*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Andrada, frumoasa initiativa ta


FLORINA


Am intrat sa vad daca a nascut Florina. Nu are nimeni un nr de telefon sa ii transmitem un SMS? Ca de obicei io ma trezesc la spartul targului. La Pepsi am ratat nr de telefon, macar la sobi am intrat pe mail-ul comun si am citit pt prima oara lista. Asa am afla ca Andreea nascuse intre timp.

Da Miniuta, cam asa a fost la noi. Dar ceea ce ieri nu am apucat sa spun, continuarea adica, cum s-au purtat oamenii astia cu mine. Parca realizazem cel mai frumos lucru pt ei, nu ca nu ar fi fost asa, dar un zambet de la inceput pana la sfarsit asa ca am scapat de orice depresie.

Anca, imi pare rau de epi a ta; pt constipatie si alea alea io ma lupt cu acelasi simptome pe care am inceput sa le tratez ca in sarcina cu FE+ Mg. Ma ajuta ca la fel era cod rosu

Ancamari, ma bucur tare mult cand vad ca ne scrii. Marele blond e un scump!
Ma intrebai odata de o firma ceva cu R. nu imi suna cunoscut. Dar ce stiu io?!

Plec acum la controlul nr 3, pp ca inca nu ne face vaccin. aici se face in saptamana 11, primul. Sa vedem cum stam. Cred ca bine.

Fetelor, aici e frig de mooori. Uitati si alte fete se plang aici. Nu stiu cu ce sa il imbrac pe asta mik ca nu am haine asa de groase, am un sac cred ca il pun acolo si in landou, sta perfect. sper.

Si, voi aveti dureri de spate. ? uneori se lasa durerea asta pe piciorul stang si cam amorteste. Pp ca de la nenorocita aia de epidurala. Diana, tu parca spuneai ca ai fost de 3 ori kilarita?

revin dupa control. Pp ca mai trelalaiesc in oras si iar o sa folosim o cabina de proba sa ne desfasuram alaptatul in voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Chris27 LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si implinita alaturi de bebelusii tai!

Andrada, ce frumos ca faci filmuletul!

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

corap,
vad ca inchizi seara pravalia redoutistelor si o deschizi dimineata pe asta a mamicilor de mai-iunie
n-am putut sa vad poza cu sacosica de bebe fiindca mi-ai dat de fapt un order pe care il puteai vedea doar tu; spune-mi ce model e ca sa ma uit io direct pe site.
Si ce daca vine din America si sunt taxe mari? il comand si de pe Luna daca zici ca-mi linisteste cupilu'.

Florina,
bafta mare!
Ai fost foarte activa in ultimul timp aici; sper sa nu-ti pierzi ritmul si sa vii sa ne spui cum e cu bebe2.

Chris27,
La multi ani! multa sanatate si sa te bucuri din plin de copiii tai.

Alyna24,
Davidut cu body pe care scrie "sunt nervos" e bestial.

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Salutare!

Chriss, la multi ani!

Florina, la ora asta cred ca te bucuri deja de puiul mic. Felicitari!
Si la mine a doua nastere a durat muuult mai putin.

Ella, Chicco are magazin pe langa Ateneu, poate gasesti acolo chestia aia pe care o cauti.

Pishcotului meu i-au iesit bubite de caldura prin par. Dr mi-a zis odata sa-i dau cu pudra baneocin pe ele, dar ...prin par??? Dupa ce am mai citit si ce fecte secundare are...

Pitit ange, bine ai revenit!

Ancamari, ce bine ca ai ajutoare!


Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Florina, Vine Theodora!!!! Curaj!!!

Chris27, La multi ani! multa sanatate, ai mare grija de tine, si sa fiti fericiti toti 4!!!!

Ralucami, ti-am vazut si eu mandretea de Maria-Bucuria!!! E o frumusete si o dragalasa!!! Imi aduce aminte de Manu la inceput cand statea si ea asa cu capsorul pe spate

Ella, Corap, ce sacosica? Linisteste bebe? Vreau si eu!!!

Didi, tocmai ca nu sunt constipata si nici nu am fost deloc... Nu inteleg ce e cu sangele ala. Vreau si eu frig! Noroc cu aerul conditionat care si dezumifica aerul, ca eu cand scot nasul pe geam simt ca ma sufoc!
Eu stiam ca la epidurala aproape de expulzie nu mai iti face inca o doza de anestezic. De fapt mie asa mi-a zis doctorul de la inceput - epidurala pe durata travaliului, si cu ceva timp inainte de expulzie nimic - sa nu apara probleme. Adica si eu am nascut naturel - ca isi trecuse efectul pana la expulzie si in nici un caz nu mi-au mai facut inca o doza?

Florentina, si noi avem bubite d'alea. Noroc ca au inceput sa mai treaca. Nu stiu de ce banuiesc ca vinovatul e o caciulita cu care am scos-o afara... Gata, de acum, nici o caciulita! Noua pediatra ne-a zis numa' sa dam cu apa, dar tare as da si eu cu baneocin

Ancamari, si mie imi place marele blond - e un frumos ;) Nici mie nu imi incape verigheta pe deget nici acum - dar nu mi se pare ca mai sunt umflata (si nici tonele in plus (pe care le am din greu) nu cred ca sunt pe degete). Pur si simplu nu mai trece de incheietura degetului - care s-a marit. Crezi ca mai am sanse sa nu trebuiasca sa o modific? Am stabilit cu sotul sa asteptam sa treaca 6 saptamani, si daca nimic, ma duc sa o largesc

Andrada, tie iti placea Harry Potter filmul? Pe 11 (iulie) se lanseaza! In Romania vine pe 20 iulie, dar nu cred sa putem mere sa il vedem la cinema (eu sigur nu cu gagalicioasa mica de 1 luna si 1/2 atunci). Da' sigur apare pe net :D
Eu abia astept cartea... Trebuie sa imi vina tot in jur de 20, ca am ales transport ultra rapid :D Acum intrebarea e daca o sa am timp sa citesc, dar sper sa da, macar cateva pagini pe zi :D

Sigur mai vroiam sa spun ceva si am uitat... Imi aduc eu aminte

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Florentina, noi avem bubite pe fata de la caldura. Biata fata e tot o rana. Dam cu Baneocin unguent si inca un amestec preparat la farmacie, dar nu par sa treaca. Cand transpira se intensifica iar.

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Chiquitita, si noi mai vem pe fata, le dau cu o crema pe baza de zinc si dispar a doua zi, dar nu stiu ce sa le fac la alea de pe pielea capului.

Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

FlorentinaROman, am avut si noi pe cap... Le-am frecat cu un tampon steril imbibat in betadina (sau orice antiseptic gasesti) apoi le-am dat cu BANEOCIN unguent... Era asa unsuros pe cap... Ziceai ca l-am dat cu gel.. Dar i-au trecut a doua zi... Pe fata ne-am chinuit mai mult (cateva zile), dar i-au trecut si pe-acolo Iar acum ne ferim de caldura ca sa nu ne reapara...

Poohy, imi place HARRY POTTER! Pe 11 iulie noi mergem la vaccinul de 2 luni... Dar sigur incerc sa fac rost pe net... ca altfel cu ANTONIO nu pot sa merg

Didialex Poate vb. pe mess cand te intorci!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Salutare, mamici scumpe
Andrada, saraca de tine ce certata ai fost.Se pare ca se uita sfaturile tale si daca faceai ceva gresit, banuiesc ca te certa mai intai mama ta, nu?
Alyna
Va multumesc tuturor care m-au felicitat ptr. bebel.
tuturor care isi serbeaza ziua de nastere si care si-au serbat-o, sorry eu nu am net acasa,.
fetelor care sunt pe ultima suta de metri
Andrada, tu stai linistita si nu te enerva pe anumite persoane care se cred ca stiu tot, dar ele sunt "varza"
Se pare ca mi-a revenit lapticul, multumesc luiD-zeu.Eu ma mulg ca bebe este prea lenes si adoarme dupa 5 min si ca sa fiu eu sigura ca mananca bine, prefer sa ma mulg, dar il mai pun si la san, sa nu imi dispara secretia lactata.
Era o fata care spunea ca a piedut lapticul,cel mai bun este galactogil(cam scump, dar merita si trebuiesc 2 cutii ca sa isi faca efectul bine)

Paula mami siPaul Cristian


poze nunta/poze bebe

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Andrada, avem si betadina si baneocin, dar tocmai de unsoarea asta mi-e sila. Daca zici ca trece...incerc si eu deseara dupa baita.

Al meu doarme de azi dimineata si a dormit si azi noapte, bine, cu mesele din ora-n ora. Si ieri m-a frecat....

Dideip si al meu e la fel, adoarme dupa 4-5 min de supt. Eu am incercat sa ma mulg, dar nu iese mai nimic, asa ca il las sa doarma cateva minute si cand se trezeste il pun iar la san. Nu e prea comod, dar ...ce sa-i fac?! Oricum stau acasa degeaba, cum zice frate-meu

AAa, ca mi-am adus aminte de scutece, ce ziceti de "samburei de mai -iunie"?

Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)

Mergi la inceput