*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by alynta27

O intrebare ce ma "chinuie": Venus2007 si Andradap este una si aceeasi persoana?! Andrada scuza-mi curiozitatea!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele




Toate suntem Venus 2007, eu asa credeam...

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

quote:
Originally posted by Androix

quote:
Originally posted by alynta27

O intrebare ce ma "chinuie": Venus2007 si Andradap este una si aceeasi persoana?! Andrada scuza-mi curiozitatea!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Interesnat....




Toate suntem Venus 2007, eu asa credeam...

Andreea, mama de Filip si Georgia



Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor sunt membru junior!
Noapte buna! O DUMINICA PLACUTA!
Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

poohy cam pana la 1 luna a mai sangerat si o tot stergeam.

Mai stie cineva ceva de kay??? chris poti sa o mai suni sa vezi ce se mai intampla? Ma gandesc ca cel mai bine sa tii tu legatura cu ea sa nu sunam toate. SI sa ii spui ca suntem alaturi de ele si ne gandim la ele[/b]
sonia si kay

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

quote:
Originally posted by ella_74

...probabil dupa ce termin alaptatul voi avea un san din categoria mere si unul din categoria bretele.

Ella, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David




Hai mai Ella

Da'sa stii ca tot e mai bine decat ambii la categoria bretele, eu observ ca daca Dolofanel mai trage asa de mult de ei, clar pot sa-i fac fular...deh, si asa ma duc in nord, e frig

Barem tu poti sa te arati dintr-o parte

Poohy, si la Dolofanel a curs nenorocitul ala de buric, si aici nu am reusit sa obtin nici o pudra, asa ca l-am dat de 2x/zi cu alcool dezinfectant si bat de urechi. S-a oprit de 2 zile de cand ii fac baie cu apa pana peste buric si nu mai las scutecul sa atinga deloc buricul (inainte se mai deplia). Asta inseamna ca a durat 3 saptamani!

Iar cu scremutul - la fel, doar ca nu plange. Dolofanel plange in general cand ne poate acuza pe noi de o chestie: ca nu-i dam de mancare, ca nu-i schimbam pampersul, ca nu-l amuzam, da' cu "treaba mare", e problema lui. O ia de dimineata (azi, de la 5 ) si incepe sa impinga...u-hu...si motaie intre reprize...Il tine si 2-3 ore. Azi pe la 8 am vazut ca s-a linistit si m-am pus sa-i schimb pampersul. Dar baieteii, cand ii scoti "in natura"...iarasi am schimbat lenjeria de pat (din pacate scutecele mele absorbante n-au decat 0,80x0,50 )

Io zic sa nu te ingrijorezi

Michigan, era sa tampesc cu Rh-ul asta! Cand ies din spital ii intreb: deci bebel are Rh- ca si mine, de asta nu mi-ati mai dat vaccin, da? Cand colo doctorita albeste...ca-si ad seama ca n-a verificat. Incepe sa rasfoiasca in disperare la catastif (am un dosar cu mii de ecografii si insemnari in astea 6 luni de monitorizare ) si gaseste in sfarsit: sangele din cordonul ombilical era Rh-, de asta nu mi-au dat vaccin.

Da' io, care n-am stare, intreb: pai si cordonul ombilical e relevant? Ca io mai vreau un copil clar! Si uite cum schimba toti fete-fete..si-mi dau seama ca exista o marja de eroare...si iar mi-l iau la intepat in calcai pe Dolofanel (si asta urlaaaaaaaaaaaaaaaa, de plangeam langa el cu lacrimi de crocodil)...

In timpul asta am facut scenarii de groaza, ca era la 6 zile dupa nastere, deci prea tarziu sa fac vaccin...

Din fericire, rezultatul a fost ca e Rh-, insa a luat grupa de sange a tatalui (B3, ca eu am O1).

De asta zic: cine ar Rh- "sa reaminteasca" doctorului sa fie testat copilul mai devreme de 72h de la nastere...


Androix


Fetele, voi cum mai stati cu nenorocitele astea de lohii?

Din ce am citit de la voi, speram sa treaca mai repede supoa cezariana, si asa si parea dupa 2 saptamani, insa din a 3a saptamana au revenit. Nu masiv, dar rosu...O fi problema? Poate m-am agitat prea tare, ca m-am apucat un pic de sport

Am programare la control pe 9 iulie, oare sa incerc sa ma programez mai repede?

La voi cum e?

Madi - ceva special la tine? Am citit ca e posibil ca de la fibrom sa nu se poata retracta uterul ca lumea, si de asta sangerarea...

Asa creste bebe
Elias, sau DOLOFANEL, Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

chris27 Multumesc frumos pentru raspuns.
Ma gandeam ca poate nu trage suficient la san si nu se satura, ca cere din ora in ora de mancare si vroiam sa-i dau lapte cu bibe, dar nu e asa. I-am dat ieri 110 ml lapte, s-a saturat, dupa o ora cerea iar de mancare. Mi-a spus dr sa-i mai dau putin ceai intre mese, sa incerc sa le mai lungesc, asa ca i-am dat si 50 ml ceai. Dupa o ora plangea iar de foame, asa ca l-am pus la san si a inceput sa manance cu o pofta, de parca n-ar fi mancat de o zi Oare e laptele meu mai putin bun si trebuie sa manance mai mult ca sa se sature? Ar trebui sa-i dau completare? De luat in greutate a luat in prima luna 1.300 kg.
Cred ca o sa-mi fac un wrap sa-l tin toata ziua cu tzitzi in gura si sa-mi iau adio de la visul de a ma bucura si eu de cateva ore de somn, vorba cuiva, ar trebui sa ma odihnesc putin, ca sa pot spune ca sunt obosita...

Elteka, Ella Sunteti criminale

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.dacmotors.ro/xoops/html/modules/myalbum/viewcat.php?cid=39" target="_blank">
Poze cu juniorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

neata fetelor.in sfarsit sunt si eu mamica.Florin Alexandru s-a nascut ieri,la ora 23:00,cu 3200gr si apgar 8/9.N-a fost deloc cum ma asteptam,dar va povestesc eu zilele astea.Momentan ma lupt cu durerile de la epi.
Pt fetele care ma intrebau cum d scriu din spital:eu intru pe forum de pe tel mobil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:


Ankaa!!!

Sa-ti traiasca, sa fie sanatos, mancacios si fara colici, iar tie refacere rapida!!!



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.dacmotors.ro/xoops/html/modules/myalbum/viewcat.php?cid=39" target="_blank">
Poze cu juniorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

ANKAA, felicitari mamica moderna!

Kid, eu cred ca ii e sete, pur si simplu. Si la mine bea la fel, dar noaptea nu. Deci... Si stai linistita, ca nu merge cu wrapu'...L-am scos eu ieri in parc, si tocmai cand se umpluse de japonezi l-a apucat mancatul...si desi era in esarfa, scapa sanul mai abitir ca oricand...dac-aveam un leucoplast, i-l lipeam, serios, asa m-am enervat, ca se holbau astia ce tot meshetersc eu sub batic...

M-ar fi dat pe urma la televizor...

Ca norocu' ca la operatie am silicon, ca urgent il smulgeam de acolo si i-l aplicam lu' Dolofanel! Avea dansul neshte nervi ca-l hranesc sub acoperitoare (cand el e obisnuit sa dea din crengute) de m-a ciupit intr-una, acu' sunt plina de semne pe decolteu - a zis sotulache ca asa sunt baietii la primele intalniri, mai invapaiati, pana-nvata

Androix, cd-urile astea se pot comanda si pe internet pe undeva sau sunt mai vechi, ca eu nu gasesc? Le-as comanda la mama acasa, sa mi le expedieze ea in JP, da' nu vreau sa le plateasca...

Miniuta, tu-i pui castile pe urechi? Eu n-am decat din alea care se introduc in ureche, da' nu-i incap...Tot la leucoplast ajung, v-am zis eu!

Tre' sa-i faci o poza, parca-l vad cum arata Eu i-am cumparat ochelari de soare de la Gap lu' Dolofanel, cu super protectie; abia astept sa mai creasca sa i-i pun...Ca daca nu-i pot impleti codite (nu de alta, dar e chel )...

Asa creste bebe
Elias, sau DOLOFANEL, Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

buna dimineata si de la noi!!!
ankaa sa-ti traiasca puiul, sa fiti sanatosi! Recuperare cat mai usoara pentru tine!!!
kateryna tot aici sunt si tot in formula 2 in 1!ti-am zis eu ca o sa fiu "eterna gravida"!Speram ca macar azi sa nasc, dar pana la ora asta, niciun semn!
Fetele interesate de muzica pentru copii(cutiuta muzicala) incerc chiar acum sa le pun pe mail-ul comun....sper sa reusesc!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
40+ cu bebel baietel!
poze

Mergi la inceput