Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tomasa, Andreea eram sigura ca aratati f bine. Tudor e un scumpic se vede ca v-ati simtit super. Andreea balenuta sigur e o gluma ca nu am vazut nici una pe acolo.Eu intradevar sunt mai slaba dar cum am zis nu imi place deloc graviduta slabanoaga ca toata lumea imi zice sa mananc mai mult.Roxana tocmai citeam despre venirea celui de-al doilea copil si trebuie multa grija, ea pare f incantata acum dar cand o vedea cata atentie necesita bebe nu se stie cum va reactiona (majoritatea cica sunt la inceput gelosi). Oricum este o fetita intelegatoare si sigur va dori sa se implice in ingrijirea bebelului.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Roxana, si al meu nepot banuieste care e treaba cu bebicii, ca la 1 an si 9 luni sora mea i-a facut si o surioara, dar el abia acum constientizeaza ca se intampla ceva cu mine, ca imi creste burtica si i-am explicat ca am un bebe in burtica cum a avut si mami pe surioara si cum a fost si el.Imi spune ca si el a dat cu piciorusele in burta lui mami. Doar ca el e nerabdator sa se joace cu bebele si nu prea are notiunea timpului, i-am explicat ca vine bebe la toamna cand o sa mearga la gradinita. Poate ca atunci cand s-a nascut nepoata mea era micut si inca nu isi dadea el bine seama ce se intampla. Oricum, o sa fie tare ciudat, ca fiind primul nepot l-am alintat si ii spuneam mereu ca e iubirea mea. Cand o sa vada ca trebuie sa faca loc la alta iubire, o sa fie tare greu ca e asa gelos. E gelos si pe surioara lui. Dar o scoatem noi la capat.





Carmen 24+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carmenita, eu am refacut analizele la 28 sapt. De cumparaturi, nu mai spun nimic
Teodoran, bine ca te-ai linistit. Si bb al meu are zile in care e mai putin activ, dar atunci ma asez in pat intr-o pozitie care stiu ca nu ii place si imediat imi da un semn.
Myral, nu te-am uitat. Hai ca mai avem putin pana ajungem la termen, asa ca mai rezista. Multa sanatate!
Roxana, azi dupa-amiaza am vazut mesajul de la tine. Am fost la nunta aseara si m-am intors de dimineata la 6 si am dormit mult ca sa recuperez. E dulce tare Alex . Parca mi-o imaginez cum o sa stea pe langa bb Andrei dupa ce nasti.
Tomasa, welcome back! Faine pozele, draguta burtica
Gema, felicitari pt bb. Intr-adevar, greutatea este OK pentru varsta pe care o are.
Annisia, si eu tot toracic respir. Trebuie sa mai exersez. Stiu ca respiratia abdominala este f buna si pt noi pt ca se oxigeneaza bine corpul.
Andreea, mi-ati facut pofta de mare. Vreau si euuuuuuuuuuuuu!!!!! Unde e balenuta?
Noi am ajuns acasa acum o ora. Am stat destul de mult la nunta pt ca a fost racoare dupa ce a plouat. Am papat si tort, bineinteles . Sunt obosita, ma duc sa calc niste camasi pt sot si ma bag la somnic. Pup toate fetele





Sim 29+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Aniast nu cred ca am mai vorbit dar ma bucur sa vad ca mai sunt fete si din Ploiesti pe aici..........
Eu sunt pacienta Dr. Tutunaru....tu la cine mergi?
Dupa cum ai vazut si bebica mea este micuta dar sunt sigura ca va recupera.

Pupici tie si bebelului tau si multa sanatate.

PS. Deci ai fost la mare..........chiar ma gandeam daca avem voie noi gravidutele la mare pentru ca eu eram sigura ca nu, dar am citit pe aici de multe fete care au fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetabin spune:

As dori sa apar si eu in lista
UM 21.12.2006
DPN 27.09.2007 Amelia Alexandra
Dr. Nanu Cluj-Napoca.
Vreau sa stiu daca mai este cineva de aici la acest doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, nu sunt sigura ca e chiar asa incantata. Adica la inceputul sarcinii a avut o perioada mai ciudata si multi au zis ca percepe ca o amenintare. Apoi daca a vazut ca nu se schimba nimic, s-a linistit. Sunt sigura ca va fi greu la inceput, mai ales ca BB are nevoie de atentie in mod obiectiv. Prietena mea a nascut acum 2 luni al 2 lea BB. La inceput baiatul cel mare era f atent si voia sa o ajute. Apoi a avut 2 luni de cosmar in care se gasea sa vrea ceva sau sa planga exact cand avea treaba cu BB2 sau cand plangea BB. Acum ma sunase si mi-a zis ca s-a depasit momentul, ca a redevenit iubitor cu BB2 si ca e intelegator si nu mai e asa gelos. Deci...rabdare sa am.



Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carmenita, iti spun sigur ca va suferi putin nepotul tau, eu am vazut la Alex. Ea era rasfatata familiei, insa de cand a aparut verisorul nu mai e asa, si e tare geloasa. Pe cumnata mea nu prea o mai baga in seama, se vede ca a acceptat ca e al altui copil, cu cumnatul meu e mai afectuoasa pentru ca si el se joaca mult cu ea. Dar e geloasa, nu l-a primit deloc bine pe BB si nici acum nu se omoara sa se joace cu el. Nu pare prea iubitoare cu el, are o capacitate inimaginabila de a-l ignora, ca si cum nu exista.

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, exact problema asta o am si eu cu mamelonul drept! Daca mai afli ceva spune-mi. Eu am intrebat medical si a zis ca nu prea am ce sa fac cu mamelonul ala ombilicat! Sunt mameloane artificiale, darn u toti bb-ii le accepta! A,si frumose poze!

Tomasa arati foarte bine! Frumoase poze! Ce scump e si Tudor! Multumim de incurajari! Si eu vreau sa alaptez si sper din tot sufletul sa pot!

Myral, ma bucur ca esti mai optimista!O sa fie bine cu noi! Si poti sa te si plangi, nu enervezi pe nimeni! Daca aici nu ne plangem, unde sa o facem?

Roxana, acum de cateva zile mi se cam umfla picioarele! Ma duc luni la cumparat papucei! Ce bine de voi ca aveti piscina!

Sim si eu tot la nunta ieri! Am stat pana la tort! Doar nu era sa ratez momentul!

Va pup, ies la o plimbarica!


Gabriela 27+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabriela trebuie sa fiu optimista dar am niste emotii ca maine ma duc la dr.(si daca ati sti cate imi trec prin cap ma gandeam la injectii de maturare a plamanilor bebelului). Cred ca ma culc devreme in seara asta si maine pana vin de la dr nici nu pot intra pe forum ca sunt prea ametita si.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Somnic usor fetelor eu ma culc si incerc sa nu ma gandesc la nimic, sper sa adorm repede, sa treaca timpul pana ajung la dr. cat mai repede.Myral29+

Mergi la inceput