Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Kiva, daca ai IR prea crescuta nu e ceva anormal, se zice ca in cel mai rau caz bebe ar putea avea mici probleme de crestere, dar nu e obligatoriu sa fie asa si mai ales se zice ca valorile IR pot sa mai scada, la un moment dat. Si mie mi-a iesit IR in artera dreapta crescute (0,86) la eco morfologica de trim 1 (in saptamina 13), deocamdata nu mai stiu ce mai e, dar voi afla si eu vineri, la Iosup, daca a mai scazut sau nu.



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

da Jasmin, asa e, dar ca sa ajung in zonele mai putin aglomerate trebuie sa ies din Viena, eu stau in mijlocul orasului, deci cam greu...

Kiva, nu stiu, aici nu am auzit niciodata de masuratorile astea, cum se fac de fapt?

Adina 16+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Mihuta, pai atunci fii si tu cuminte ca sa ai unda verde la stii tu ce...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, da, e cam complicat, nu stiam ca stai in centru. Poate cind mergeti pe undeva, afara din Viena...e pacat sa ai permisul si sa nu conduci, ca niciodata nu poti sti cind se iveste o urgenta de orice fel...



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin20+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello
am aparut si noi pe baricade!!! am facut un pic de nanita, am papat, a venit mami meu si ne-a facut o portie de papa si am papat cat o purcica de toate!!
in legatura cu cartofii prajiti, stai linistite nu va mai stresati, daca o iei asa nimic aproape din ce m,ancam noi nu mai e natural, sanatos, ce credeti ca rosiile si castraveti sunt crescuti natural, fara chimicale, hai sa fim seriosi~!!! idee e sa nu exageram cu nimi8k, sa mancam din tot ce ne dorim cate un pic.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aveti careva ideea, care mai aveti copii, marimea 19 la papucei, 74-80 cm pt cate luni sunt buni???

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

bb_yasmi,

paul cand a inceput sa mearga (pe la 11 luni) purta nr. 18-19 la papucei, insa el a avut piciorusul mic de la inceput (in comparatie cu alti copii de varsta lui) si acum e la fel.







Corina - mami de Paul - 04.06.2002 si20+

"Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

Dragele mele,

bine v-am regasit.
am avut o perioada mai grea la serviciu si nu prea am avut timp de net, iar acasa paul ma ia de buna ...

vin si eu cu vesti bune, bb mic e FETITA.
s-a implinit dorinta mea si a lui paul, ca tati vroia tot baiat ... dar i-a trecut.

avem 423 g (ieri) - eco morfo-fetala a fost ok, sa speram ca totul va merge bine si de acum incolo.






Corina - mami de Paul - 04.06.2002 si21+

"Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

karina, multumesc de raspuns!!
am intrebat pt ca am cumparat niste frumuseti de papucei roz din italia si cica i-am luat pt botez....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

karina, felicitari pt bubulina!!!! ce frumos, ai un baiat iar acuma o fetita!! foarte frumos!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput