*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

sunt o mamica de ian-feb 2007. moamaaa ce emotii am! HAI PEPSI PAPUSHIKA! URAAAAA! SA VINA BEBICUL!


Laura si Eva
11.ian.2007
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauracatu spune:

Mai intru si sa vad ce se mai intampla....
Hai Pepsi.....
uite ca avui timp 10 minute sa scriu si io povestioara mea de la nastere...chiar daca nu mai e asa de proaspata ca atuncea.....
Am nascut la Cuza-Voda, trebuia cu musiu Onofriescu,celebru tare, dar nu a fost sa vina, ca deh....era sambata si nu ewra in localitate.....asa ca am nascut cu un doctoras tinerel din gasca lui, f calm si echilibrat, care m-a ajutat mult tare.......io am inceput sa am contractii sambata dimineata pe la 6.15....cel putin atuncea m-am trezit din somn de durere....erau cam la 15 minute.....pe la 7.30 am trezit casa, ca se ingroasa gluma, ma doare mai tare de ma bag cu capu-n perna sa nu urlu.......sun dr, care zice sa merg la spital sa ma consulte medicul de garda si sa il sune pe el cu rezuktatu....fac dus, ajung pe la 8.30....consult...dilatatatie 6-7 deja......eram inconstienta si nu am realizat ca nu ma mai taie nimenea.....face echo...colul subtire ca foita de tigara...de ce imiu zice mie asta?ca io habar nu am ce semnifica....copiii erau cu capu in jos de vro luna.
Dar io tot asteptam sa vina doctorul sa ma taie....si astia m-au dus deja in sala de nasteri, unde moasa ma tot perfuza si imi zicea ca am sa imi vad copiii in 5 minute, etc....io bagam contractii din ce in ce mai dese si urate de muscam de perna, iar doctorasu se conversa cu mine/...oofofofoofof
pe la vro 9.45 m-am urcat sa ce? sa scot copiii ca nu mai aveam cum sa dau inapoi de acuma.....ei era coborati bine...si m-am chinuit ca nu aveam putere destula si contractiile erau prea scurte...ii iesea capul lui ala mic si se baga la loc....greu...pana au mai venit vro 2 dr si au inceput sa ma apese de imi venea sa le mutilez io pe ele...pe la 11.10 a iesit Cezar, 2100 gr si apoi la 5 minute a venit pe lume si Rares, 2300 gr.....iar la placenta parca a iesit al treilea...
si iaca programarea mea la cezariana fu degeaba.....iar io.....m-am lamurit ca de ceee ce ti-e frica de aia nu scapi...stiam ca dr.Onofriescu e celebru ca nu vine la naturale....am patit-o!Si nu mia- facut nimenea nici o anestezie nimic......ca in epoca primitiva, naturel mon cher!!!
dar m-am recuperat f repede .....urcam zilnic de la 2 la 6, unde erau copiii prematuri, la cate 3 ore sa le dam papa....dupa 10 zile mi-au dat drumu acasa cu toate ca Cezar nu avea greutate de externare, dar din lipsa de locuri.....
a trecut, am uitat durerile, iar acuma ma bucur de 2 minuni....e greu, dar tare frumos...NU-i asa mamicilor?

pupici cu lipici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

hai Pepsi!!!!!!





Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

hai pepsi;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Noi facem o noapte alba.
Avem 4 zile si colici. I-am dat Sab simplex. A facut caca si plange in continuare saracutul. Ce se aude din burtica lui, mama mia
Mai stiti ce altceva sa-i dam, vreun truc?

Ramona si Razvan
Poze cu Razvan

Mami la cateva ore dupa nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Fetelor, a nascut Pepsi! Totul e ok.

Va pup,
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

hop si io sa va dau vesti

David cel mai frmuos bebe de 3990 apgar 9

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Uraaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! A nascut Pepsilica !!!!!!!!!
Bravo,fetita !! sa veniti sanatosi acasa!!
ASTEPTAM VESTI !!!!
MA BUCUR TARE TARE MULT !!! DE CAND ASTEPT !!
mamicile din ian-feb 2007 te asteptau de mult !
multe multe flori de la noi!!
Bravo,mami!


S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Felicitari Sobi !

Pepsi, felicitari draguta, inca un canadian ... Multa sanatate si numai bine !

Mai sunt citeva burtici, parca mai ieri ma inscriam pe lista si uite ca imediat giza mea face 1 luna ! Ce trece vremea, multa sanatate tuturor ca-i mai buna ca orice !

Nasteri usoare in weekend !!!

Va pupam , Angi si Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Uraaaa!!! Felicitari Pepsi!!! A venit si bebe David ;) Bebel mancacios, sanatos, norocos si ne-colicios!!!
He he, cate Dominic o sa aiba acum cu cine sa se joace ;)
Recuperare rapida si asteptam povestea cand o sa ai timp ;)

Michigan, o scumpete Tavi al tau! Acum imi dau seama ca bebeii au gesturi asemanatoare, eu in toate pozele voastre vad ceva si din matza mea - un botic, o privire mirata, niste ochisori

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput