Mamici de septembrie-octombrie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ayumi, felicitari mamico! Sa iti creasca sanatosi baietii!! Esti prima noastra mamica

fetelor, v-ati distrat la intalneala? am sa ma uit si eu pe poze..dar acum sunt in contra timp..
va pup



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

AYUMI nu-mi vine a crede!!!!
FELICITARI Domane ajuta!!!
Sa-ti traiasca puisorii si sa fi-ti sanatosi!!!
VA pup!

Sabina Y. 30+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Ayumi,felicitari pentru bebelusi!! Sa fie sanatosi, voinici cat mai repede ca sa-i poti lua acasa cat de curand!
Mai fetelor, Annisia parca a avut o presimtire de ne tot dadea exemple de la celelalte odisei cat de repede au inceput cu nasterile.
Deci ar trebui modificat in listuta(cine are parola) ca avem deja 2 baietei!!!

Iuli31+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Ayumi !!! Felicitari mamico!, nu te necaji, bebeii o sa fie bine, si tu la fel... multa sanatate din partea noastra, deocamdata suntem viitoare mamici, tu te poti lauda ca esti mamica...

Apropo, cred ca ieri vorbeam de medici trasniti, uite ca a trebuit s-o vizitez si eu pe doctorita mea de familie, aveam nevoie de concediu medical (prenatalul). Daca tot am mers acolo a zis asistentelor sa-mi faca masuratorile, peste burta 105, kg 72, le-am zis asistentelor ca nu-i bun cantarul, pentru ca eu m-am cantarit acasa si am 68, m-am cantarit si la o prietena si tot 68 am avut, cand pe cantarul ei 72, n-ar fi fost mare problema, dar iese doctorita si cand vede kilogramele, imi da replica : prea multe kilograme ati pus, ma ingrijoreaza lucrul asta!(eu am inceput sarcina la 65 kg), ori femeia aia nu-i normala, ori intradevar am pus eu prea multe kilograme (7- dupa cantarul lor), apoi ce sa mai zica Anisia care zicea de ceva peste 15 kg? Am venit foarte nervoasa, bine ca mi-a trecut. Scuze ca mi-am descarcat off-ul aici

Pupici. Rodica 30+

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Felicitari AYUMI! Sa-ti traiasca puiutii! sa fie mancaciosi, sanatosi si sa-ti aduca numai bucurii

Asteptam si datele despre ei... ca sa ne trecem in listutza prima mamica (data nasterii, ora nasterii, numele lor, greutate, lungime, tipul de nastere, etc )





Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Am vazut pozele..ca nu m-am putut abtinesunteti toate tare frumusele..si ce burtici
mi-am masurat si eu burtica ieri..am 109!



Burtik
Cristina 25+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Bianca, felicitari pentru bebelusi! Sa dea DD sa ii aduci cat mai repede acasa. Asteptam datele ca sa modificam lista de la inceput .
Esti prima mamica de la odisee.
Fetelor, se apropie momentul!
Sabina, eu as vrea sa vad macii.

Sim 32+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Ayumi, felicitari pt baieti!!!! Sa fie sanatosi, frumosi si norocosi!Sa-ti aduca numai bucurii! Si eu am doi finuti si sint asa niste haiosi. Tot prematuri si ei si acum sint niste uriasi (la 7 luni au 10 kg).
Super poze de la intilnire! Super burtici!!! Ce ma oftic ca nu am putut veni si eu!Mai astept poze!

Poze nunta...

anca +26Bb Vladut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Wow ! Au aparut primii bebelusi !!! Felicitari, Ayumi !!!
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de cei doi baietei minunati !

Luy 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

felicitari, Bianca!! Sa-ti traiasca bebelusii, sa fie sanatosi si sa treceti fara emotii suplimentare de primul kilogram acumulat:), parca la 2 kg va da drumul acasa, nu?

ok, pun macii:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput