Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104005

quote:
Initial creeata de LIV11

Buna,dragi mamici de octombrie,
Sunt si eu insarcinata si voi naste tot in octombrie.
Eu sunt noua pe aici si as vrea sa ma primiti in clubul vostru.
Am vazut ca v-ati intalnit de doua ori, imi pare rau ca nu am fost la curent cu aceste intalniri mi-ar fi placut sa va cunosc si sa stam de vorba, dar poate pe urmatoarele intalniri nu le voi mai rata.
In alta ordine de idei as vrea sa stiu voua ce va spus medicul in legatura cu mersul la mare? Avand in vedere ca am intrat in luna a 7 a avem voie sa facem baie?
Mie mi-a recomandat sa fac baie dar in lacuri naturale cum ar fi cele de la Sovata dar nu in mare.

Lyv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burtici
e ora 5 si eu nu am somn,e nasol tare si m-am bagat in pat tarziu aseara,pe la 12
am cumparat ieri cosuletul bebelinei unde sa doarma in primele 3 luni,dar nu imi place deloc.ma duc sa il schimb si sa iau unul alb.o sa pun o poza sa il vedeti.

va rog sa imi ziceti o crema buna de dat la fundulet bebe cand e iritat.vine cumnatamea din tara si vreau sa ii pregatesc o lista cu ce imi trebe.cand am fost in tara am venit cu capul in traista inapoi,nu mi-am luat decat vreo 6 metri de finet,niste pansament,niste medicamente si niste creme dar nu ce imi trebuia mie ptr. bebe

sabina felicitari ptr. vestile bune!
danuta imi pare rau ca te simti nasol draguta.si eu am avut o repriza de greturi,parca tot prin saptamana 27 sau 28 nu mai tin minte.
nana imi pare bine ca te simti ok.scuze dar eu iar te bombardez cu intrebarile...
am vrut sa te intreb si tot uitam,cam cat de groase iti faci absorbantele?si cam in cat pansament infasori vata?




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza mamici si bebici

am intrat sa va salutam.
bineinteles ca nu am dormit abia am asteptat sa se faca ziua sa pot sa ies in curte.
Acum am pu s de o supica de taitei.
Sunt asa obosita si fara nici un chef.
Se pare ca voi dormiti.E liniste mare aici.

Bebe are un chef de joaca nebun.Sunt asa fericita cand il simt dar mi-e asa frica cand loveste jos jos jos ca imi da impresia tot timpul ca-l scap.

ne mai auzim.
Va pupic.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

M-am trezit si eu, culmea ca am dormit binisor de data asta. Doar 2 ture la baie si o amorteala. Insa dimineata am avut un carcel de imi venea sa plang si gata somnul. Sa vedem ce facem azi. Joi a fost ziua cumnatei mele si cum nu am ajuns sa ne vedem, vom chefui azi la mare. Posibil sa intru mai rar vreo 2 zile. Va pupic, aveti grija, weekend placut!

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Internetu' meu merge din treispe in paispe, si voi intre timp ati scris romane! Niuci nu apuc sa citesc! Daca o vrea doamna conexiune sa mearga, ma apuc de recuperat. Daca nu, sunt outsider, asta e...

Ana 32+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
Danielle, Bephanten e f bun.Plus ca mai exista o alifie care se face la farmacie, dar pt aia i-ar trebuie reteta de la pediatru.
Noi ne-am descurcat f bine cu ele.
si am mai zis eu, Penaten cu zinc a fost minunata pt poponetul Sofiei.

Si eu vreau sa-i cumpar lui Gheorghe cosulet, am vazut patuturile alea pliant de la babyconfort, arata f bine si sunt ieftine, Andreea, despre alea vorbeai?




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sabina multumesc frumos de informatie




danielle 29+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

eu am primit un cosulet cu manere(e destul de mare), si e rotunjit la baza ca sa se legene.Dar oricum il iau pe bebe in pat cu mine noaptea, in cosulet o sa-l pun sa doarma ziua, ca e usor de transportat prin casa.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna dimineata!Gabriela, ce faceai la 2 noaptea de nu aveai somn? Sau acum esti in concediu si dormi ziua? Pe Dana saracuta o inteleg , sa te simti azi bine.Luy, succes la test!Danielle si eu tot Bephantene am auzit ca e cel mai bun si cred ca absorbantele trebuie facute destul de groaseAfibebe asa simt si eu bebica f jos, dar stau in pat ca sa nu o scapRoxana, distractie placuta la mare!Ana sa mearga internetul ala ca si asa in WE e cam liniste pe aici.Mie nu mi se pare asa necesar cosuletul avand in vedere ca nu o sa-l folosim decat maxim 3 luni. Sau este?Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buan dimineata si de la noi!


Offf, Danuta, sper ca esti mai bine azi! Mai sint si pase din astea…Gandeste-te unde e acum stomacul nostru! Pupici de la mine!

Hai Dani, arata-ne cosuletul!

Luy, success cu testul!

Roxana, distractie frumoasa! Hai profita un pik de mare!

Myral, am fost in vizita la niste prieteni si am revenit abia pe la 1.00. Nu aveam somn! Dar am recuperat, m-am trezit pe la 10.00. Ce boierie…

Mey fetele, voi ati vazut ce s-a dat drumul la nasteri la mamicile de iulie-aug???? Va dati seama cand vom fi si noi asa???Soon!!!!


Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput