Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, multa sanatate Si eu sunt pe aici daca vrei sa vorbesti.

Sim 29+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ana, multa sanatate si nu te panica. Vei vedea ca totul va fi bine.
Devylla, pupici dulci.
Roxule, concediu placut si ai grija cu statul la soare!

Noi ne-am intors din concediu. A fost un concediu al naibii de scurt, cu multa alergatura si cu temperaturi insuportabile. Abia asteptam sa ajung inapoi la vreme ceva mai buna.
Suntem bine, bebe Razvanel da din picioruse toata ziua, este o distractie totala in burtika la mami.
De azi am inceput si serviciul. Inca sunt nauca si ma afecteaza diferenta de fus orar, dar sper sa imi revin cat mai repede.
De acasa am cumparat o groaza ptr bebe, cand o sa imi mai revin o sa incerc sa fac si ceva poze sa va arat.
Cam atat deocamdata.
Pupici mamicilor care au aflat ce sex are bebe si bun venit noilor burtici.



Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ana, multa sanatate si sa stii ca nu ne strici cheful. Si eu am avut perioade cand am stat mai mult la pat din vauza contractiilor, asa ca stiu cum e. Era cat pe ce sa dau in depresii din cauza statului in casa, dar ma gandesc ca mai e putin si trebuie sa fiu cuminte pt bebe.

Nana, bine ai revenit.

Duminica am fost si eu in Carrefour pt cumparaturi casnice, dar am luat si niste body-uri pt bebelina, cadita si termometru.

Voi va luati masuta de infasat? Eu ma gandeam la una mai micuta care sa incapa usor si in dormitor si in baie iulterior, dar nu am gasit decat unele mari si destul de scumpe.

Mandarinutza 29+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mandarinutza, merci mult.
Noi vrem sa cumparam o chestie cu 5 sertare, care deasupra are masutza de infasat iar daca ridici masuta de infasat, dedesubt pui caditza de bebe in care-i faci baitza. Ne-am gandit ca oricum ne trebuia un dulapior ptr hainutze si cum nu ocupa nici spatiu cine stie ce, este perfect ptr ca este si pe rotile si il putem manevra usor. Vezi ca au asa ceva si pe bebelusultau.ro


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tomasa, multumesc mult pt explicatia detaliata.Carmen, eu experta in contractii sunt de parere ca daca nu se intareste si burtica pot fi doar de la vreme durerile si ar trebui sa inceteze. Oricum calciul sigur nu e bun.Marunzika mie colul 2,5 mi se pare f scurt, trebuie sa ai grija de tine si sa previi contractiile.Ana ai mare grija de tinesi in nici un caz nu ne strici cheful, eu care atat m-am plans de contractiile mele si fetele au fost intotdeauna intelegatoare. Ai tensiometru acasa? Ca si eu am tras o spaima o data la dr. cand am avut tensiunea 13 cu 8 si pulsul 120, asa ca mi-am cumparat tensiometru ca sa stau linistita ca totusi tensiunea mea nu a mai trecut de 10 cu 6(cat aveam eu de obicei), cateodata e prea scazuta 9 cu 5.Mandarinutza si noi tot o comoda pe care se pune chestia aia de infasat o sa luam.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza, Sabina Y., Gabriela si la toate fetele multi. Se vede ca azi sunt mai bine dispusa sper sa tina,cred ca ar trebui sa merg mai des la dr. pt asta.Fetele care au luat fier sau care iau ,mai luati si materna sau elevit in acelasi timp sau ati renuntat cat ati luat fier?Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

amar multa sanatate mamei
slippers insanatosire grabnica
nana bine ai revenit.eu nu am cumparat nimic ptr. bebelusha din tara.nu mi-a placut nimic,nimic...



danielle 27+ Ebonee
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Dani, mercic mult.
Cum asa nu ti-a placut nimic? Poate nu ai avut dispozitia necesara ptr cumparaturi sau poate ca esti si un pic superstitioasa?
Eu am cumparat de la scutece de finet, paturici, prosopele de baie, pana la costumase cu totul, bodyuri, pantalonasi, caciulitze, biberoane, suzete, termometre de toate felurile, perie de pieptanat cheliutza de bub, pompa electrica de san si farmaceutice ptr bebe.
Am avut o lista facuta de mine dinainte, cu tot cu ceaiuri ptr stimularea lactatiei si ce mai trebuie si ptr mama dupa ce naste, iar lista am actualizat-o cu fina mea care a nascut anul trecut in iulie si care mi-a spus exact ce voi avea nevoie ptr bebe. Sa nu iau lucruri inutile pe care nu le-as folosi.
Cel mai mult am alergat dupa Garmastan, ca nu gaseam mai pe nicaieri si pana la urma l-am gasit in Ploiesti la farmacia din Careffour.
Acum sunt linistita, in mare parte am cumparat ce trebuia de acasa.
Mai avem de cumparat de aici lucrurile mari, gen patut, cos, caditza cu noptiera si masa de infasat, lenjerie de pat, cantar de bub, carusel ptr patut, etc.
Asa ca vom avea de lucru pana se apropie termenul de nastere, mai ales ca trebuie sa facem si modificari in casa ca sa avem unde le pune.


Nana, 28+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Dragele mele,

Abia am apucat sa spicuiesc putin din urma, am multa treaba la servici si e asa de rau fara computer acasa, caci numai la birou pot sa va citesc...

Bun venit noilor mamici!

Va multumesc pentru complimente!

Roxana, unde m-ai vazut tu sirena? mare figura mai esti!

Oricum, tre' sa recunoastem ca avem un grup de mamici frumoase!
Tomasa si Aniast, voi cred ca n-ati pus nimic, afara de burtica!

Eu suport tot mai greu caldura! nu stiu ce sa ma mai fac.
Dupa drumul cu masina pana la mare, dupa ce n-am dormit toata noaptea, am vazut si eu ce inseamna glezne umflate! m-am si speriat, erau ca niste butuci! mi-am revenit abia dupa ce am dormit vreo trei ore, in care le-am tinut mai ridicate decat restul corpului!
La birou e sauna, caci n-avem A.C.
Un lucru tot e bun, caci am observat ca pot sa beau mai multa apa. Pana acum abia puteam sa beau o juma' de litru pe zi, pt ca mi-era greata de la apa! cred ca si din cauza asta m-am ingrasat in halul asta, pt ca eu inainte aveam grija sa beau cel putin 2 l/ zi si nu ma ingrasam deloc.

Eu mi-am propus sa vin la birou pana in septembrie, credeti ca exagerez? (ar trebui sa nasc pe 15 sept.)

Va pup si va doresc o zi minunata!

Si 28+


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, imi pare rau! Cred ca esti ingrijorata...oricine ar fi, mai ales pe caldurile astea. Te lasa Mirunica sa stai cuminte in pat? Eu sunt sigura ca va fi bine si se va rezolva dar trebuie sa ai mare grija de tine, sa bei lichide multe...De fapt stii tu mai bine. Va fi ok, te pup!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
25+Maria

Mergi la inceput