Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Bai, gata nu mai iau nici calciu s-a terminat si cu asta ... ca si asa mananc ca o ursoaica cu pui cu tot.... nu m-as fi gandit ca e de la calciu....voi mai ziceti de fier ....mie nu mi-a zis nimeni...nu v-am zis eu ca la nemti ceva nu e in regula...dar poate n-oi fi avand nevoie...
Cat despre mama saraca ...s-a operat a doua oara de hernie de disc si tot nu e bine...o doare piciorul drept pana la genunchi..nu stiu ce o fi e inca in spital....o sun zilnic...mai mult ce pot face...e greu...face tratament...dar dupa vocea ei nu era bine cel putin ieri cand am vorbit...ea saraca nici nu spune ca se teme ca voi face eu altele...si eu la fel ii zic ca sunt ,,fit for fun,, ...gata de disctractie...ce sa mai zici ..ne mintim una pe alta..


carmen 28s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Felicitari burticilor care au aflat sexul bebelusului!
Roxana, nici eu nu mai iau fierul . Dar l-am intrebat pe Tutu ca sa stau linistita.
Gema, poate e de la combinatia lapte+cereale si magneziu. M-am uitat pe un prospect si scrie la reactii adverse: eventuale manifestari diareice. Da o cautare pe google dupa prospect magne b6 si gasesti si tu.
Deja mi-e cald de mor. Vroiam sa ma duc pana jos sa imi mai cumpar niste lapte si cereale, dar ma mai gandesc.


Sim 29+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, si eu am intrat in luna a 7-a, deci nici eu nu mai pot folosi. Si o vazusem mai demult, as fi putut incerca!

Picca, imi pare rau de contractii, dar sigur va fi totul bine!

Emma, succes cu analizele!

Roxana, da’ stiu ca esti pusa pe calatorii! Cu siguranta ca bebe Andrei va fi si el un calator!

Cecilia, succes cu BAC-ul!

Myral, felicitari pt fetita ! Si o sa vezi ca va fi bine ! Cu toate framantarile si contractiile tale !

Of, Carmen, sanatate multa mamei ! Si eu asa stiam ca nu e recomndat Ca in ultimul trim !

Va pup, o zi frumoasa! Maine merg la dr! Abia astept sa o vad pe bebelina!

Gabriela 28+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Tomasa. Bine te-ai intors din concediu. S-ar spune ca sunt si eu in concediu, insa unul fortat, la pat. Nu mai am voie sa ies din casa. Am risc crescut de preeclampsie, fac tratament si stau in pat. Am tras o sperietura zdravana lunea trecuta, cand am fost sa-mi iau analizele. Pe langa faptul ca erau varza, am facut o criza cu tensiune, puls luat razna si apnee. Noroc ca eram in policlinica si nu pe strada. Asa ca nu prea am chef de forumeala. Oricum, nu vreau sa stric cheful nimanui. Lumea vorbeste de concedii, cumparaturi si alte alea, asa ca stau in banca mea, sau mai bine zis in patul meu.

Ana 30+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Of, Ana, eu credeam ca esti in concediu, de-aia nu mai dai nici un semn! Sanatate multa-multa iti doresc!

Gabriela 28+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

slippers76, multa sanatate. cat despre stricat cheful.. nici nu poate fi vorba, daca ai chef sa vorbesti, noi suntem aici pentru tine (eu cel putin)

25+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Multa santate Ana! si eu ma lupt uneori cu pulsul marit si crize apnee da dr. mi-a zis ca-s aproape normale la unele persone in sarcina..sa nu ma panichez -de parca poti!!!- si sa fac exercitii de respiratie...plus propanolol

Raluca 23+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by adrianaolimpia

Buna mamici cu burtici

Multumesc ptr sfaturi. Pot sa va spun ca am fost cu urina la prima ora la un laborator privat (zis a fi cel mai bun din galati) dar urocultura imi iese abia joi seara, cica nu se poate obtine un rezultat mai repede. Urina nu a mai fost colorata azi, insa la prima urina de dimineata am avut un fff mic cheag de sange (i-as spune "shuvita") mic mic dar era.
Emma - cum s-a manifestat la tine infectia urinara? Fa-ti analizele la mai multe laboratoare, cel putin 3, ca eu m-am saturat de analize lucrate cu substante expirate, am ajuns in discutii cu protectia consumatorului ptr analize lucrate cu kit expirat. Dar fireste ca n=am facut nimik. Eu ii cer elevit doctoritei de familie , si mi-l da compensat. Nu mi-a dat inca din proprie initiava. Ii spun ca mi l-a indicat ginecologul.
O saptamana buna va doresc si eu si fug la nani.

Adriana 30s






Cum se manifesta? Usturime la pisu' si cam atat. usuturime care nu a trecut inca chiar dupa tratamentul cu ampicilina si augmentin. Am dus astazi urina la alt laborator (alti bani alta distractie) sa vedem daca iese macar acelasi microb. Maine la ora 5 imi da rezultatul.

Emma 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by amar

Bai, gata nu mai iau nici calciu s-a terminat si cu asta ... ca si asa mananc ca o ursoaica cu pui cu tot.... nu m-as fi gandit ca e de la calciu....voi mai ziceti de fier ....mie nu mi-a zis nimeni...nu v-am zis eu ca la nemti ceva nu e in regula...dar poate n-oi fi avand nevoie...
Cat despre mama saraca ...s-a operat a doua oara de hernie de disc si tot nu e bine...o doare piciorul drept pana la genunchi..nu stiu ce o fi e inca in spital....o sun zilnic...mai mult ce pot face...e greu...face tratament...dar dupa vocea ei nu era bine cel putin ieri cand am vorbit...ea saraca nici nu spune ca se teme ca voi face eu altele...si eu la fel ii zic ca sunt ,,fit for fun,, ...gata de disctractie...ce sa mai zici ..ne mintim una pe alta..


Nici mie nu mi-au dat nimic... eu iau Elevit-ul pe care mi l-a recomandat ginecologul din Romania cu 4 luni inainte sa raman insarcinata. Mie nu mi-au indicat nici repetarea analizelor pana acum (am ramas cu cele facute la inceputul sarcinii).

Cat despre mama.. rabdare si speranta... Cred ca e imposibil ca durerile sa dispara imediat dupa operatie... Multa sanatate!

25+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Piciulika, unde ai disparut?

25+ cu Ioana

Mergi la inceput