va las, ma bag la umbra, in scutece

Tomitza 31+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc burtici de informatii
myral am cumparat cosulet chiar daca nu il folosesc mult timp.mi se pare practic si usor de manevrat.l-am luat si din cauza ca nu prea am loc langa patul meu ca sa pun patutul bebelinei si cred ca o sa imi fie grau sa ma ridic noaptea mereu din pat ca sa o verific.asa...am pus cosuletul langa pat si arunc mai usor cate un ochi spre ea.
gabriela am pus 2 poze cu cosuletul.dar ma duc imediat sa il schimb.mi-am dat seama ca nu imi place culoarea asternutului si cum arata o sa imi i-au unul alb.o sa pun poze de cum ajung acasa.
nana multumesc de info.acu stiu cam cat de groase trebe facute...




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

danuta36, eu nu numar. Misca destul de des....si cand loveste parca nu-mi vine sa-i tin socoteala. Nu-l mai stressa cu numaratoarea, n-ai vazut ca atunci cand ti-ai dori tu sa miste ca sa-l arati cuiva...exact atunci se opreste?

Andreea 32+ cu



Hi,hi,hi asa face cu taica-su :cand sa il arat,nu mai misca,se opreste si cand pun eu mana,incepe iar
Eu nu-l stresez cu numaratul(inca),dar daca misca prea putin,cica nu e bine,trebuie anuntat doctorul...

Dana +27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna fetelor!

Am venit si eu de la cumparaturi. Am fost sa imi caut camasi de noapte si halat pt spital. Si bineinteles ca am luat cate ceva si pentru bebelina-3 costumase.

Afibebe, mi-am cumparat si crema Melkfett de care ziceai tu, merci pt pont. E tare buna,si e bine ca e in cantitate mare fata de celelalte creme de galbenele.

Mandarinutza 32+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Oare pentru dureri de stomac avem voie sa luam ceva?Voi ce stiti?

Dana +27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Danielle ai pozat cosuletul si acum te duci sa il schimbi. E practic, dar noi avem loc pt. patut dar pe asta nu il pot cara cu mine prin casa.Mandarinutza o sa caut la poze ce ai cumparat, dupa ce le pozeziDana incearca cu niste covrigei, altceva nu stiu.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Oare pentru dureri de stomac avem voie sa luam ceva?Voi ce stiti? Dana +27s

eu am baut ceai de coaja de stejar, e foarte eficientIrina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myralIrina acum ma apuc sa caut ce e wrap.Myral32+
uite aici s-a discutat destul de detaliat:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475&SearchTerms=wrapIrina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput