Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Bianca felicitari pt baietei Ce nume o sa le pui?

Tomasa, Nana, Roxana multumesc de incurajari. E altfel cand stii ca mai e cineva care se gandeste la tine. Nu e usor, dar mai e putin.

Maine mergem la mareeeee Sunt fericta ca ma relaxez....va pup pe toate.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Va multumesc mult tuturor!Sunteti niste dragute.
Azi,cand am iesit din spital,baieteii erau amandoi bine.Mai mergem maine la ei;sa le ducem laptic.Asta numai daca ne lasa taifunul asta puternic care ne tot ameninta ca vine.
Sa va spun si numele puiutilor:RYUJI si NAOKI.

Myral,nu te mai speria;vei vedea ca vei duce sarcina pana la termen.Nu te mai stresa ca il stresezi pe bebelus.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Hello!

Tomasa prezent iubita!...mai tirziu azi,ce-i drept...am fost dimineata sa-mi fac analizele,toxo si titrarea de anticorpi anti Rh... sper sa iasa bine...dupa care am mai dat o tura prin magazine si m-am intors acasa super obosita...eram deja varza ca azi noapte am dormit f putin....asa ca azi n-am chef de nimic....parca am si o stare de greata
Ayumi Felicitariiiiiii!!!....sa-ti traiasca baieteii,sa fie sanatosi si sa recupereze cit mai repede!....te asteptam cu detalii!
Doamne,am ramas masca cind am vazut ca s-a dat startul la nasteri...mi s-a pus un nod in git...
Nana am fost azi la Chicco si am vazut perna aia....mi s-a parut naspeta rau....e asa o chestie mai mare si o gaura in mijloc...eu una n-o cumpar....sincera sa fiu ma asteptam sa fie altfel,dar la cum arata eu n-am curaj sa las copilul sa doarma pe ea...
Hazul multumim mult pt sfaturi si te mai asteptam pe la noi!
Teodoran iubita stai linistita,ca nu cred ca vor fi probleme ...atit timp cind greutatea e ok,nu vad cum ar putea avea retard de 2 saptamani....sint sigura ca dr ta de va linisti!
Myral cit de bine te inteleg....si eu am tot citit pe la Prematuri,de cind cu contractiile astea...insa de ceva vreme am lasat-o balta,1) pt ca mi se facuse super frica de problemele care pot aparea si 2) pt ca dupa ce-am trecut de sapt 28 am stiut ca mai devreme de sfirsitul lui August nu voi naste!..si tu la fel!

Am vazut si eu pozele de la intilnire....nu pot decit sa va felicit pe fiecare in parte,pt ca sinteti niste super gravidute!


Picca 31+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Andreea ai un bebe super! Felicitari!
Cristhina forza ca mai e putin!

Ce-or mai face Piciulika si Cristina85sss?

Picca 31 + cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by devylla

Nici mie in ultima perioada nu-mi este usor la munca.Asta este insa,incerc sa nu stau peste program.Acum nu pot intra in concediu,si nici nu as vrea inca.Oricum daca nu mai pot,am sa cer program redus sau chiar repaus.
Asa ca Nana,nu esti singurica...iti tin eu companie.Chiar,oare numai noi doua am ramas?Parca mai erau fete care inca megeau la munca.
Yo v-am pupat!Ma duc la nani,am liber pana marti,luni am o nunta,deabia astept,chiar asa balenuta cum sunt

Sabina Y. 30+
japonia prin ochii unui amator





si eu mai merg la servici. La sfarsitul lunii iulie am sa fiu in 33 saptamani, o sa incerc sa imi iau concediu prenatal incepand cu 1 august.

