Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mami25-7 ,la multi ani, multa sanatate si un bebe sanatos, voinic si frumos.

Bun venit noilor mamici,sarcina usoara si bebei sanatosi.

Am citit putin din urma si am vazut ce vorbeati de nepotei, sa va spun ce zicea nepotelul meu de aproape 3 ani. Sambata seara stateam intinsa in pat( la socrii la tara) si sotul meu imi masa piciorul drept care era super umflat, nepotelul meu il mangaia si vb cu bebe, la un moment dat se aseaza si incepe sa-si mangaie burtica si sa se uite la ea, si zice: si Andrei o sa aiba un bebe, a fost rasul de pe fata pamantului...in final i-am explicat treaba cu bebe si a inteles, dar era tare nedumerit el de ce nu?

In rest eu sunt bine, cred ca si bebe, miercuri megem la dr.,sunt super obosita ca azi am inceput BAC-ul... asa ca intelegeti.

Felicitari fetelor care si-au vazut bebelusi sau care au mai aflat culoarea caruciorului.

Roxana, nu te lasi la Sim, asa e bine concurenta la cel mai ''grasan''Felicitari si sa fiti sanatosi.





cecilia,29+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Am venit si eu de la dr. situatia nu e rea dar nici prea roz, colul meu s-a scurtat(eu am inteles la 34mm, sotul 31 sper ca eu sa am dreptate), e inchis totusi dar incerc sa nu ma bucur prea mult, doctorei nu prea ii venea sa creada ca am chiar si 20 contractii pe zi , in fine am ramas tot pe pastile si utrogestan binenteles si repaos la pat, eu as fi preferat niste injectii numai sa mai scap de cateva contractii. Acum si altfel de vesti bebe e bine are 1300g si dr a zis ca e f bine avand in vedere ca eu sunt micuta si slabuta(nu m-a mai certat ca nu am luat in greutate)si aproape sigur e FETITA.Acum incerc sa citesc din urma sa vad ce ati mai facut azi.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ripley, felicitari pentru fetita !!!

Myral, si tie felicitari pentru fetita! Ma bucur ca sunteti bine. Haide, ca mai e putin - 10 saptamani.Stai cumintica, eu ma simt mai bine, am avut zile cu contractii dar am stat mai mult la pat si acum sunt ok, dar nici nu vreau sa exagerez cu plimbatul,cumparaturile.

Cecilia, succese la BAC pentru elevii tai.

Picca asa glumesc si eu cu contractiile mele, daca tot au aparut de la 18 saptamani, macar sa isi faca treaba la nastere, sa ma ajute si sa nasc usor, dar la termen.

Mandarinutza 29+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Vad si alte fete cu diverse probleme, Adriana neaparat analize ca nu e in regula, Iar tu Emma repeta analizele si schimba antibioticul. Miercuri ma duc si eu la analize sper sa nu iasa nimic ca mi ajung contractiile, in rest sunt bine.Picca of, si tu cu contractii, pe mine ma sperie mai mult ca nu ma scutesc nici o zi chiar au devenit mai dese.Replay are fetitaAndries baietelSi Mami25_7 La MULTI ANI!Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Mandarinutza da m-am linistit pt cateva zile,dupa aia iar incep sa ma ingrijorez. Dar voi fetele la toate ma incurajati tot timpul si ma sustineti, sunteti niste dragute.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Afibebe de tine uitasem eu ma rog sa ajung la 36 sapt ca stiu ca atunci bebe poate supravietui fara probleme, dar sa il scoata dr. asa devreme doar pt ca el pleaca in concediu in nici un caz. La 38 sapt da desi si atunci poate fi micut depinde de bebic.Oricum mai ai timp de gandire si tu o sa iei decizia cea mai buna pt tine si bebic.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Ufff! Astia sunt de coma! Nimic gratuit! Zero fonduri! Pai daca n-am platit la analizele astea de mi-au iesit pe ochi. Si analize si pastile, e de belea cu astia pe bune! Voi Elevitul il cumparati sau vi-l da gratuit si pe asta? Ca eu n-am sanse la nimic fratioare!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Acum vorbesc singura, nu am avut curaj sa ma mai plang dar dr. a vrut sa-mi faca si consultatie pt col dar nu a reusit ca ma durea si am facut urat, apoi m-a chinuit cu eco vaginal ca sa-mi masoare colul. Eu am inteles ca nu prea se mai recomanda astea chiar nu poate vedea colul la eco abdominal sau e vechi aparatul ei? Voi ce spuneti cum v-a fost masurat colul?Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Emma unele sunt gratuite , altele nu, nici mie dr. de familie nu mi-a dat elevit compensat desi o farmacista mi-a zis ca imi poate da daca pe reteta e scris gravida si nu salariata, asa ca asta e, ce putem face. La mine de ex utrogestan e compensat, no spa si scobutil nu.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Hai ca tot scriu in reprize cat mai stau la laptop. In schimb sunt multumita ca dr. de fam. mi-a dat concediu prenatal de care aveam mare nevoie de la 29 sapt., am auzit la unele fete ca le da de la 32, 33 sapt.Myral29+

Mergi la inceput