Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Unde's macii ? I-am cautat si nimic... Hai ca m-ai facut curioasa !

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Fetelor sunteti minunate, burticile sunt frumoase, frumoase.......

Bianca sa va dea Dumnezeu multa putere si multa sanatate sa treceti peste aceasta perioada si sa ne arati cat mai repede poze cu puiutii tai.
Teodoran eu zic sa nu te impacientezi pentru ca la asa o greutate a bebelului eu nu stiu.........,zau,despre ce retard poate fii vorba.
Acum mi-ai dat emotii mari si mie pentru ca la ultima eco (acum 3 sapt.) si iubita mea avea cu 3 zile mai putin decat normal si ma gandesc oare acum ce o mai fii cu ea. dar merg saptamana viitoare la dr. si sper sa fie bine.
Doamne ajuta sa avem toate copii sanatosi pentru ca greutatea se regleaza pe parcurs...........zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

i-am pus acuma, gata:)

http://www.flickr.com/photos/septoct2007/sets/72157600789103765/



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

AYUMI

felicitari mamico

sa-ti traiasca puiutii sa fiti fericiti.
mamica viteaza

Da Ayumi tu esti prima de la noi.

FETELORRR cine urmeaza oare?

vai ce emotii m-au apucat.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Ayumi FELICITARI!!! Sa fiti sanatosi!

Neata fetele! AM avut un carcel groaznic azi dimineata! Vai, tare-i mai urasc!

Emma 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:

FETELORRR cine urmeaza oare?

vai ce emotii m-au apucat.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae



Afibebe, crezi ca numai pe tine te-au apucat emotiile? Cand am citit asta deja mi s-a si pus un nod in stomac, deja ma vad pe masa de nastere... si mie nu mi-e gata bagajul pt spital.. etc.

Pupici fetelor... sa speram ca bebeii nostri vor sta la caldurica cat trebuie...

Rodica 30+

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

AYUMI, felicitaaaaaaaaaari!!! Sa-ti traiasca baieteii, sa fie sanatosi si mancaciosi ca sa recupereze repede!

La intalnire a fost super, am facut senzatie, exact asa cum au povestit fetele . Se cruceau bietii oameni de atatea burtoase prietene, la aceeasi masa si cu sarcini cam de aceeasi varsta . Iar sefa de sala chiar ne-a intrebat cum am reusit sa ramanem toate in acelasi timp, ca vrea si ea si se cam chinuie de ceva vreme. Probabil crezuse biata femeie ca intr-adevar suntem prietene de-o viata si asa am planuit, sa ramanem garvide toate in acelasi timp si voia reteta...
Radeam aseara in pat amintindu-mi.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
28s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

eu rad la birou de una singura citind, Tomasa!



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Rodica draga da` crezi ca eu mi-asm facut vreun bagaj?
Nici nu vreau sa ma gandesc inca.
Sa nu fiu inteleasa gresit.
Imi doresc ca puiutul meu sa vina acasa sa mi-l tin in brate sa -l pup si sa-l vad odata aici.
insa nu vreau sa ma gandesc prin ce o sa trec pana o sa-l am in brate.
Mi=-e asa frica de nastere.
Intotdeauna am avut oroare de durere si de spitale si desi stiu ca merg acolo pt puiutul meu nu ma pot abtine mi-e o frica de...

Si deja e jumatatea lui iulie.
Peste 2 sapt imi planifica cezariana.

Sincer psihicul mi-e la paman=t.
Am tot timpul senzatia ca trebuie sa plang.
Imi vine sa plang tot timpul si nu ma mai pot concntra la nimic.

De dormit nu mai dorm noaptea si stau si veghez.
Imi caut o activitate dar nu pot nici macar sa o incep.
Nu stiu sincer ce e cu mine.

Cand vine dimineata sunt cea mai fericita.
Nu ma mai pot deplasa asa cum vreau, obosesc imediat si nu pot nici o plimbare sa fac.

Sincer nu stiu ce e cu mine

ajunge v-am umplut iarasi capul cu problemele mele.

AFIBEBE32+Cristian Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Bianca, ma bucur ca baieteii sunt bine, sa recupereze repede. Asteptam sa ne dai mai multe informatii, despre tine , despre ei. FelicitariDeci eu am scapat nu sunt prima mamica de la odisee, acum sper nici a doua. Mie mi-e frica si acum la 32 sapt. la conditiile din spitalul nostru, nici nu vreau sa ma gandesc.In alta ordine de idei, eu azinoapte am visat ca eram la intalnire cu voi, asa m-au impresionat pozele.Si tot aseara m-a anuntat sora mea ca s-a logodit, se va casatori in curand si eu i-am zis ca abia astept de la ea un bebelin sau bebelina ca ar fi asa frumos sa fie de varsta apropiata cu a mea, si mi-a raspuns ca mai asteapta un an , doi. Ii arat eu eiMyral32+

Mergi la inceput