*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll spune:

andradap, da o cautare pe net la "moarte subita" pe orice limba, engleza, franceza, germana....si ai sa vezi ce "FOARTE FOARTE SIGUR" este...mai ales ca lasi copilul singur in casa.

Nicoll
Leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Maria si Andrada multumesc de urari! Sper sa revenim sanatosi!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Andrada - da cu dextroza cum e in ceai? Ca eu am cautat fara zahar si sper ca elvetienii aia care fac ceaiul stiu ei ce fac cu dextroza. Sa nu cad din lac in put

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Elteka,

si noi avem tasnitoare cu lapte si cred ca il enerveaza chestia asta ca taman cand vine laptele asa, el se trage de la san si curge laptele peste tot, pe mine, in pat, pe el...ma gandesc ca si mie daca mi-ar tasni in gura ceva m-as enerva...
Dar treaba asta se intampla numai la inceput cand e foarte mult lapte.

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Andradaaaaaa! Nu mai lasa copilul singur in casa! Ca-l pui pe burta sau pe spate asta nu dezbat dar gandeste-te cate se pot inatmpla cat lipsesti tu, Doamne fereste! Incendii, cutremur, ti se poate intampla tie ceva pe drum, un accident si atunci ce face bb pana ajunge cineva la el?
Te rooooog! Gandeste-te bine si nu mai lasa copilul singur in casa!

Si am uitat sa va zic ca am descoperit cele mai bune absorbante pentru sani, citind un subiect aici pe dc: absorbantele always taiate pe din doua. Sunt cele mai tari, nu trece nici o picatura. Singurul inconvenient este ca pielea nu prea respira si simt nevoia sa las sanii la aer.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moberi spune:

Fetelor aveti careva leagan electronic dela primii pasi?
Ma gandesc sa comand unul ca nu e foarte scump, ca parca n-as da 500 de ron pe unul de firma avand in vedere ca nu il mai pot folosi foarte mult.
Andradap parca tu ti-ai comandat unul la un moment dat?
Astept parerile voastre pwe aceasta tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Androix, da, ai dreptate!!! Recunosc ca NU m-am gandit la ce se poate intampla... din exterior... adik incendii si alte chestii enumerate de tine. Ma gandeam doar la ce poate face el... Ma simt un pic cam aiurea ca nu m-am gandit!!! Mai ales ca pe vremea cand eram gravida (daca va amintiti!) am stins un FOC la unul din peretii casei Oooof... se poate spune ca sunt o mama denaturata??? PROMIT sa nu-l mai las singur! Mersi muuult! Si ma bucur ca pe mine nu esti suparata (ca m-am bagat si eu sa zic una-alta de alaptat! Din experienta proprie, recunosc!)

Nicoll Mersi pt. ingrijorarea ta! Pe net am gasit si VRUTE SI NEVRUTE si VERZI USCATE... E ceva de genu' : "NU tot ce zboara se MANANCA!!!" Asa e si cu scrisul!!! Pe mine m-a ingrozit numarul mare de BROSURI si articole de pe net care dezbat in acest mod "DORMITUL pe burtik"... DIn pakte exista fenomenul "ceata lui PITIGOI, dai intr-unul tipa 2" Asa e si cu articolele. A scris unul tampenia cu DORMITUL pe burta si toti l-au copiat si au impanzit NET-ul si articolele din reviste cu ABERATIA ASTA!!! Mama mea este medic pediatru de 25 de ani, eu am terminat anul trecut medicina si de la anu' voi incepe rezidentiatul tot pe pediatrie... Crede-ma, ca NU vb. prostii! ANTONIO doarme numai pe burtik de la 3 zile cand l-am adus acasa!!! SI de-atunci l-am tot gasit dormind in propria VOMA/REGURGITATIE... Si nu a patit nimik! Periculoasa in schimb este pozitia: "CULCAT pe spate". CAnd il tii asa, trebuie sa il supraveghezi... deci noaptea cand dormiti: DOAR pe o parte sau pe burtik. ...

EDIT: Moberi, nu am mai luat... pentru ca au zis fetele pe forum ca au auzit ca nu e bun! ... Deocamdata nu avem nici-un leagan, dar ne-au promis niste prieteni ca ni-l fac cadou la botez pe cel de AICI... E cel din mijloc...
Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Bai, deci nu sunt suparata pe nimeni!

Nu esti mama denmaturata, si eu ma trezesc in situatii in care pericolul este destul de evident dar mie nici prin cap nu-mi trece ce se poate intampla.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Androix

PS: Acum am vazut ca am primit inca o steluta... Am si eu 3 stelute!!!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

gata...in sfarsit, a venit si randul nostru!!!maine dimineata la ora 7 ma prezint la spital...asta daca bebe nu devine extrem de grabit si fugim mai devreme!!! nu-mi vine sa cred ca maine imi voi tine puiul in brate...brrr!!!
va multumesc tuturor pentru majorete, se pare ca pana la urma si-au facut efectul!!
va pup pe toate..fetele care mai nasc la municipal- va astept acolo si pe voi, cat mai curand!
pentru viitoarele mamici!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
40+ cu bebel baietel!
poze

Mergi la inceput