Mamici de noiembrie-decembrie (43)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI FELICITARI PT BEBLINE!!! SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE IN CONTINUARE!! ...sa ajungeti cat mai aproape de termen sanatosi si voinici!!...cat despre spital daca va permiteti eu una nu as sta pe ganduri..cred ca si in Africa au conditii in spitale mai bune ca la noi..
..pup fetele, 'NEATZA!!
..eu ma bag la niste papica , fac un pic de ordine prin casa..apoi trag o fuga la coafor, manichiura, pedichiura ca joia era ziua mea dar ieri nu am avut timp..si apoi dupa amiaza cursuri..asa ca azi nu o sa va stresez prea mult eventual imi mai arunc cate un ochi si sper sa-mi pot abtine degetelele de la dansuri pe tastatura..PUPICI LA TOATA LUMEA , SA AVETI O ZI FRUMOASA!!!!

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb nu se pune problema de bani, cezariana + spitalizarea in rezerva e 1.500 euro...mie mi se pare acceptabil!
jasminicilornu-i vorba de conditiile din spital... sunt convinsa ca daca nasc in TM am cele mai bune conditi. E vorba de sectia de prematuri ..care la Szeged e mai dotata decat cea de aici. Dar, eu ungureste nu vorbesc, asa ca chiar daca cu medicul ma conversez in engleza ce fac cu asistentele??? N-o sa pot sa am translator non-stop!!! Decizia o iau dupa ce vorbesc cu dr. meu si cu medicul neunatolog de la materninate! Sa-mi spuna neunatologulul de la cate sapt. de sarcina Titicile mele sunt in siguranta aici! Sau sa recurg la varianta Szeged doar daca pare momentul, Doamne fereste, intre sapt. 28-32 de exemplu!
bb, jasmina www.premaman.com
Gina Mmultumim pt. tot! voi ce faceti?? ai primit pisica??
mihuta si noua ne place...dar ne mai gandim!
MaraDnoua ne place foarte mult numele, dar nu vreau ca fetita sa sufere in vreun fel datorita faptului ca " asa le-a placut parintilor! Nu vreau sa plece in lumea asta cu niciun "handicap" dintr-o dorinta de-a noastra! Am vb si cu taticul ... si s-ar putea sa ne hotaram la alt nume! Sunt convinsa ca te simti bine cu acest nume, e atat de frumos! Dar nu vreau ca eu sa-i influentez destinul..atat cat pot!Mersi de site!



PUSSI 18+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

Neatza burtici!

Ce faceti astazi???

Eu abia astept sa merg la doctor la pranz sa imi vad bebelina.

Va pup si va doresc o zi minunata.

Anca 23+ Elena

poze


neata'
anca te cred si eu am aceeasi nerabdare doar ca eu tb sa mai astept 2 sapt....si asa abia am gasit sa ma prog.pt eco morf.aici, eu nu reusesc sa inteleg de ce adica astia fac eco morf. doar la spital si la particular nu....Multumesc lui Dumnezeu caci pana la urma am gasit un partic. care face , dar greu tare a tb sa caut mult....

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by RGE

PUSSI FELICITARI PT BEBLINE!!! SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE IN CONTINUARE!! ...sa ajungeti cat mai aproape de termen sanatosi si voinici!!...cat despre spital daca va permiteti eu una nu as sta pe ganduri..cred ca si in Africa au conditii in spitale mai bune ca la noi..
..pup fetele, 'NEATZA!!
....PUPICI LA TOATA LUMEA , SA AVETI O ZI FRUMOASA!!!!

ROXANA de "ursuletz" 25+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"


roxana nu tin sa te contrazic neaparat....dar eu abia astept sa ajung in Iasi sa consut un dr.de-al nostru ca aici....n-are rost sa mai intru in amanunte, probabil ca depinde si peste cine dai..... si nu te supara pe mine
PUSSI felicitari! si fa cum crezi tu... daca crezi ca... doar tu poti alege ce e mai bine pt. bb-tele tale

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
pussi, nu merge varianta in lb romana!!
anca, felicitari pt cele 24 de sapt si mult inainte pana la 40!!!!
fetelor, ieri cum purtasem sutien negru cand l-am dat jos am vazut ceva alb in el, cred ca si de la mine incepe sa curga ceva,,,,,

pe voi va doare burta??? nu pe dinauntru ci pe dinafara!!! oare se mareste si de aia ma doare???

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu de cand o simt pe bubulina mea ca misca (mai ales toata ziua) si stiu si sexul ei si ca e sanatoasa nu mai sunt asa de nerabdatoare sa merg la eco. o fi normal?

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 23+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

bb, cred ca e normal, plus ca ar tb sa nu mai fim asa nerabdatoare sa ajungem la 40 de sapt, ca apoi o sa ne fie dor de perioada asta. Dar eu sunt nerabdatoare sa o vad pe bebelina azi pt ca poate imi va arata si imagini 3D, ceea ce eu nu am vazut la eco morfologica.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata fetelor!
Succes celor care se duc azi la eco. Cine se duce la Iosup? Sa vedem ce mai zice.


23+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Pussi, felicitari pt bebitele tale mari si frumoase!
eu stiu cum se procedeaza cu conc de risc maternal, doar explicam cum l-am luat eu.

Ellis21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

darleena am citit acuma la odiseea mai mare ca pop e mai ceva cu IR-urile. Adica persoane care au facut eco si la Pop si la Iosup si masuratorile de la Iosup erau mai mici. SI nu mai zic acuma de o fata careia Pop i-a zis ca are bebele la 32 de sapt parca 1.800gr dar are retard de crestere de 2 sapt. Eu asta nu pot sa o inteleg. Asa ca..... ce ti-e si cu medicii astia.

Anca 24+ Elena

poze

Mergi la inceput