Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012


Pussi, cum stai cu lucrarile si cumparaturile? Iti mai e rau?



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel



parterul e totul in constructie..bucataria inutilizabila...eu stau doar in dormitor, dar ce-mi pasa mie, pana nasc sigur se termina!

A si azi mesterii pe la 12 mancau de pranz, un miros de parizer cu ardei si rosi ..maine daca -si pastreaza meniul le cer... ca azi m-am rusinat

mai am de cumparat obiectele din baie, calorifere , corpuri de iluminat, dar mai am timp...catinel ca nu fuge nimeni!



PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..am uitat sa va spun de crema...eu am folosit si Elancyl si astazi cand m-am uitat mai bine la farmacie scrie ca nu e indicata in sarcina..in fine si mi-am cumparat una ..e super tare ca m-am dat cu ea de 2 ori azi..OLIVELLA MAMMA..e cu ulei de masline dar intra imediat in piele si te poti imbraca..ca aia de la Mustela ..bleach..zici ca ma dau cu untura pe mine..

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI spor la treaba sa se terminati repede !!
..mi-am luat si "mama si copilul" de sotii Capraru ca nu aveam destule carti...am toate numerele de anul asta din "mami", "bebe", "super bebe"..etc..si vreo 8 carti despre sarcina si bebe..sa tot fac cocolini mici si pufosi

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..apropo cati copii va doriti??..eu de mica mi-am dorit sa am baiat si fata , pereche asa cum am fost ..cum suntem de fapt eu si fratele meu..sper doar si ma rog sa nu ma sperii extraordinar de tare de nastere dar am zis ca daca ma sperii rau de nasterea normala tot fac si cocolino nr 2 si nasc prin cezariana...Doamne ajuta sa imi realizez visul!!

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by RGE

..apropo cati copii va doriti??..eu de mica mi-am dorit sa am baiat si fata , pereche asa cum am fost ..cum suntem de fapt eu si fratele meu..sper doar si ma rog sa nu ma sperii extraordinar de tare de nastere dar am zis ca daca ma sperii rau de nasterea normala tot fac si cocolino nr 2 si nasc prin cezariana...Doamne ajuta sa imi realizez visul!!

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



Eu in principiu 2, dar daca o vrea DD, poate 3...

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by pussi

quote:
Originally posted by Jasmin012


Pussi, cum stai cu lucrarile si cumparaturile? Iti mai e rau?



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel



parterul e totul in constructie..bucataria inutilizabila...eu stau doar in dormitor, dar ce-mi pasa mie, pana nasc sigur se termina!

A si azi mesterii pe la 12 mancau de pranz, un miros de parizer cu ardei si rosi ..maine daca -si pastreaza meniul le cer... ca azi m-am rusinat

mai am de cumparat obiectele din baie, calorifere , corpuri de iluminat, dar mai am timp...catinel ca nu fuge nimeni!



PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile



Pai vad ca lucrarile sunt de amploare...credeam ca doar camera bebelinelor e in santier.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

MAi, daca va luati dupa tot ce n-avem voie sa manacam, murim de pofta. Mie imi placc cartofii prajiti cu salata de rosii si branza dar inghetata cu ciocolata si dulceata de cirese amare ma da gata. Nu trece o zi fara din astea
Rox, e super doctorita ta, foarte precauta! E bine macar ca iti da sfaturi utile, ca sunt altii de la care scoti vorba cu clestele!
Anca, pacat ca nu ai reusit sa faci baie in mare. Macar te-ai relaxat!
Cand va aud ca va duceti la echo parca imi vine si mie pofta, dar am programare abia pe 23 iulie!

Pupici
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Salutare burtici,

Cartofi prajiti ... yam yam . Eu cred ca sunt periculosi doar daca exagerezi cu ei in perioada asta (ca si cu alte alimente de pe "lista neagra"), dat fiind ca oricum sunt ei cam nocivi. Din cate stiu eu, se produce ceva reactie intre uleiul ala incins si ceva substanta din cartof si apar cica ceva toxine. Nu e parere de expert dar daca nu ma inseala memoria asa citisem pe undeva mai demuuuult. Dar oricum ... o portie asa de pofta (cu rosii, branza sau cu usturoi ...) nu are ce sa fie chiar asa dezastru!

Apropos ... dat fiind ca nu am dat iama de mult prin ei ... cred ca stiu deja ce pap azi la pranz . Si garantez fetita sanatoasa, intreaga si la termen !!!!

Mara 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Jasmin ... bafta multa la condus si sunt convinsa ca-l iei din prima ... mai ales ca ai fecior in burtik si el o sa te inspire si mai mult .

Cu tine uite ca ma mobilizez si eu ca de tare multa vreme ma bate sotul la cap sa-mi iau odata carnetul. De fapt eu am permis de conducere luat in Ro acu vreo doi ani, dar de atunci nu am condus deloc deloc si oricum tre sa-mi iau unul aici in State. Doar ca eu sunt asa o lenesa de nuuuumaaa ... mi-e lene sa ma apuc iar de invatat legea si alea alea. Si in fiecare saptamana sotul meu ma sperie ca saptamana urmatoare ma duce la test (aici sistemul e ca mai intai dai sala/ scris si daca-l iai poti incepe sa exarsezi condusul si ceva curs teoretic si abia apoi dai orasul). Iar eu ma fofilez si inventez pretexte de numa! Dar acuma GATA ... tre sa ne luam carnet sa ne plimbam micutii pe unde or vrea ei ... si noi!

Mara 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, cred ca din cind in cind, de pofta, putem sa mincam orice, inclusiv cartofi prajiti, pizza, hamburgeri si shaorma...doar sa nu exageram. E mai nasol daca poftim si nu ne satisfacem poftele...eu asa cred...oricum, aripioarele de la Mc nu pot sa-mi faca nimic rau nici mie si nici lui bebe daca maninc o portie sau doua pe luna...

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput