Copii din 2001 (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melinav spune:

Buna,

si eu am un baietel nascut in 2001.



Vreau insa acum sa va intreb ce le dati copiilor vostri la cel mai mic simptom de raceala, de ex cand incepe si curge nasul, fruntea e un pic fierbinte si temperatura bate spre 37?
Noi folosim din greu Panadol, ma gandesc ca poate chiar abuzam. Voi cu ce combateti orice inceput de raceala?


Melina

Viata e ca o amenda, o platesti intr-o singura rata, mai lunga sau mai scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Cu nimic..doar imbratisari, multa apa...nu suporta nici un medicament.
Cu orice am incercat isi provoaca voma sau daca am incercat cu supozitoare face ce face si merge la wc sa elimine totul.
Noi insa am avut noroc pina acum n-a avut nimic serios..poate cite o raceala pe an.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Buna dimineata mamici!
Cafeaua este gata!
Ce liniste este pe aici, lumea nu prea mai are chef de vorba, nu prea mai este timp..., a inceput gradinita, scoala, a venit toamna cu astenia ei.
Am sa postez blogul meu(sunt tare)cu creatiile mele, sa vedeti de ce nu mai am eu timp deloc.Vin acasa fac ceva de papa si ma apuc de margelit
O zi buna va doresc sila toata lumea.

http://nicole-bijuterii-unicate.blogspot.com/

ALEXANDRA & Nikolle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by melinav

Buna,

si eu am un baietel nascut in 2001.



Vreau insa acum sa va intreb ce le dati copiilor vostri la cel mai mic simptom de raceala, de ex cand incepe si curge nasul, fruntea e un pic fierbinte si temperatura bate spre 37?
Noi folosim din greu Panadol, ma gandesc ca poate chiar abuzam. Voi cu ce combateti orice inceput de raceala?


Melina

Viata e ca o amenda, o platesti intr-o singura rata, mai lunga sau mai scurta.



nu exagera cu Panadolul.
noi mai folosim si Osccilococillum, pentru nas Sterimar sau crema preparata in farmacie.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Ceaiuri multe, stat in casa la caldurica, eventual apa de mare in nasuc si strepsils daca se plange de dureri in gat. Mai nou Dr. Moom. Numai in cazuri grave apelam la dr. Dar nu a fost dintotdeauna asa. Am abuzat si noi de medicamente (e drept la sfatul medicului) pana am zis Stop. Multa sanatate!www.petitieonline.ro/petitie/majorarea_sumei_primite_de_mamele_aflate_in_concediu_pt_ingrijirea_copilului-p40800039.html" target="_blank">Petitie on line pentru majorarea sumei primita de mamele in concediu de maternitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

ce mai fac copiii din 2001?
Diana mai are putin si face 6 ani, merge la camin in Brasov si e tare incantata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Laura e bine ...scoala ...ii place foarte mult. Pe linga scoala face curs de gimnastica artistica, rollerblades si drama...asa ca aproape fiecare zi e ocupata, defapt iese de la scoala mai tirziu pentru ca toate sint imediat dupa scoala.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Dia e grupa pregatitoare, fac lectii dar se si joaca. tot la gradi, dar dupa program, face engleza si karate de care e super incantata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Buna,
hai ca ma bag si eu in seama si va spun ca am si eu un baietel nascut pe 1 februarie 2001 daca puteti sa ma treceti pe lista .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Buna,
Uite ca au aparut baieteii de februarie 2001, vrem si noi pe lista 4 februarie 2001.
Pupici


Mami si Vladut cel Dragut (04.02.2001)


Mergi la inceput