Copii din 2001 (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by luminita74

Buna,
hai ca ma bag si eu in seama si va spun ca am si eu un baietel nascut pe 1 februarie 2001 daca puteti sa ma treceti pe lista .



va trec imediat pe lista, dar spuneti-mi si numele beietelului!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Copilasii vostri de la grupa pregatitoare stiu scrie? Ma refer au preocupari dupa gradinita in acest sens? Scriu acasa, deseneaza, picteaza? Al meu toata ziua lego, lego, masinute,.. si mai nou FIFA!!! Deja ma exaspereaza. Na, bine nici eu nu l-am silit nici intr-un domeniu. Deocamdata il las sa vad ce prefera. Ca are vreme sa faca si ce vor altii.... Dar................www.petitieonline.ro/petitie/majorarea_sumei_primite_de_mamele_aflate_in_concediu_pt_ingrijirea_copilului-p40800039.html" target="_blank">Petitie on line pentru majorarea sumei primita de mamele in concediu de maternitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Luca al meu e fascinat de cifre si de adunari. Literele nu il intereseaza asa mult. De citit inca nu citeste, dar literele mari le stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Diana stie sa citeasca, mai mult cu litere mari, nu stiu cand si unde a invatat...
ii place sa coloreze, sa deseneze sau sa scrie, sa adune, sau sa faca "lectii" cum le spune ea, din caitele speciale, desi eu nu o fortez deloc... are momente cand vrea sa faca asa ceva momente cand vrea numai sa se joace... si asta dupa 8 ore de gradinita!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusa spune:

Pai de unde crezi ca a ivatat sa scrie cu litere de tipar? de la gradinita, acolo invata cu litere mici si mari de tipar ca l-am intrebat eu pe Rare al meu. Asa sunt caietele lor speciale dupa care fac lectii, dar e foarte bine si asa, eu sunt super multumita de cat a invatat la gradinita , ca sincer , acasa nu prea am mai avut timp sa ma ocup de el.
De copii vostri se ocupa cineva la Engleza, in afara de gradinita?
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

sigur ca cel mai mult a invatat la gradinita.. dar si acasa ii place sa scrie si sa deseneze mult... cand are ea chef...
engleza face la gradi, optional, platit separat. acasa din cand in cand mai face cu tati, dar rarut ca nu are el timp...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Buna, nu am mai intrat de mult pe forum...dar cred....ca din cauza.,..inceperii scolii...la anul...ma voi re-abona la forum..:)
Fetele din sectorul 4, v-ati gantit la ce scoli va inscrietii copii?? vre-o scoala mai rasarita? cand incep iscrierile??

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Salut!Intr-adevar, nici eu nu am intrat pe aici de multisor, si tot liniste si pace este.Sa-nteleg ca v-a adus mosul cadouri incat ati ramas inpresionate si nu mai aveti cuvinte?
Ce v-a adus voua, dar mai important este ce le-a adus copiilor vostrii mosul?Au fost cuminti?

O zi buna va doresc!

http://nicole-bijuterii-unicate.blogspot.com/

ALEXANDRA & Nikolle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Buna, la toate mamicile,

n-am mai intrat de multicel, dar v-am citit mai mereu.

Am si eu o intrebare : si voi vorbiti cu copilasii ca la pereti ?!!
Sa ma explic, Vlad al meu pana nu ridic vocea la el nu ma asculta, parca se preface ca e surd, si chestia asta ma innebuneste pur si simplu. Voi cum procedati??
Mai ales cand facem lectii, ca are in fiecare zi de scris cand la mate, cand la gramatica, cand la cunostinte despre natura, de citit, dar uneori una zice si alta scrie!

20+

Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

MariaM, ce mai face Vlad! nu te-am mai "auzit" de multa vreme!

nu pot sa iti dau date despre Bucuresti, deoarece noi de la 1 oct, ne-am mutat la Brasov si acum caut si eu sa vad cum e cu inscrierea la scoala, am inteles ca la unele scoli si la anumite invatatoare deja se fac inscrieri de ceva vreme... imi spuneau niste mamici ale unor copii din grupa Dianei ca ele deja au fist la scoala si i-au inscris la cine au vrut, ca deja se completeaza listele si ca bineinteles, nu s-au dus cu mana goala ca sa reuseasca...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput