Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by danielle02

va rog sa imi ziceti o crema buna de dat la fundulet bebe cand e iritat.vine cumnatamea din tara si vreau sa ii pregatesc o lista cu ce imi trebe.cand am fost in tara am venit cu capul in traista inapoi,nu mi-am luat decat vreo 6 metri de finet,niste pansament,niste medicamente si niste creme dar nu ce imi trebuia mie ptr. bebe

nana imi pare bine ca te simti ok.scuze dar eu iar te bombardez cu intrebarile...
am vrut sa te intreb si tot uitam,cam cat de groase iti faci absorbantele?si cam in cat pansament infasori vata?




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici



Eu am luat din Ro crema Lanozinc. Este speciala pentru fundulet de bebe si am mai luat si Bepanthen. Ambele le gasesti in farmacie.
Cat despre tampoanele respective, deocamdata nu am facut, insa fetele de iulie-august, in special mamicile care au mai nascut siu stiau cum sta treaba, faceau dintr-un pachet normal de vata, 4-5 tampoane. Infasurate in fasa sterila, asta ramane la latitudinea ta cat, ideea este ca nu intre pielea in contact cu vata, ca se lipeste si pe urma e chinul de pe lume sa o dai jos, mai ales daca ai cusatura.


Nana, 31+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myralMie nu mi se pare asa necesar cosuletul avand in vedere ca nu o sa-l folosim decat maxim 3 luni. Sau este?Myral32+

nu,nu este necesar,mai ales daca ai patut.La inceput eu am culcat-o pe Ilinca in carut(landou),ca era chiar la nivelul patului si o mai puteam verifica noaptea ara sa ma ridic, plus ca se si putea plimba prin casa de colo-colo fara s-o trezesc.De data asta nu mai cumpar carut-landou,ca doar atat l-am folosit, in rest Ilinca n-a vrut deloc sa stea in el.O sa iau direct carut sport,din acela tip umbrela.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabriela, daaaaaaaa, dar nu prea soon.Si voi cititi pe acolo,hi,hi.Nana.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Irina multumesc, da nu prea e necesar dar fara landou cum sa-i scoatem afara in primele luni?Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sabina, eu vorbeam de www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=1238" target="_blank">acest patut cu leagan care, cu lenjerie pe el, arata ffff simpatic.

Andreea 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Buna fetelor!

Danielle,Myral,Gabriela
Ce noapte alba am avut!Am adormit pe la 5-6 si atunci asa,pe bucati,acum parca-s teleghidata.Bebe a miscat de zor,simtind probabil agitatia mea,dar si zgomotul facut de mateMi-e si groaza sa mai mananc ceva,am bagat o banana si un cartof fiert.
M-am apucat si eu de citit la mamici de iulie-august si mi-au dat lacrimile citind mesajele lor...
Vroiam sa intreb: burticile care a-ti trecut de sapt.28,voi numarati de cate ori se misca bebe?Am citit ca trebuie sa fie 10 miscari in interval de 12 ore.

Dana +27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna,

moamaaa fetelor, n-am mai intrat si eu de vreo 2 zile si ia uite cat ati scris !!!
Ayiumi felicitari pentru baietei, sa va traiasca !!
Sim, pe pediatra o cheama Adina Zelenac.
Roxana, distractie placuta la mare (in continuare) !
Pentru crema de fundulet, eu am luat Sanosan antiiritatii cu oxid de zinc; m-am iritat putin pe burtica (de la mancarime, scarpinat, caldura, etc.) si am incercat-o, e foarte buna
In rest, nu stiu ce sa va mai zic....
va pe toate de la A la Z

Tomitza 31+ Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

danuta36, eu nu numar. Misca destul de des....si cand loveste parca nu-mi vine sa-i tin socoteala. Nu-l mai stressa cu numaratoarea, n-ai vazut ca atunci cand ti-ai dori tu sa miste ca sa-l arati cuiva...exact atunci se opreste?

Andreea 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by danuta36


Vroiam sa intreb: burticile care a-ti trecut de sapt.28,voi numarati de cate ori se misca bebe?Am citit ca trebuie sa fie 10 miscari in interval de 12 ore.

Dana +27s



:) chiar la asta ma gandeam eu acum 2 minute, sa va intreb daca voi numarati. Nu numar nici eu, misca destul de des, nici nu am prea inteles exact cum se face.

urmychance30baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by myral

Irina multumesc, da nu prea e necesar dar fara landou cum sa-i scoatem afara in primele luni?Myral32+
eu am folosit portbebe, si de la 3 luni carutul sport.Landoul l-am carat cam degeaba de fiecare data,ca urla de mama-focului in el, nu i-a placut si pace.Plus ca imi rupea spatele cand trebuia sa-l urc pe scari(de la et. 7, unde e liftul, la 8,unde stam).Cred ca de data asta o sa incerc si wrap-ul, ca vad ca lumea e multumita de el.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput