Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Iuliiiii pe unde mai esti mai fetita cu burtica? Nu mai dai niciun semn de viata? Te destrabalezi?

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Faine poze, Annisia! Arati bine! Eu ma tot minuez de burtihanul tau...cred ca toate kg le-ai pus acolo!

Gabriela 28+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

'neata!
Annisia frumoase pozele si burtica :)
Flavia bine ai revenit!
Gabriella77 multumesc de vorbele bune!
Si cate o pt fiecare burtika!

28+ & 19kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Oooo, Gabita ce bine ar fi.... Ar insemna ca dupa nastere sa imi revin imediat... Al meu chiar le spunea unor prieteni ca ma admira ca nu ma stresez de atata amar de kile luate. Nu stie el saracul ca ma cam da... Numai ca nu ma apuc sa ii spun si lui, ca sa nu inceapa sa ma vada ca pe o balena. Mai ales ca el se astepta sa arat ca un manechin cu burtica in sarcina asta... Cred ca i-am cam dat planurile peste cap, dar vad ca nu macane pana acum. Si chiar daca ar macani eu nu am ce sa fac. Nu pot sa spun ca mananc ca un porc. Poate un pic mai mult decat inainte, dar fara sa exagerez. Pur si simplu e papaciosul din burtica si ce a mai construit el pe acolo... Oricum am luat destul de mult in greutate si eu stiu bine ca se vede la greu... Pai inainte eram scheletron frate. Am eu o vorba - inainte trecea trenul printre picioarele mele, acum nici musca nu mai are loc... Plus ditamai tartita si niste bulanoase celuloase de toata mandretea. Ma mai consolez cand ma duc si il vad pe umflatel la echo. Si toata lumea din jurul meu ma ajuta, pentru ca ma rasfata la greu si sunt dragalasi cu totii...
PS - ultima cantareala (executata chiar amu, in timp ce scriu) indica o greutate a balenei de 81 de kg... De la 58 e ceva, nu?!?!

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Neata...
Annisio draga...la ce inaltime(asa de curiozitate) adunasi tu cele 81 de kile ca parca nu cred ...cel putin nu se vede...tu esti oricum super ok...dar catelusul ala mic al tau ma termina cat e de scump..tare imi plac astia mici ..cat mai mici...
Bravo Carpatina pt oferta de angajare...stiu ce inseamna sa stai departe de o viata activa profesional...desi sunt surprinsa ca te angajeaza gravida fiind...aici nici nu se pune problema mai ales la varsta asta a sarcinii..oricum multa bafta
Salut toate fetele si va trimit un nor de ploaie si 14 gr racoare de la noi

carmen 28s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Am uitat sa va intreb cu ce pot creste tensiunea in sarcina ..o am prea mica ..9 cu 5 ..cam vad stelute uneori...sunt mereu obosita chiar daca acum ma ridic din pat, cam apatica si nu-mi place...la medic nu am cum sa demonstrez pt ca in mod miraculos mereu acolo imi iese 12 cu 7 si ei zic ca e ok ...dar acasa e altfel...cu cafea nu prea iese..nu pot mai mult de doua cafelute pe zi ca mi-i greata...sare mai multa iar nu-mi place...mai stiti voi altceva.?..

carmen 28s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Amar, am 1,68m... Nu sunt nici pici, dar nici cal...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna dimineata gravidutelor...

am reusit si eu sa dorm mai bine azi noapte si asta face ca ziua de azi sa arate mai bine...

Anisia, arati foarte bine, la burtihan concurez cu tine, insa in rest sunt mult mai plinuta...super hainutele de bebe...

fetelor, voi v-ati facut bagajul de spital? eu ma gandesc ca-i prea repede un pic ... nu?

uite pozici cu bebicul meu de la eco 3d...
http://good-times.webshots.com/album/559653440yHzfkU

28+

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20070919/dt/8/k/b0aa/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Amar, tensiunea ti-e in valori normale, s-ar putea ca ametelile sa le ai din alta cauza, poate lipsa de ceva vitamine, fier...

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by amar

Am uitat sa va intreb cu ce pot creste tensiunea in sarcina ..o am prea mica ..9 cu 5 ..cam vad stelute uneori...sunt mereu obosita chiar daca acum ma ridic din pat, cam apatica si nu-mi place...la medic nu am cum sa demonstrez pt ca in mod miraculos mereu acolo imi iese 12 cu 7 si ei zic ca e ok ...dar acasa e altfel...cu cafea nu prea iese..nu pot mai mult de doua cafelute pe zi ca mi-i greata...sare mai multa iar nu-mi place...mai stiti voi altceva.?..

carmen 28s 70% fetita



poate putin vin rosu?:)

http://s167.photobucket.com/albums/u154/urmychance/hainute%20bebe/
urmychance28baietelul nostru

Mergi la inceput