urmychance30baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ce ziceti de mine? Eu vreau sa-mi iau prenatal de la 1 septembrie. numai ca inainte o sa-mi iau concediu de odihna. Asa ca mai merg la munca daca ma ajuta DD pana pe 10 august... sper sa nu vina bebe in august ca sa ma odihnesc si eu un pic. Singurul lucru fain e ca oricum jobul meu tine pana la 15, iar dimineata ajung pe la 9 fara ceva, chiar daca intru de la 8 ...
Numai ca e o mica diferenta. Noi astea din Romania tragem sa mai mergem la servici, pe cand Nana si Sabina nu au incotro



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna fetelor.
am venit de la doctor cu vesti bune, bb Gheo e perfect in ordine, cele 5 zile nu inseamna nimic acuma.
L- a ascultat cu tubuletul ala si era f incantat, a zis ca ii bate inima ca un cesulet:)
in plus, era super fericit ca=l cheama Gheorghe!! a fost f simpatic nenea dr azi.
Mi-a dat si mie magneziu, si m-a pus sa mai faco eco pe 2 august, avand in vedere istoricul meu de oligoamnios si retard de crestere la Sofia.
A zis ca pana in 21 august e prea mult sa nu se vada ce-i pe-acolo.

Andreea, nu era lan de maci.Erau vreo cativa maci albi amarati pe plaja la 2 Mai, spre cazemata....
am facut poze si pe film, dar nu le-am mai developat si scanat azi, pt ca nu era baiatu ala la laborator, erau niste fete f dragute, dar despre care nu stiu cum scaneaza.Blondu meu e super meserias, si am incredere ca nu-mi zgarie filmele. Tin mult mai mult la pozele pe film, pt ca am un aparat f performant pe film, care a costat bineinteles mai putin decat un digital prost:)))), deci f f putin.

uff, nana si Sabinutza, imi parerau ca lucrati pana in ultima zi :(. Sincer, e bine sa mai stai p-acasa....desi te plictisesti la un moment dat.

am vb cu Rox la tel, nu are curent, deci nici acces la net.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Felicitari pentru bebe Gheo, Sabina ! Ma bucur ca e totul bine si ca te-ai linistit si tu !
Pentru fetele care mai merg la serviciu : , mai ales pentru cele care n-au de ales. Or fi multe lucruri proaste pe aici prin Romania, da' macar exista si din alea bune, si prenatalul asta este unul dintre ele. Aaaa, si-mi mai vine unul in minte: faptul ca in general noi aici putem alege intre nasterea naturala si cezariana...
Eu sunt de o saptamana in concediu de odihna, mai aveam 13 zile de anul trecut , dar ma gandesc serios sa ma mai duc cateva zile la inceputul lunii august ( atunci chiar ar avea nevoie de mine, s-o ajut sa inchida luna pe fata care imi tine locul ), mi-e teama ca o sa ma plictisesc numai in casa pana vine bebelina... Oricum, vedem cum ma simt pana atunci, daca totul e ca acum... ma duc sa-mi stressez colegii o saptamana


Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Fetelor, luati careva Utrogestan? Daca da, de cand si pe ce motiv v-a fost prescris?
Mie mi-a prescris acum dr., de la sapt.29 pe motiv ca mi-era oleaca burtica intarita pentru cateva momente, si ca am colul putin mai scurt decat ar trebui, nu mi-a zis cat o fi, dar e inchis bine.
Nush ce sa fac...nu prea as lua hormoni daca nu-i obligatoriu.
Am impresia cateodata ca unii doctori iti prescriu ceva ca sa nu ai impresia ca iesi cu mana goala de la ei.







29+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabinule, si felicitari ca bebe Gheo e bine!
Rox inseamna ca a ajuns cu bine la mare. Ferice de ea!

Edit: Luy, exact asta ziceam si eu zilele trecute: m-am gasit si eu sa ma apuc de facut copii tocmai aici in Islanda, in loc sa fiu acasa si sa beneficiez ca tot omul de drepturile care mi se cuvin, ca tot am muncit o groaza in Romania si cotizez si acum la stat.


Nana, 30+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput