*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

poohy,

am vazut ca vrei sa faci shopping pe laredoute.
Vezi ca de azi au inceput reducerile mari dar site-ul e varza deocamdata ca lucreaza la update.

codurile de care intrebi se pun pe pagina in care ai cosul si primesti un mic cadou odata cu coletul; codurile astea sunt fie personalizate si le primesti pe email (daca ai cont), fie le gasesti pe nist site-uri cum ar fi www.mareduc.

Eu am comandat pana caum de vreo 10 ori la ei si am un singur colet ratacit .

Daca vrei sa comanzi si n-ai vreme sa citesti din urma cum se face, spune-mi , ca te pot ajuta.


, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alinta27 e ok.Este mama si David e un grasan de 3.500 nascut la 02.18 - 27.06.07.A nascut normal iar epidurala nu si a gasit locul.nu a gasit locul anestezistul.revin cu amanunte.nastere usoara la toate.BAIETI-RESPECTATI LE CA STIU DE CE!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Va dau eu de veste:
A nascut Florina, natural, la 5:55 - Teodora Ioana, 3,300 kg, 49cm, apgar 9. He he, la 4:13 era pe forum

Felicitari!

Si sa fiti sanatoase, si bebelina papacioasa si cuminte!




Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

fetelor, dragelor, am venit si noi acasa!!! va multumesc din inima pentru majorete si urari de bine, a fost tare emotionant sa citesc mesajele voastre! revin un pic mai incolo cu mici povestiri si niste intrebari, dar pana atunci am o veste buna:



A nascut Florina! La ora 5:55 a venit pe lume teodora 3.300 49 cm si apgar 9, nastere naturala! Felicitari mamico, refacere usoara si bebe sanatos!!!

Si felicitari si Alintei pentru bebe David!

Andreea 39s+2z Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Florina, felicitari
ai nascut aproape in direct!

Ella, cred ca va chinuiti rau cu acest plans seara, la noi e cam jumate de ora, dar cu siguranta e plans nervos nu colici din ce descrii, si noi am avut parte de el la Theodora.
din ce povestiti voi noi stam bine cu somnul ziua, cam doua somnuri de 2 ore si motzaieli de jumate de ora, o ora.insa vrem numai in brate tare ne enerveaza alte "sisteme" de tinut copilul.
si ne-am intetit suptul noaptea in loc de doua ture avem 3

in ritmul asta ma apuc si eu de dizertatie in curand.

Androix, ce examene ai?scuze daca ai zis si nu am vazut!

insa ne chinuie rau cosmarurile Theodorei, e f ciudat ziua e super vesela si ok si noaptea plange din ora in ora de nu mai stim ce sa facem...

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

chris LA MULTI ANI!!! sa iti traiasca bebii si sa te bucuri de ei

alynta si florina felicitari mamicilor sa aveti copii sanatosi si frumosi.

andrada super tare ideea cu videoclipul. Ma duc sa aleg poze

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

paula, eu eram cu lapticul pierdut! Am inceput sa am o lingurita doua... Am zis ca ma mulg sa vad exact cat, ca nu am cantar de bebe. Cred ca nu am mult ca fata rade biberonul dupa ce o pun la san...

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

fetelor voi cum preparati galactogilul???

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

mica, daca il cumpar, eu cred ca o sa inghit granulele, ca am vazut pe prospect ca se poate si asa. Mi-e frica sa nu fie o chestie scarboasa ca ceaiul ala de chimen pe care NU reusesc sa il beau...


Editez sa spun ca ti-am vazut pozele. sunt fff frumoase, doamne cum te priveste!


Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Felicitari Alinta si Florina

Mica eu dizolvam granulele in ceai de chimen si anason si fenicul. Iese o chestie foarte dulce dar mie imi placea

Chiqui sa stii ca bb suge mult mai mult decat reusesti sa mulgi cu
pompa sau cu mana. Nu renunta

Chris La Multi Ani

Androix bafta la examen (daca nu l-ai luat deja)

Eu ieri am fost in sfarsit la dentist si mi-a kilarit nervul. In sfarsit sunt si eu om . Iar Yannisu a fost tare de gasca, s-a culcat la 10.30 si m-a mai trezit la 5.30. Am reusit sa dorm si eu aproape 5 ore neintrerupt

Al meu a inceput la greu cu gangureala. Ieri dimineata pe la 6 m-a trezit ca vorbea cu gastele si floricelele lui. Dupa vreo 15 minute a dat in sughit de la atata vorbaraie si peste cateva minute era sa si vomite de la sughit. Abia dupa aceea s-a sesizat ca lui ii e foame si mi-a cerut papa

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput