Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Marunzika totul e sa ai mare grija de tine, o sa fie bien , o sa vezi, bebe o sa mai stea in burtica, sa ai mare grija ca nu numai eforul face rau ci si stresul, inceraca sa stai linistita...
multa sanatate si tie si bebelinei tale...

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20070919/dt/8/k/b0aa/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Marunzika, nu te speria ca si asta te afecteaza.
Incearca sa stai linistita, cat mai mult in pat si fara efort si o sa vezi ca totul va fi bine. Lasa-l incolo de bagaj ptr spital, ca il faci tu si pe ala. Odihneste-te cat mai mult acum. Asta e cel mai important!


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

rodicamaries, nana multumesc pt incurajari si eu sper din inima sa fie totul ok si acum chiar ca ma menajez complet.

28+ & 19kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Maruntzika, stai linistita si menajeaza-te. Eu la sarcina anterioara am avut col de 2.7 cm (tot foarte scurt) si am stat mult la pat si am nascut la termen. Va fi bine si la tine, o sa vezi, numai sa fii cuminte.
Sim, ma bucur ca ai gasit ceva sa-ti placa. Tu unde ai gasit body-urile de la Rombaby mai ieftine la Iancului? La Piciul? Si paturicile frumoase de unde le-ai luat? Tot de acolo? La ce pret? Ca la Titan erau 36 RON.
Moldoveanca eu n-am purtat centura desi am avut. Mi s-a si parut incomoda si ginecologul m-a sfatuit mai bine sa nu, ca sa se retraga singuri muschii si sa lucreze ei. Nici abdomene n-am facut si n-am ramas cu pic de burta dupa Tudor. Repede am redevenit plata-plata, nu concava ca inainte de sarcina, dar nici cu burta n-am ramas.
Concluzia mea e ca n-o voi purta nici de data asta.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
26s fixMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Marunzika dar tratament pt contractii nu ti-a dat? Tu ca cate ai pe zi? Ca eu am chiar si 20, desi iau tratament (nu le-am numarat exact de frica) dar nu mi s-a scurtat colul asa mult. Iar injectii pt maturarea plamanilor nu poti face decat in spital?(adica sa faci preventiv de acum). Si eu mi-am intrebat dr. de ele si mi-a zis ca mi le face doar daca pierd dopul sau mi se rupe apa. Pai atunci e cam tarziu nu?Eu imi doresc sa nu ajungem acolo de asta si eu stau mai mult in pat. Colul nu cred ca se mai lungeste dar macar sa ramana asa si f important cat mai putine contractii.Multi pt incurajare,totul va fi bine.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Marunzika imi pare rau de vestile proaste..dar poate n-o fi chiar asa de rau si bebelina va sta acolo cuminte pana la termen...am si eu o intrebare daca imi poti spune cum ti-a masurat colul?si daca ai contractii cum se manifesta?...multumesc frumos...si ai grija de tine si speram sa fie totul bine

carmen 28s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by amar

Marunzika imi pare rau de vestile proaste..dar poate n-o fi chiar asa de rau si bebelina va sta acolo cuminte pana la termen...am si eu o intrebare daca imi poti spune cum ti-a masurat colul?si daca ai contractii cum se manifesta?...multumesc frumos...si ai grija de tine si speram sa fie totul bine


Colul la mine nu reuseste sa-l masoare la eco abdominal si nici dr din Köln nu a reusit, asa ca au trecut la eco vaginal si la tuseu. La eco vaginal l-a masurat si era de 2,5cm. Cand mi se intareste pt cateva secunde burtik si se simte cumva ca o presiune - e contractie (dupa parerea mea). Si se vad (contractiile) cand iti face CTG, caci se inregistreaza bataile inimii la bb si contractiile (daca sunt).

Tomasa, myral, amar multumesc pt vorbele bune!

28+ & 19kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maruntzika, imi pare rau de asemenea vesti, ma rog sa fie bine pentru voi si pana la urma sa stea BB acolo pana aproape de termen.

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Maruntzika, imi pare rau de asemenea vesti, ma rog sa fie bine pentru voi si pana la urma sa stea BB acolo pana aproape de termen.



si multumesc de incurajari!

28+ & 19kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, paturicile le-am luat de la Piciul si tot atat costau. Body-urile la 9.5 ron le-am vazut la magazinul de langa Domo cand am fost cu Mandarinutza. Si mi se pare ca la Prichindel tot atat erau.
Marunzika, multa sanatate. Sper ca bb sa stea cumintel acolo atat cat trebuie.

Sim 30+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput