Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinusa spune:

multumesc de raspuns mandarinutza, ma gandeam eu ca nu pt infasat

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Pe mine ma luase o mica depresie, va rog ignorati-ma.Si bebica asta misca asa jos, oare ce ca acolo e capul, manutele?Piccaasa ramane la sf. lui august.Alice eu iau utrogestan cam de la 18 sapt, nici nu stiu sigur de cand, pt ca am contractii naspa(la inceput le mai saream dar acum nu mai am curaj,iau una dimineata una seara),am citit ca multe fete iau pana la sf. sarcinii. Si daca le bagi intravaginal nu au efecte adverse.Bianca si pt. baieteiNana, Sabina Y , ce rai, auzi sa te duci la servici pana nasti, nici chiar asa.Luy, Sabina,Alinusa, Mandarinutza, Carmen.Noapte buna si la toate gravidutele eu ma bag la somnic devreme.Myral32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Alice, eu am luat Utrogestan pentru sustinere pana prin sapt 17 (cate 6 pe zi). Dupa aceea n-a mai fost cazul pentru ca era colul inchis, totul ok. Ia linistita intravaginal ca nu afecteaza cu nimic...si ia si partea buna a lucrurilor, o sa faci un piept tare de mama focului .
Eu am regretat cand am lasat Utrogestanul... (si sotul meu )

Andreea 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

aniast
nu stiam de acest efect secundar
Eu am colul inchis, doar ca e mai scurt decat ar trebui.
Da...cred ma decid sa fiu cuminte si sa iau 4 saptamani 2/zi asa cum a spus nene doctor.

Acuma mi-e sooooomn, si topicul doarme deja la ora asta....
noapte buna la toate si la unica noastra










29+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Io nu doooorm ... Ca am stat pana acum sa ingras porcul in ajun, cum se zice. Maine am test la engleza si am vrut sa ma pregatesc si eu, nu sa ma duc asa, flower-power Ce sa-i faci, in ultima vreme mi-a fost mintea numai la BB si n-am avut nici un chef de engleza.
E, si acum sa va zic ca mi-e foame ? hehehe, tocmai a venit si sotul de la scarbici si asa ca pun masa, am facut in seara asta fripturica de porc la cuptor ( in vin - sa vezi ce-o "anesteziez" pe bebelina - hihihi ). Ma duc sa fac repede si cate-o limonada... Ma cinstesc si eu, ca merit, azi toata ziua am invatat ( e, si din cand in cand am mai tras cu ochiul pe DC, da' nu ma spuneti )

Va doresc o noapte in care sa va odihniti, sa va simtiti bine si sa profitati de faptul ca s-a racorit afara si de cateva zile e asa bineee...

Vise placute !

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Noapte buna fetelor! Vise frumoase si maine sa aveti o zi super buna!

Emma 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

quote:
Originally posted by Luna1

Nana cand termini serviciul?

Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!



In ziua in care o sa nasc.
Aici nu exista notiunea de prenatal.
Ai dreptul la o luna inainte de nastere, dar numai daca sarcina este cu probleme si numai cu hartie semnata si stampilata de moasa. Cum aici nu e ca in Romania, cu pile, cunostiinte, relatii, m-am obisnuit deja cu ideea ca probabil o sa fiu ziua la servici si seara o sa ma apuce nascarea. Cumplit, dar foarte probabil.
Pupici.


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!





Luna 35 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am ajuns. Pupici si noapte buna!

Rox 32+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea,ce scump e bebe al tau!
Carpatina, bine ai revenit! Succes cu analizele!
Sabina, ma bucur de vestile bune despre bb Gheo!
Alice, eu am luat Utrogestan, dar numai la inceputul sarcinii! Din cate am inteles atunci e si mai efficient!
Roxana, bucura-te de soare!

Eu bantui pe aici…Doamne bine e in concediu…Ma bucur si eu de libertate ca tare putina am avut in ultimii ani! Numai munca, munca!

Somn usor!


Gabriela 30+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Andreea,ce scump e bebe al tau!
Carpatina, bine ai revenit! Succes cu analizele!
Sabina, ma bucur de vestile bune despre bb Gheo!
Alice, eu am luat Utrogestan, dar numai la inceputul sarcinii! Din cate am inteles atunci e si mai efficient!
Roxana, bucura-te de soare!

Eu bantui pe aici#8230;Doamne bine e in concediu#8230;Ma bucur si eu de libertate ca tare putina am avut in ultimii ani! Numai munca, munca!

Somn usor!


Gabriela 30+ Sara





Gabi nici tu nu dormi?Mi-e mi-a fost rau toata ziua,cred ca am facut indigestie si am dat la rate spre seara,dar nici acum nu m-am linistit..E prima oara cand mi se intampla,in sarcina asta,sa-mi fie rau.

Dana +27s

Mergi la inceput