Copii din 2001 (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Diana, bobocel de clasa I !
Felicitari, Dani !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Nicole, saru'mana de intrebare. Noi am aterizat aici anul trecut in aprilie deci Paul avea 6 ani si 3 luni, vroiam sa-l dam la gradi dar nu au vrut sa-l primeasca, cica era prea mare, si desi nu stia o boaba engleza l-au inscris in clasa I. Am avut luni bune de cosmar pentru ca singurul din familie care stia engleza era sotu dar cum el isi gasise job de dupa masa, eu am ramas singura care-l puteam ajuta la homework. Luni bune am facut temele cu dictionaru in fata insa acum suntem ok. Vorbeste, citeste, scrie si ce e cel mai important e foarte bun la spelling. Se pune foarte mult accent pe citit, au tot felul de concursuri, cine citeste 20 de carti pe luna, primeste un premiu. In sala de clasa au doua boluri, intr-unul sunt bombonele, la sfarsitul zilei, daca au fost cuminti, fiecare copil i-a cate o bomboana si o pune in bolul celalalt, cand toate bomboanele sunt "transferate", invatatoarea le organizeaza un party ... si multe alte metode de stimulare ... lui ii place si abia asteapta sa mearga la scoala.

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Fetelor,

Am si eu o intrebare de 100 de puncte: voi v-ati dat copiii la engleza, si daca da, care e programul si unde faceti(la profa acasa sau la voi)?

Eu as vrea sa incep cu Miruna engleza, ca uite sunt in clasa a doua si tot n-au inceput la scoala, cica obligatoriu e de-abia din clasa a 3-a.Imi pare rau ca irosesc toti anii astia cand sunt atat de receptivi copilasii...

Pupici,
Bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Uau Silvana, ce fain e la scoala, tot sa mergi.
Te cred ca ti-a fost greu sau mai bine zis va fost greu, dar ati trecut peste hopul cel mare.
E bine ca stiu sa-si atraga elevii sa invete si ii stimuleaza, nu ca la noi.
Oare cand o sa se schimbe si la noi metoda de preadare si invatare?
Vasi semnati condica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

mitub referitor la intrebarea ta de 100 de puncte, parerea mea, e sa o dai al un club, ca cica ei fac conversatie acolo, si prind altfel.
A mea fiind in clasa l, a izs invatoarea ca putem sa-i invatam si noi ceva cuvinte, pentru ca ei nu stiu sa scrie, si atunci nu are rost.
Dar stii cum e , o limba straina nu strica si fiind in clasa a ll-a normal ca stie sa scrie.
Intr-un fel e bine sa faci acasa, daca gasesti o profesoara, si nu preferi un club de engleza.Ca asa mai auzi ce mai fac, ce mai vorbesc si mai faci si tu pe urma.Asta e o parere, nu un sfat.Sper ca ti-am fost cat d ecat de folos la ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Nina, multumim mult de tot!

Diana face mai nou dans sportiv de doua ori pe saptamana si e super incantata!

Cu scoala merge bine, are 7 calificative FB in catalog si carnet si e incantata de doamna invatatoare!

http://good-times.webshots.com/photo/2573357850103554724OulFHz?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_72 spune:

Buna.Sunt noua pe forum ma primiti si pe mine.Am o fetita nascuta in 02 Februarie 2001 DELIA suntem scolarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

nico_72 bine ai venit si sa-ti traiasca scolarita.
La voi cum mai merge cu scoala fetelor, ca la mine merge mai greu.
trebuie sa exersez mult cu ea, si ea nua re nici un chef.trebuie sa gasesc niste solutii sa nu o plictisesc, dar nici sa se lase pe tanjeala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Peste putin timp vin sarbatorile de iarna, prilej de bucurie pentru toata lumea, mai ales pentru copii. Din nou vom avea mesele pline de bunatati, brazii impodobiti si sufletul plin de emotie.
Am putea face o bucurie copiilor mai putin favorizati,copiilor orfani.

Pentru Bucuresti am ales urmatoarele 2 destinatii:
1.Centrul pt. copii cu afectiuni- sector 4-
2.Spitalul Budimex-sectia de oncologie-cazuri sociale ( familii sarace si copii abandonati)-

La centrul special sunt 22-23 de copii cu varste cuprinse in general intre 3-6 ani. Ne-ati putea ajuta cu hainute si jucarii de la puii vostri, lucruri de care ei nu mai au nevoie dar pot bucura copiii din centru.

Daca doriti si puteti sa ajutati gasiti detalii si lista copiilor aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130532&whichpage=1

Va multumim si va dorim sarbatori fericite!


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelutza77 spune:

Buna sunt noua pe forum,am o fetita Karina, nascuta 7 ianuarie 2001 ,suntem scolarite clasa 1

Mergi la inceput