Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ancuta D, bine ai revenit acasa! Cum a fost in concediu?

Anca a, felicitari pt micuta Ema!!!! Sa fie sanatoasa!



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..deci vreau sa zic ca am gasit faza cu cartofii prajiti si prin cartile mele..dar nu am cum sa renunt la ei ..sunt dependenta!!!!!!!!
JASMIN..BAFTA MAMI SA-L IEI DIN PRIMA ITI TINEM PUMNII!!!..eu una nu pot sa ma las de condus..chiar daca al meu saracul a incercat toate variantele nu s-a ales decat cu promisiunea ca o sa conduc incet ..dar la mine limita legala e 80..ce nu e asa??..eu i-am explicat de cand am ramas insarcinata ca vreau bmw ca eu fac baiat si a zis ca nu e adevarat..nah uite-l pe cocolino bmw-ul meu unde e??..nici o sansa sa primesc nu?!

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Jasmin parca zicea cineva ca intepaturile la buric sunt de la faptul ca se joaca bebe cu cordonul ombilical, desi ma rog eu nu vad legatura.

Roxana ma bucur mult ca flacaul tau e bine, dar dr ta mi se pare putin cam exagerat de precauta , hai ca a inteles la inceput ca dc am ameteli sa nu conduc, dar apoi???? Si cum adica sa nu ies singura afara din casa din luna a 7-a?? pai ce patesc?

Anca 23+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Ancuta D, ce ciudat, si eu in dimineata zilei cind l-am simti prima data mai puternic pe bebe (acum o saptamina jumate) am simtit durere in capul pieptului si am stiut ca ceva se intimpla...crezi ca s-o fi schimbat atunci pozitia? Sau ce s-o fi intimplat? In ziua aia, mai pe seara l-am simtit mai puternic, altfel decit micile clipoceli de acum 3 saptamini...
In privinta apei marii, poate aveti mai mult noroc in august...

Pussi, cum stai cu lucrarile si cumparaturile? Iti mai e rau?



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Roxana, spune-i si tu sotului ca nu ii aduci baiatul acasa dc el nu iti aduce bmw-ul :)

Anca 23+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANCA sa sti ca si pe mine m-a enervat foaret tare astazi doctora ..desi este EXTRAORDINAR DE MULTUMITA DE SARCINA MEA SI DE BEBE..asta ca sa o citez..si ca AI LUAT FOARTE BINE KG PANA ACUM....imi baga tot felul de prostii in cap..ma enerveaza pei ce crede ea ca eu peste 2 saptamani o sa ma lipesc cu super glue de pat pana la 9 luni...NICIODATA!!! ..de abia atunci incepe adevarat activitate cu patut, carut, etc, pregtiri, bagaje..o sa fiu in forta maxima......cat despre ideea ta cu bebe sa sti ca nu e rea o sa ma gandesc si o sa-i explic sotuluica daca vrea sa-si vada cocolino mic mai intai sa treaca pe la ma'sa ..asta ca sa nu fiu nesimptita si sa cer masina visurilor mele...am fost cam nesimptita nu??..he he glumesc si eu

ROXANA 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxana, nu ma indoiesc c-o sa-l iau din prima, dar uneori mi-e teama ca poate o sa fiu sofer prost...Tati ne-a promis ca ne cumpara masina si ne asteapta cu ea in octombrie, daca ne luam permisul. Daca vrei te ah=jutam sa obtii BMW-ul...

Anca, da asa e, intepaturile de la buric se datoreaza faptului ca bebe trage de el si se joaca...imi si imaginez cum trebuie sa faca, il vad muscind din cordon, sarind coarda cu el...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Trebuie sa facem ceva ptr faza cu cartofii prajiti....e inuman ce se intampla

anca 22+

Maria
poze


tocmai am sunat taticul sa ne duca papa bun si sanatos de la McD'








PUSSI 17+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BRAVOO PUSSI!!!
..ati observat da ca astazi am fost bine dispusa

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..inceputul e greu restul vine de la sine stai linistita....cat despre bmw.....ar putea si sotul meu sa ma astepte cu al tau

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput