Mamici de septembrie - octombrie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani pentru Mami25_7!sanatate maxima si sarcina usoara in continuare!

Bun venit pentru Andreea si Liv11!

Tomasa si Si frumoase pozele voastre,iar burticile sunt super!


Dana +25s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mami 25 La Multi Ani! si sa fii sanatoasa!!

Nu stiu cum o sa il cheme pentru ca nu ma inteleg cu husbandul la numele copilului, ce vreau eu nu-i place lui, ce vrea el.. habar n-are!!

Victor deja il asteapta si mi-a dat "ordin" sa fie fratior, deci ma bucur de 2 ori ca e baiat. Probleme cu gelozia lui am avut pana in momentul in care am stabilit ca ii va da patul lui, scaunul de masina si premergatorul, DAR ABSOLUT NICI O JUCARIE, ce-i al lui Victor e al lui si lui bb2 o sa ii cumpar altele si daca ei sa vrea vor face schimb (cred ca fi-miu isi inchipuie ca-l fac direct de 3 ani)! Si de atunci e foarte multumit cu aranjamentul, ma pupa pe burta in fiecare seama, ma intreaba "cand e gata", e.. teroare, te cracanezi de ras.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Mami_25! Sa fii norocoasa si fericita si sa ai o sarcina usoara in continuare si un copil super sanatos!

Bun venit fetelor noi! Va doresc o odisee fara peripetii si nasteri usoare, la termen.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
25+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Gabriela77, uite ce am gasit:
http://www. bebelusultau .ro/detalii.php?cod=AV03
Din pacate pentru mine e prea tarziu pt ca spune sa nu se foloseasca in ultimele 2 luni de sarcina. Poate pe tine te ajuta...
Scoate pauzele de dupa si dinainte de puncte, doar asa l-am putut scrie ca altfel mi-l cenzura.

Andreea 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Andries, tari fazele pe care le povestesti. E dulce foc Victor, iar mie mi se pare chiar corect pactul facut, stie baiatul ce stie, a negociat bine si eu la fel as fi facut...

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
25+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Salutare!

Mami25_7 La multi ani!!...sa fii sanatoasa si fericita,sa ai o sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos si frumos!
Tomasa,SI_BV,Aniast sinteti niste frumoase!
Ripley felicitari pt fetita!
Andries felicitari pt baietel! ...imi imaginez ce multumit e Victor ca ai "executat ordinul" si are un fratior :)...
Afibebe te cred ca nu-ti vine sa nasti cu alt dr,insa gindeste-te la copilul tau in primul rind....de ce sa-l nasti prematur daca nu e nevoie,si sa risti Doamne fereste sa te confrunti dupa aia cu cine stie ce problema de sanatate?....cu siguranta medicul tau iti va spune cu cine sa iei legatura cit va fi plecat...o sa fie bine,vei vedea!
Aici de exemplu,nasti cu cine se nimereste in ziua respectiva....

Noi sintem mai bine azi....am tras o super sperietura simbata m-au luat contractiile din somn....nu ca n-as fi obisnuita cu ele,insa erau f dureroase si dese si ma durea rau si mijlocul....cind am vauzt ca dupa 2 antispastice si Mg,nu ma lasau deloc,m-au dus la spital....m-au monitorizat jumatate de ora timp in care am avut vreo 4 contractii....colul e inca inchis si nu s-a mai scurtat,a ramas de 37-38mm....medicii nu-si explicau ce-mi provoaca nesuferitele astea de contractii,mai ales ca acum chiar nu facusem absolut nimic....
In fine,maine mergem la eco,abia astept!....fi-miu e super activ in continuare....eu chiar nu stiu cind doarme copilul asta,tzopaie zi ziua si noaptea ..

Picca 28]+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Liv, bun venit si sarcina usoara!

Si, doamne arati bestial! Sunt super invidioasa.
Nu stiu despre care balena vorbesti, ca arati de-a dreptul a sirena.

Rodica, eu nu am inca vergeturi, chiar m-au dezbracat colegele azi la birou sa vada burta. Dar pot aparea dupa!

Tomasa, Alex dormea mult in masina si asa doarme si acum. Acasa mai deloc. Insa ii plac drumurile cu masina si nu au fost probleme, iar eu sunt nebuna cu calatoriile. Sigur ca se mai plictiseste, mai trebuie oprit din cand cand, ii las multe jucarii, mai povestim, mai cantam. Dar drumurile sunt chiar ok pentru ea. Mai agitatie a fost in avion anul trecut, mai ales la dus, ca ii capiase pe toti pe acolo cu foiala pe culoar. La intoarcere a mancat papa din avion si a dormit bustean cu tati la un loc. Sa vedem BB Andrei cat de adaptabil va fi, cu Alex nu am avut probleme niciodata si am carat-o peste tot dupa noi pentru ca nu aveam cu cine o lasa. Sa vezi ce se bucura cand aude de hotel, ba chiar solicita ea sa mergem la hotel. La fel la restaurant, daca ne invita tati in weekend, este mult mai incantata decat mine.


Ripley, bine ai revenit. Sper ca sunteti ok toate 3!

Andreea, sunt sigura ca BB mai vrea concediu!

Mami_25

Emma, chiar dc e sensibil la Augmentin, cred ca ar trebui schimbat antibioticul.

Andries, felicitari! Soacra mare la greu.

Apropos de mameloane, uitasem sa va zic ca mie mi se formasera si de la pompa electrica.

Cat despre conced, o sa fiu cuminte sa imi acopar burtica, pana acum am purtat costum intreg, acum imi mai intra numai unul din 2 si am trecut la cele in 2 piese. Dar in mare lamurit cu soarele. Abia astept marea, eu spre deosebire de voi sunt nebuna, vreau sa ma plimb, sa innot, si vreau chiar sa merg si la munte cateva zile, fie ele si plimbarici scurte prin padure.







Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Picca, or fi contractiile acelea pregatitoare.

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Roxana, chiar acum am sunat la Iasi si mi-a zis dr sa repet urocultura la alt laborator. Sunt curioasa dupa aceea daca-mi da alt antibiotic (daca iese pozitiv). Doamne ajuta sa iasa totul bine!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Rox daca e asa cum zici tu,asta inseamna ca o sa ajung super pregatita pe baricade ...ca din sapt 16 ma pregatesc la cap contractii...ce-i drept,mai intens doar in ultima vreme:)...
Te pupic si concediu placut!....si vezi sa nu-l "prajesti" pe bebe Andrei,da?....stai si tu cu un maieut pe tine...
Emma Doamne ajuta sa scapi de infectia asta nenorocita!
Roxali


Picca 28+ cu Matteo


Mergi la inceput