*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Liviana

Chris, nu te mai supara pe noi, dar asa cum a zis si florina, eu nu ti-am raspuns pt. ca stiam ca nu conteaza experienta mea... Nu era situatia ceruta de tine, plus de-asta eu am avut si acele probl. de lohimetrie... cand nu eliminam lohiile.... Si sa nu uit pt complimente

Dianalaura, gand la gand cu bucurie!!! Chiar azi intrebam de tine! Ce ti-e si cu telepatia asta Ma bucur ca sunteti bine si ca ne mai scrii!!!


Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

florina, ai pm!
fetelor
revin la voi, acum stau intr-o pozitie chinuitoare, gen lumanare-pt edemele de la picioruse (andrada, incerc sa le rotesc dar...pielea tine si mi-e sa nu explodeze :)) , nu pot sa butonez la calc., de-abia pot sa va citesc, se pare ca deja colul meu e deschis, vine bb!! aoleooo, am niste emotii...
va pup tare si sunteti super mamici toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariac75 spune:

Florina, eu sangerari am avut numai dupa ce Dr la consult a incercat sa testeze colul si a intrat mai adanc, am sangerat 3-4 zile, dar nu f abundent. Cat despre dop ...avea doar niste firicele de sange (asta dimineata) iar dupa consultul de azi am mai eliminat o portie mai colorata (maronie). Sigur iti dai seama cand o sa-l pierzi ca nu o sa-l poti confunda cu un chegulet de sange. La mine cred ca au inceput ceva, ceva contractii, dar timid (neregulate si unele dureroase, altele nu). Sau...poate mi se autosugestia....astept sa vad la noapte cum o sa fie. nici nu stiu ce sa mai cred...ba e mic copilul, ba e prea mare, ba e sarcina depasita clinic, ba e in siguranta s amai stea...m-au ametit medicii astia...Sper sa imi vad fetita sanatoasa!






Maria 41+3 zile Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Andrada referitor la leaganul care urmeaza sa il primesti, este fix cel care l-am luat eu. Foarte buna alegere!! Noua ne place foarte mult mai ales ca este silentios. Il am de aproape 2 saptamani si inca ma tin bateriile...nu l-am bagat niciodata in priza. Bebitza doarme foarte bine in el, sper si Antonio sa se impace bine cu el

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Multumesc frumos! Mi-a placut si imi place sa-l fotografiez, asa ca am ales cele mai reusite poze... :)

Chris, mai poti ramane insarcinata daca ai trompele legate?...Dr tau ce a spus? L-ai intrebat in cat timp va reveni totul la normal? In caz ca nasc la noapte (desi nu cred, eu doar sper :) )
LA MULTI ANI! pentru maine!!!



quote:
Originally posted by duda35

Florina, Ai un copil FOARTE FRUMOS sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
La fel si surioara.


mamica de baietel si fetita



Florina +39 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Salutare dragele mele!
Eu am mai tecut pe la voi insa n-am avut putere sa scriu... m-a dat peste cap complet Kay... Ma rog in continuare sa le fie bine!!
Noi am implinit Sambata 2 luni ( multumim pt urari)si suntem din ce in ce mai cumintei si mai grasunei!!
Am vazut ca s-au incins spiritele pe aici.... Androix si pe mine m-au ajut sfaturile tale in legatura cu alaptatul.... cat priveste dormitul pe burtica.. Andrada eu am facut ca tine... imi doarme pe burtica inca din maternitate . Doctora mi-a spus ca-i OK in plus ma ghidez si dupa instinct.... noi cand varsam nu ne culcam pe spate nu??
Hai nu mai fiti suparate ca am vazut toate ca altele sunt de fapt prolemele mari...
Raza Bafta! Ma bucur ca esti bine si te astept cu mai multe vesti
Intrebare: cand ne mutam la scutece??? Si.... cum ne vom numi???
Vi-am dat tema de gandire nu???


cristina cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

De la Moko citire:
La 16.35 s-a nascut noul sens al vietii mele-are 3.300 kg si 54 de cm. Am trecut ca prin urechile acului de cezariana, din cauza unei circulare si a ritmului cardiac. Pana la urma-nastere naturala, fara epidurala. Apgar 8.

Moko, sa-ti traiasca printul!



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Felicitari MOKO!!!

cristina cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Felicitari Moko!!! Refacere rapida si un copil sanatos si papacios!

Maria, Lilly Love, multumesc pentru raspuns

Lilly Love, Maria! Voi urmati!

Alynta a scapat oare?


Florina +39 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Lulu26, mersi mult pt. informatii... Ma bucur cand vad ca esti multumita de leagan...Sincera sa fiu asa de nerabndatoare sunt ca parca vad ca il cumparam noi inainte

Cristinamaria sa=ti traiasca baietelul!!!

MOKOOOOO...FELICITARI!!! Sa-ti traiasca minunea de baiat!!! Sa fie sanatos si mancacios...fara colici evident

Alynta27... ce se mai aude cu ea???

EDIT: Florina, acum am vazut: Legarea trompelor este ireversibila... Deci NU mai poti face copii...
Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput