Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:


Bun asa. Mercic mult de sfat.


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Fetili sa va intreb eu ceva acuma.Vecina mea tocmai a nascut un baietel si cica i-a spus doctorita sa poarte burtiera,voi ati auzit de asa ceva?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Stiu ca burtiera este recomandata ca sa se traga burta mai repede dupa nastere, insa cred ca este tare incomoda. Eu sincer nu cred ca voi purta.


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Nana, eu stiu ca-i voie sunca presata - ca e fiarta de fapt, nu e cruda. Doar cu sunca cruda/afumata e mai problematic.
Va pup pe toate si fug! Ufff, ce nebuniii pe aici...

Piciulika 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, am fost de dimineata pe la magazinul Titan. Am luat o salopeta (imi mai luase si mama intre timp si m-am multumit doar cu una ). Body-urile erau putin mai scumpe decat la Iancului. Alea de la RomBaby erau 12 ron acolo, iar la Iancului le gasisem la 9.5 ron. Si costumasele erau o idee mai scumpe. Vanzatoarea amabila, mi-a aratat de toate, nu am ce spune. Am mai luat o salopeta pt iesit afara (cu maneca scurta si pantalon scurt) si niste manusi pt spital.

Sim 30+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Roxana, ce comparatie originala ai gasit cu casalotul! esti o maaaare figura! "balena" ce-i drept a fost cam uzitata

Aniast, inteleg ce spui tu, doar ca la mine e o situatie mai delicata, deoarece am ramas insarcinata imediat dupa ce m-am angajat aici si nu pot acum sa-mi mai iau si concediu cu nemiluita. Asta pentru ca si ei au fost oameni cu mine. Oricum, am mai mult munca de birou.

Gabriela, cu energia stau f bine, debordez chiar .

Annisia, nu ne vinzi si noua pontul, de unde ti-ai luat rochita aia de plaja? e betoana!

Si 28+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Aici se recomanda si acum un fel de burtiera,care sustine burtica si nu te mai doare spatele.Probat personal.
Cea de dupa nastere pentru retragerea burtii eu o gasesc utila.Si intr-adevar ajuta.Acum cine o suporta si cine nu...eu insa vreau sa port.

Sabina Y. 28+
bebelina Erika
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Devylla, cea care sustine burtica, se regleaza cu arici, nu?
Ma intereseaza si pe mine daca purtand-o, strange burtica si este incomoda pentru bebe?!
Vreau si eu sa imi iau, o studiez de ceva timp, insa aveam nelamurirea asta. Si cum burtica a inceput sa creasca binisor, numai ea, mi s-a arcuit deja spatele si au cam inceput durerile sa apara. Cand eram acasa, rezolvam problema, ca ma intindeam in pat, dar aici la birou chiar nu am ce face. Ma gandeam sa imi aduc o pernutza pe care sa o pun la mijloc pe scaun, sa o prind cu ceva de scaun. Chiar nu stiu ce sa fac.


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Nana aici sunt diferite modele si reglabile si nu.Eu am ales una reglabila,daca vrei iti fac o poza si-ti arat.O strang cat imi convine si bb e foarte bine in burtik.

Sabina Y. 28+
bebelina Erika
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

M-am intors si eu acum de la dr si nu e tocmai roz treaba. Colul a ramas la fel de scurt, iar daca se intetesc si contractiile tre sa merg la spital sa fac injectiile pt maturarea plamanilor lui bb. Vroia sa ma trimita de azi, insa a zis ca mai asteptam o saptamana, deci miercuri iar merg la dr si sper sa fie ok si sa nu fie nevoie de internare. Trebuie sa nu fac efort, sa stau mai mult la pat si sa ma rog sa mai stea bb macar 8 saptamani. M-a cam luat frica, am sa fac bagaj pt spital si trebuie sa ma apuc de cumparat pt bb ca nu am nimicuta, dar important e sa fie sanatoasa si sa nu se grabeasca.
Sper ca s-a mai racorit in Ro, la noi e chiar prea frig.
O zi racoroasa, linistita si lipsita de probleme va doresc .

28+ &19kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput