*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Kid, bebelina mea mai plange uneori in somn, tipa de vreo doua ori si adoarme la loc. Banuiesc ca viseaza urat.


Eimotto, si eu ii dau Humana Anei, dar nu mi s-a parut niciodata ca nu se dizolva. Si il amestec de cele mai multe ori cu toata apa, nu cu 3/4, pentru ca noaptea trebuie sa actionez foarte repede. Si ii dau cu apa plata pe care nu o mai fierb, doar o incalzesc. Eu folosesc Izvorul Alb, asta am folosit inca de la inceput, dar, sincer, nu am fiert-o sa vad daca are depuneri.

Lulu, as dori sa te intreb ce remedii ii dai bebelinei tale pentru vomitat si la medic homeopat te-ai dus?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Ana Teodora

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Alynta 24,daca tot ai apartament aici la mare de ce nu veniti in weekend?Davidutzului tau cred ca i-ar prinde bine aerosolii de dimineata,il scoti dimineata si seara,e beton pt el,chiar e recomandat.Ziua stai in casa si seara la plimbare prin Mamaia.
Eu abia am nascut de o sapt,astept sa fac o luna si ma duc la plaja,sper sa am voie dupa cezariana(ca de alaptat eu ma mulg dimineata cate un bibe si atat,nu am lapte).

poze cu Patrick si noi

Mary,mama lui Patrick Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

HAi Pepsi!!! Cred ca deja te-ai intalnit cu micul David!



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

sobi felicitari si sa ai un pui cuminte
pepsi
alynta eu pun pentru tine inca de acum pt ca oricum bebe vine cand vrea el...
nasterea lui Octavian
m-am internat miercuri, am facut calciu, colul era scurtat ,
joi am stat si am asteptat dar nimic
vineri apar pete roz pe chilotei, iar dr constata ca se apropie, ma sfatuieste sa fac miscare si asta si fac
fug putin din spital pe acasa
urc scarile pana la etajul 4
mai stau putin prin bucatarie cu sotul care ar fi in stare sa stea nemancat daca sunt plecata, facem papa, mancam bine si ma intorc cuminte la spital pe la ora 6 seara
la 20:36 prima contractie cu dureri, repede ma uit la ceas si astept...urmatoarea vine mult mai repede decat ma asteptam..20:42
merg la asistenta , ma vede dr de garda care da verdeictul...se apropie in noaptea asta sau maine dimineata
o sun pe dr si ma linistesc... imi promite ca vine
si de aici in colo asa am tinut-o cu contractii la 5-6 minute
suportabile au fost pana pe la ora 1 si ceva
ma duc frumos in sala ded nasteri pt ca nu ma mai puteam abtine de durei si colegele de salon dormeau deja
ma mai chinui pana pe la 3 , ma vede si celalalt dr de garda...alt verdict, dilatare 2 cm, pe la 5...se va produce evenimentul...
cele mai lungi si mai greu de suportat au fost urmatoarele 2 ore si ceva
ma monitorizeaza continuu si in jur de 5 aveam dilatare 8 cm si ma pun sa o sun pe dr sa vina
intr-o jumatate de ora vine si dr, exersam miscarea de impingere
in jur de 7 sus pe masa... patru serii de cate 3-4 fortari si la 7 :10 apare si bebe (nu si 18 cum e trecut in listuta, cred ca am scris eu anapoda in mesaj)
si a avut 53 de cm lunganul(tot pt completarea listutei, daca e cinva draguta)
primul lucru care mi se spune
"vai da'ce seamana cu tine"
apoi
"e baietel"
mi-l aduce un moment langa mine, il dau un pupic pe caput
si pana la 7:40 coase taietura
intre timp sotul era la curent cu fiecare miscare prin telefon, pt ca la noi nu permit asistarea la nastere(spre norocul lui...)



mihaela
40 sapt Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
soricei pt Tavi
AMR: un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

cred ca ara ceva in neregula cu yahoo. photos
incercam altceva
pui mic si cuminte

mihaela
40 sapt Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
soricei pt Tavi
AMR: un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Hai Pepsi!


Andreea-Sobi, a nascut prin cezariana pana la urma. saracuta avea contractii la 2 minute si nu avea dilatatie. Iti tinem pumnii acum sa se recupereze usor, Vladutz sa fie fara colicei si mancacios. Felicitari mamico!

Nu am citit decat in diagonala. Care era cu ibricul cu piatra? Solutia de apa cu otez dizolva orice piatra. Mai aveam ceva de scris..Ah, da, Ralucami, i-am facut baita lu Robert de la 3 saptamani singura. Eram crizata dar mi-a trecut. Prima oara e mai greu. E drept ca la mine a venit prietena mea, Germina , si mi-a arata dar a dat Androix explicatii complete. Cu o mana ii tii gatul si implicit capul si cu alta o clatesti cu apa. Iti pregatesti din timp o canitza cu apa pt clatire.

Plec, ca intru in schimbul 2 dar astept vesti de la/ despre Flavia-Pepsica a noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

am actualizat si semnatura
azi noapte am scapat si de buricutz
azi am facut baita acasa...de fapt a facut-o mosica nu mami pt ca-i e prea frica...dar pana la urma nu are decat sa incerce!
doarme ca un ursuletz in hibernare si asa am avut si eu timp sa scriu...
pup dulce toate manmicile si puiutii si toate burticile in asteptare

Mihaela si pui mic Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Michigan ce frumos e Tavi al tau, cum sta el cu mana la obrajor!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Ana Teodora

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Michigan e dragut bebe! Tu cum te simti cu epiziotomia! Din ce ai scris vad ca au fost cateva ore de travaliu "imposibile"! Vad ca asta e soarta noastra! Nu putem scapa de durere... Abia astept sa ma vad si eu acasa cu bebe!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Din partea mamicilor de ian-feb 2007 , ii uram lui Pepsi nastere usoara si bebe sanatos !!!

Intru in fiecare zi sa aflu vesti despre ea .



pana acum cred ca a nascut si isi tine printisorul in brate,daca la 19 era pe masa de ansteri.

Pepsi,te asteptam sa vii acasa cu puiul !!!






S.

Mergi la inceput