Copii din 2001 (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

SALUTARE!

Diana e in continuare dornica sa mearga la scoala, abia asteapta... ii place sa scrie si sa socoteasca... are momente cand sta vreme in sir la birou si coloreaza si deseneaza, citeste destul de bine si ii place sa ii dai socoteli sa le rezolve!

Sper ca sunteti bine cu totii!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei din vechiul concurs este Humulesti.jpg
_
Poze din concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">poza Dianei este eupleclaBrasov.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">poza Dianei este pictata.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Salutare fetelor!
Iar s-a facut liniste pe aici, dar se simte ca a dat soarele si pe la voi, si nu prea mai stati prin casa.E bine, ca de-abia asteptam sa vina caldura ,sa me mai ia o pauzam un pic oasele.Alexandra incepe de-acuma cu serbari, spectacole de sfarsit de an, excursie si gata, terminam si asteptam vacanta.

ALEXANDRA & Nikolle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns likara spune:

Buna ....
Ne primiti si pe noi...
Mamica ,Alissei,nascuta in 5 dec. 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Salut!
Bine ai venit Likara!
Noi am fost luna trecuta sa vizitam scoala si sa facem cunostiinta cu viitoarea invatatoare.(care surpriza,... era invatator!)
Matei a fost si impreuna cu clasa lui si educatoarea de la grupa mare sa viziteze scolarii de clasa a I a, care tocmai erau la sfirsitul trimestrului.Aia mai mari au fost draguti cu viitori scolari si le-au aratat Abecedarul lor si celelalte manuale

In august Matei intra deci in clasa 1, dar el a invatat deja sa citeasca si sa scrie, fiindca l-a interesat, noi nu am insistat sa-l invatam...
Aici nu se scrie cu cerneala, ci doar cu creionul si pixul.Stilourile sunt un lux, doar in institutii si la evenimente importante se folosesc

Luna, ce bine ca va termina scoala mai devreme decit in alte state europene!
Pentru mine ar fi interesant sa citesc cum este clasa intai in alte tari...

Va si va doresc o vara minunata tuturor mamicilor si copilasilor de 2001!


Mariana 35+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Buna fetelor!
Bun venit Likara!
Uite ca se mai aduna ceva lume pe aici pe forum, cam greu, dar cat de cat ne miscam.Azi fata mea a plecat in excursie pe la tg neamt si vine dupa-amiaza.Marti pe 10 am serbarea de sf de an si gata cu gradinita asta.O sa vedem la scoala cum o sa fie.Cam atat cu noutatile.
Va pup!

ALEXANDRA & Nikolle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Seara buna fetelor!
Stiu ca n-am mai scris de mult, nu dati cu rosii...
David a avut astazi serbarea de sfarsit de gradinita si vor mai merge la gradi pana saptamana viitoare inclusiv. Ce o sa facem atatea saptamani de vacanta, nu stiu..cu atat mai mult cu cat anul asta nu prea sunt sanse sa plecam pe undeva.


Ami, mamica lui David (6 ani si 10 luni)
si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danig spune:

salut cuscra! ce mai faceti? socotiti... cititi...ne e dor de voi!ne-am inscris la scoala 2, noi si multi din grupa sper sa fie bine.adauga-l si pe rares la puiutii de 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mariana daca te intereseaza cam ce face Cosmin in clasa a doua (in sept incepe clasa a treia) iti pot scrie. Aici la fel nu exista ideea de stilou si nu prea exista ideea de caligrafie gen intai liniute, bastonase, etc ci se incepe direct si se scrie si de-a curmezisul, important e ce-i ramane copilului in cap.

Acum la aproape 7 ani Cosmin scrie frumos, destul de repede, citeste cursiv, si au terminat tabla imultirii cu 1,2,5 si 10. Initial am crezut ca nu va face fata insa nu-mi vine sa cred ce bine prinde, de ex intelege fractii deja a facut din cele siple, 1/2, 1/4, 2/2 etc.

Iti dau mai multe detalii daca te intereseaza. Succes la scoala lui Matei si tuturor boboceilor.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Luna 1, ce bine ca ai copii scolari, noi al 7 ani vom fi in clasa l si al tau deja va fi in clasa a treia.oricum invatamantul la noi e jalnic, nu stiu sa-si apropie copii.Au multe materii, si mai ales ca multi parinti au plecat in strainatate si au lasat copii la bunici, si ei saracii (bunicii) nu fac fata la materiile care sunt.Si invatatorii speculeaza ca parintii sunt plecati si le spune sa faca pregatire.Daca de la varsta asta , din clasa l,incepi sa faci pregatire e vai si amar de noi.Alexandra mea asteapta si ea sa inceapa scoala, sa poarte uniforma si sa vedem cum o sa se acomodeze.
O zi buna va doresc!

ALEXANDRA & Nikolle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nikolle ce sa zic, asa cred si eu acum ca sistemul de invatamant din Romania mai are de lucrat. Insa cred asta dupa 3 ani de "scoala" alaturi de Cosmin aici. Nu-mi vine sa cred cate a invatat, cate stie, arta (de ex au invatat deja despre Cezanne), istorie pe langa stiinta, engleza si matematica. Si fara a ii tintui 50 min in banca, fara note fara constrangeri. Cand merg cu Cosmin undeva isi aduce aminte si imi zice "mami stiai ca...?". Ma uimeste. Si cred ca absolut toti copiii au potential si nu trebuiesc stresati ca in Romania ci gasita exact metoda potrivita.

Succes Alexandrei la scoala. Si aici au uniforma si Cosmin e tare mandru de el.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput