Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Mara, curaj...stiu ca oricum in America e mai usor sa obtii permisul. Eu n-am pus in viata mea mina pe un volan, sunt tare nestiutoare, dar ma gindesc ca e bine sa stiu sa conduc, pt ca in caz ca ma apuca durerile pe nepregatite si nu am pe nimeni aproape sa ma urc in masina si sa plec linistita la spital...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Acum am vazut pozele alfa_anca ... superbe! Se vede ca mami s-a odhinit si s-a simtit bine in concediu!

Asa mi s-a facut un dor de casa .... Eu sunt din Maramures "de origini" , la fel si sotul meu si abia asteptam ca in 10 august sa mergem acasa ... va fi scurt (2 saptamani) ... si nu prea usor cu un burtik de 27 saptamani pe avion, dar vreau cu orice pret sa ajung in Ro!

Mara 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Da jasmin, e mai usor ... dar eu sunt cam fricoasa la volan ... iar cand vad traficul si nebunii din alte masini ... mai bine stau la drapta soferului . Dar exact faptul ca vreau sa fiu putin mai independenta si sa-mi pot lua copila cand e cazul si s-o duc in stanga si in dreapta ma motiveaza ...

Mara 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Mara, asa imi placi!



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Anca D, bine ai revenit!

Anca a, felicitari!!! Vreau si eu sa stiu!!!

Roxana, ce sa spun, mi se pare cel putin ciudata doctorita aia... In Austria e ceva absolut normal sa conduca toate femeile pana cand se simt ele ok, deci pana inainte de nastere. Bine, eu nu conduc de felul meu, dar prietena mea are DPN in doua saptamani (al doilea copil) si conduce in fiecare zi, e ceva normal! Si de ce sa nu iesi singura din casa? Prostii, n-as asculta, ramai asa cum esti acuma, ca tare-mi place cand te vad asa activa si vesela! Si un cartof prajit din cand in cand e ok, mereu niciodata nu-i bine, ca nu-i sanatos...

Am pus si eu niste poze din concediu cu grasana de mine pe mailul comun... si sa nu cumva sa radeti de mine ca dau si eu in depresii!!!

adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, stai linistita, nimeni nu are de ce sa rida de tine. Si eu cred ca se poate conduce pina in ultima clipa daca respectiva graviduta se simte bine...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

eu am carnet de 13 ani si nu conduc deloc... mereu ma bate al meu la cap dar nu vreau, mi-e frica. eu ma enervez tare repede, sunt cam impulsiva, am mereu impresia ca nu vad totul - in sfarsit... si eu imi zic mereu ca trebuie sa reincep candva sa conduc, dar mi-e mila si de masina si de ceilalti soferi! mai ales cand il vad pe-al meu cum se enerveaza cand altcineva nu merge cum ar trebui, imi vine si mai greu sa incep, ca tot asa vor gandi si altii despre mine!

adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna dragutelor,

a
Am aparut si eu la orizont. N-am mare lucru de povestit, am fost ieri la control di totul e ok, pot sa reduc tratamentul anti-contractii si daca sunt cuminte o sa am voie la si chiar la plecat in vacanta. Saptamana viitoare am ecografia morfologica, de-abia astept...

21s + Sophia 90%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna seara
mamici , am o rugaminte la voi...
vin de eco , de iosup , eco la 20 desaptamani
si am asa : IR dreapta 0,77
IR stanga 0,55
cica sunt "cam mari"
voi cum aveti ?
si care e riscul ?
sau care e ideea?
nu mai am rabdare pana ajung la medic!
va rog


kiva20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, inceputul e mai greu, mai ales pina depasesti pragul ala psihologic si te reobisnuiesti cu condusul, dar nu trebuie sa te lasi influentata de ceilalti soferi...trebuie sa incerci sa conduci in zone mai putin aglomerate, pina capeti din nou dexteritate...asa cred.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput