Nou membru felin in familie !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

liliana,bine ca s a acomodat rapid. daca ii dai mancare buna, gen royal, sunt sanse foooarte mici sa manance macare de a ta. carci manca doar iaurt cu fructe sau inghetata, obligatoriu de pe degetul meu, maxim 3 guri . mereu a avut minim 4 feluri de mancare in castronele diferite. si a fost un suplu . eu l am trimis in vacanta la bunici pt ca a venit bb. uf, asa dor mi ai facut de el....am pus poze .... daca vreti sa vedeti cel mai scump european rasa pura voila carcel

diana si david 03.12.06


Pentru Diana. www.copaculdehartie.ro/ajuta%20.html" target="_blank">Copacul de hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by chris80

ramonika - de mult tin sa iti spun ca zambesc de fiecare data cand vad insiruirea de matze dupa numele tau




din pacate Bubulina a murit acum un an jumate. a calcat-o o masina in fata blocului. dar Marita si Vladut sunt bine, sunt la mine acasa, iar Fulgushor e la maica-mea.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Bravo! Sa-ti traiasca!

Mie imi plac:
Tzumpi
Lolita
Mya
Mitzunau
Zoe

mai uite-te si pe aici


http://www.kittynames.com/index.html


Qi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

quote:
Originally posted by liliana29s

Eu nu cred ca mi-am facut pomana cu ea ci cred ca Dumnezeu si-a facut pomana cu mine ca mi-a dat-o ca de mult imi mai doream una. Ma enerveaza sotul ca nu e de acord cu 2 pisoi .
Am facut deparazitare si intern si extern iar peste o saptamina avem vaccinul de facut.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004






Dragele mele iubitoare de miorlaici , draga mea de Liliana a uitat sa va spuna un amanunt foarte important: i-am ramas datoare cu un serviciu si ce credeti ca a cerut ea in schimb ??? Logic : o pisica siameza. Am cautat pe net, am sunat pe la crescatori, o siameza pura nu se gaseste prin zona noastra. Mai mult de cand i-am promis ca o sa-i caut pisicuta ori pisoi ( ca nu avea pretentii ) m-a innebunit cu mesaje gen " miau, miau", cu telefoane la care in loc de "alo" auzeam "miorlau" ... eram disperata... Imi ziceam, "naiba m-a ps sa ii promit ???? " Si iata-ma in postura de cautatoare de pisica siameza. Habar nu aveam la ce ma inhamasem ??? Eu sunt cu cainii si mama cu pisicile, deci nu prea sunt pe felie... su dupa indelungi cautari i-am gasit aceast animalut, metisat cu siameza. Intr-adevar "crescatorul" este un om , care in urma unui accident cumplit ( a ramas fara un brat si are mari probleme la un picior ) , parasit de nevasta, s-a reprofilat si salveaza tot felul de caini si pisici, de rasa sau metisati si incearca pentru o suma modica sa ii vanda. Ce-i drept ii tine in subsolul blocului in niste conditii relative, dupa puterile lui. Nimic din ce v-am scris nu e atat de important, cat faptul ca, eu o miloasa din nastere si pacatoasa la vederea nefericitilor pamantului fie ei copii, batrani, oameni sau necuvantatoatre; imaginati-va pe unde am fost eu si cate pisicute ori catei amarati mi-a fost dat sa vad. Oameni sufletisit , care incearca sa salveze animale prin curtea lor si incearca sa le plaseze. In acea zi a avut noroc miorlaitura asta de siameza corcita, numai coada nu e de siameza, in rest un capushor frumos , ochii vii si jucausi, o panarama de miorlaitura. Si facea un scandal in masina , ca nu m-am putut abtine si i-am pus nieunatul la telefon, Lilianei, care cred ca mai avea putin si plangea de fericire. Nu ii venea sa creada. Mai mult imi spusese dimineatza , ca visase in noaptea aceea, ca i-am adus 2 pisici. Si , ca sa vedeti ce " urata " este rugati-o pe Liliana sa va ataseze i poza cu ea. Sa vedeti ce "FATA" are, ce botic si ce ochi.
Sa iti traiasca "miau-miau" ! Te pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

acum un an a murit la varsta de 14 ani motanul nostru,Gogu;era birmanez,foc de destept si indragostit de fata mea;cred ca a fost f. afectat de faptul ca iubita lui a plecat din casa si mai ales ca au aparut copiii ei;a murit,cred ca asa a vrut el,pt. ca noi am facut tot ce era posibil;toata facultatea,la toate examenele, el a stat langa iubita lui,ore intregi;de ce i-am pus numele de Gogu?Pt. ca s-a nascut inainte de Sf.Gheorghe.L-am umanizat?A fost mai presus de multi oameni pe care i-am cunoscut.de aceea va sfatuiesc sa dati nume ca pt. un om;nu diminutive stupide!NU VA SUBAPRECIATI ANIMALELE CARE FAC PARTE DIN FAMILIA VOASTRA!daca fac parte efectiv din familia voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

quote:
Originally posted by b.nica

acum un an a murit la varsta de 14 ani motanul nostru,Gogu;era birmanez,foc de destept si indragostit de fata mea;cred ca a fost f. afectat de faptul ca iubita lui a plecat din casa si mai ales ca au aparut copiii ei;a murit,cred ca asa a vrut el,pt. ca noi am facut tot ce era posibil;toata facultatea,la toate examenele, el a stat langa iubita lui,ore intregi;de ce i-am pus numele de Gogu?Pt. ca s-a nascut inainte de Sf.Gheorghe.L-am umanizat?A fost mai presus de multi oameni pe care i-am cunoscut.de aceea va sfatuiesc sa dati nume ca pt. un om;nu diminutive stupide!NU VA SUBAPRECIATI ANIMALELE CARE FAC PARTE DIN FAMILIA VOASTRA!daca fac parte efectiv din familia voastra!



Frumos, daca pot spune , chiar teribil de frumos ! Pe cainele meu il cheama Otto, ca are o viteza de ma ameteste si m-am gandit la motoare , iar sotul a zis Otto , cica e ceva legat de un inventator cu numele de Otto, ceva in legatura cu motorul diesel. Si, da draga mea, face parte din familia noastra: ne iubim, ne certam, "barfim" cu el, il luam aproape peste tot cu noi cu masina, e un "pericol" de caine... e parte din viata noastra, e sufletul nostru si mezalianta familiei. Intotdeauna el se aseaza langa omul cel mai "defavorizat" din grupul de oameni prezent. De obicei langa copii. Avem prieteni, care nu isi puteau mustra copii din cauza lui. Si-a marait doctorul veterinar, care isi certa copilul pentru o boacana, iar acesta il tragea pe Otto de urechi - se juca cu el - iar medicul are toata admiratia pentru el. E foarte alintat, dar si corectat, daca e cazul. Are loc de pedeapsa si se duce singur acolo , cand isi da seama ca a gresit sau il trimitem noi si nu vine pana nu il alintam, sa inteleaga , ca e iertat.

Liliana m-am tot gandit la un nume pentru siameza : "Regina" ??? E un nume rar purtat si de fete, femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

:) Nasa multumesc tare mult pt. obraznicatura cu care m-ai cadorisit.
Ne-a lasat clar de la inceput sa intelegem cine e noul sef al casei, nu se poate minca de fata cu ea ca risti sa te trezesti cu timpanele sparte si in momentul in care vrei sa culegi cu furculita ceva din farfurie sa vezi ca gasesti pisicul acolo, si desi e foarte mica tinde sa ocupe tot spatiul patului (2m-1,8m). In mod sigur putem afirma ca detine secretul umbicuitatii, deoarce am fost surprinsa sa o vad pe fotoliul pe care voiam eu sa stau iar cind sa schimb locul am gasit-o si acolo si parca in acelasi timp mieuna si de pe masa.
Dani(fii-meu) insista sa-i spunem Urmel (un perosnaj de desen animat de pe Minimax) care e un nume de baietel ori noi avem fetita, dar cum deja o striga asa prin casa ma tem ca o sa ramina Urmel. Luni cred ca incerc sa pun o poza (de cind cu yahoo nu ma descurc prea bine cu pozele )

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

quote:
Originally posted by liliana29s

:) Nasa multumesc tare mult pt. obraznicatura cu care m-ai cadorisit.
Ne-a lasat clar de la inceput sa intelegem cine e noul sef al casei, nu se poate minca de fata cu ea ca risti sa te trezesti cu timpanele sparte si in momentul in care vrei sa culegi cu furculita ceva din farfurie sa vezi ca gasesti pisicul acolo, si desi e foarte mica tinde sa ocupe tot spatiul patului (2m-1,8m). In mod sigur putem afirma ca detine secretul umbicuitatii, deoarce am fost surprinsa sa o vad pe fotoliul pe care voiam eu sa stau iar cind sa schimb locul am gasit-o si acolo si parca in acelasi timp mieuna si de pe masa.
Dani(fii-meu) insista sa-i spunem Urmel (un perosnaj de desen animat de pe Minimax) care e un nume de baietel ori noi avem fetita, dar cum deja o striga asa prin casa ma tem ca o sa ramina Urmel. Luni cred ca incerc sa pun o poza (de cind cu yahoo nu ma descurc prea bine cu pozele )

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004






Abia astept sa o vad pe "obraznicatura"... sa-i pozezi un prim plan cu capshorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Suuuper, acum vad ca sa facut si sectiune pt. animalute. Am promis ca va pun o poza cu obraznicatura si inca nu am reusit sa ma tin de cuvint.
Panarama se face tot mai zdravana pe zi ce trece si tinde sa devina si mai obraznica . Dupa cum a remarcat si sotul dupa ce face cite o boroboata pune fata aia a motanului incalta din Shrek daca stiti la ce ma refer aia cind tine palaria in labe si face ochiii maaari mari si nevinovati.
Stiti din intimplare daca avem veterinar pe DC ???

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by liliana29s

Stiti din intimplare daca avem veterinar pe DC ???

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
www.flickr.com/photos/liliana29s/sets/72157600354873761/" target="_blank">Dan Mihai 15Iunie2004





Lili, nu stiu de vreun veterinar pe DC, insa, te asigur ca "mamicile" de pisici, cu vechime te pot sfatui daca ai nevoie.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput