Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Piccaflor, dar grasunel bebe Mateo nu gluma. Ma bucur ca e totul ok si ca sunteti bine amandoi.
Pupici.
Annisia, ce super ca bebe Yannis e grasunel.
Numai vesti bune de la flacai unul si unul avem azi.
Bravos fetelor!


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Carpatina drum bun si vacanta placuta!
Nana bine ai revenit! ...ai facut cumparaturi,nu gluma!:)...ieri am cumparat si eu citeva hainute( citeva body-uri,o salopeta cu ghetuta,2 bluzite si o pereche de pantalonasi),sterilizator pt biberoane,un biberon micut,perie pt biberon si tetine,perie si pieptan pt cheliuta bebe,forfecuta,ser fiziologic pt nasuc,trusa pt ingrijirea buricului,crema pt poponetz...iar pt mine am luat servetele dezinfectate pt sani,crema pt mameloane si compresele acelea de pus in sutien pt absorbirea laptelui...biberonul si crema pt mameloane de la Avent,restul de la Chicco....sper sa fie bune...
Annisia frumoase poze si sexoase ca de obicei!
Tomasa m-ai facut sa rid cu jetul de pishu:))....avind in vedere ca sint mama de putzulica cu siguranta o sa-mi amintesc de tine cind voi fi luata drept tinta de fi-miu
Sim
Yaia si eu am fost serios certata de medic ieri,pt am pus 12 kg...cica sa nu ma mai ingras pina la sf sarcinii...pai ce sa fac?...ca doar nu ma ingras de placere

Picca 28 + cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Piccaflor, sa stii ca si eu biberoanele si suzetele le-am luat tot de la Avent, iar pompa de san, just in case, am luat-o de la Nuk.
Sper sa fie bune.
Mai am si eu de cumparat tampoane ptr sani, servetele umede ptr kurulet de bebe si altele. Inca nu am finalizat lista, dar putin cate putin o sa le iau pe toate.
Mercic de urari!


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carpatina, drum bun si vacanta placuta, succes maine la test. Esti din Bucuresti? Ca tare mi-ar placea sa te cunosc!
Piccaflor, sunt sigura ca o sa va distrati pe tema. Noi, nepregatiti fiind si concentrati acolo sa schimbam cat mai operativ baiatul, chiar ne speriam, nu intelegeam ce jet cald ne-a lovit, am si tipat de cateva ori. E o senzatie tare

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, apropo de ingrasat pe timpul sarcinii, o colega de serv tocmai povestea ca ginecologul ei i-a spus textual:
"Doamna, ca sa rezum in trei cuvinte simple: Grasele nasc greu!"
Mie una nu mi s-a parut prea profesionala abordarea, dar o fi ceva adevar in spusele omului, o sti el ce-o sti, desi putea si el sa foloseasca alt termen, macar supraponderalele...
Oricum mie mi-e clar ca nimeni n-o face de placere, ca doar am vrea toate sa ramanem cu oarecare silueta dupa nastere.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Picca, ma bucur pentru vestile bune. Hehe, bebe Matteo e voinicel.

Carpatina, drum bun si distractie placuta.

Annisia, dragute pozele si garla. Anul trecut m-am ratacit cu sotu prin satele de langa Giurgiu, da a fost tare frumos - era plin de randunici si cocori.

Maruntzika, stai cumintica ca nu mai e mult.

Tomasa, am gasit bodyuri Rombaby la magazinul de la Domo-Iancului cum zicea Sim, si mai multe variante de bodyuri Rombaby si salopete cu labute la magazinul Prichindelul- pe Pantelimon langa cimitirul armenesc, la aceleasi scoruri.


Mandarinutza 29+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Mandarinutza, multzu. Merg si la ala de langa Cimitir, ca si ala e in drumul meu.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by carpatina

P.S. frumos foc copilul tau cel mare


Te referi la Tom Degetel? E frumos, mama lui de norocos... Sa vezi ce-i dau daca nu imi face un bebe cel putin la fel de frumos... Ca doar de asta il tin, de prasila...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Tomasa, mersi de incurajare!
Carpatina, greutatea totala ma sperie si pe mine, ca deja am 79 si gandul la 'aproape' 100 ma ingrozeste. Drum bun si concediu placut si tie (noi plecam vineri dupa-amiaza si gandul la 40 de grade in tara ma cam sperie, dar bine mai e acasa)!
Piccaflor, e drept ca nici eu nu as vrea sa ma ingras, dar nici sa tin cura de slabire in timpul sarcinii nu vreau. Si sa stiti fetelor, ca nu mananc dulciuri sau chipsuri sau chestii rele. Doar ca acum, spre deosebire de perioada de dinainte de a ramane insarcinata, cele 3 mese sunt sfinte (ca altfel bebe face urat) si intre mese mananc multe fructe.
Annisia, esti tare simpatica si imi place stilul tau, ma faci sa zambesc tot timpul si chiar iti vanez comentariile. Si intr/adevar, ai ales bine exemplarul. Dar sora/mea mai zice ca barbatul mai are un rol in afara de cel de prasila: sa care sacosele!

Va pup.
Irina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Am zis eu ca baieteii sunt mai grasuni. Bravo fetelor! Si nu va mai ganditi la kg bebe conteaza.Mda, si eu l-am remarcat pe Tom Degetel dar nu am zis nimic, si al meu e frumos manca-l-ar mama dar nu asa smecheras.Chiar a devenit cam serios in ultimul timp si ma enerveaza ca el trebuie sa ma incurajeze.Myral29+

Mergi la inceput