*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll spune:

quote:
SIncera sa fiu nici nu stiu de ce ma agit atat

chiar asa, de ce te agiti atat?

Nicoll
Leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariac75 spune:

M-am emotionat cand am vazut atatea majorete ce lucreaza pentru noi. Poate, poate...reactioneaza si bebelina mea. Multumim mult! Oricum dam un semn inainte de internare.

Dr meu zice ca vine "la orice ora din zi si din noapte" dar...de preferat ar fi sa fie ziua, probabil ca de asta vroia sa-mi faca cezariana.

Cine poate sa-mi spuna pe PM care mai sunt scorurile la Municipal?
Nu stiu ce se intampla dar de cateva zile am o pofta de mancare ...ceva de groaza. Sa fie vreun semn?!!!


Maria 41+ 2 zile Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Multumesc pentru sfaturi fetelor si va pe toate si pe bebelini.Daca vreti sa vedeti poze cu bebe al meu sunt in albumul cu poze de la nunta.

Paula mami siPaul Cristian


poze nunta/poze bebe

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duda35 spune:

Multumesc Florentina Roman - o sa mai incerc si eu cu fructe sa vad daca merge.
Legat de alaptat, cred ca fiecare mamica simte ce ii trebuie bebelusului ei - important este ca avem nervii tari si sa nu fim stresate.
Eu am alaptat 5 luni primul copil si cam atat o sa alaptez daca ma tin puterile si la al doilea.
Doamne ajuta sa avem copii sanatosi!
Mai stie cineva ceva de Kay?
O zi linistita!


mamica de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Dragele mele,va rog mult sa ma sfatuiti si pe mine daca-l pot scoate pe Patrick afara,mi-a zis dr ca dupa 2 sapt dar el face 2 sapt joi,sa mai astept?Cum sa procedez,cat sa-l tin afara la inceput?Va multumesc!

poze cu Patrick si noi

Mary,mama lui Patrick Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Moko, Maria, Florina sa nasteti usor! Si sa aveti copii sanatosi!
Multumesc fetelor pentru sustinere! Maine e ziua cea mare! Nu stiu daca sa am emotii, frica sau altceva! Cert e ca dupa un drum asa lung abia astept sa ne vedem cu toti 3 sanatosi, acasa!
De dimineata am facut de mancare sa-l lasam pe tati in regula! Acum am luat o pauza si voi merge sa ma dichisesc, la baie!
L-am intruit pe sotul meu cum sa intre sa va tina la curent cu vestile!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Salutare si de la noi!

Cu laptele praf m-am lamurit: nu mai fierb apa plata ci doar o incalzesc cand sunt acasa , Humana asa e el orice ai face nu se dizolva complet, apa speciala de la Humana nu cumpar ca m-ar costa mai mult decat laptele praf in sine...ceea ce mi se pare aberant.

Colici eu cred ca nu mai are dar seara in schimb are nervi. Ce il mai calmeaza este baita pe care am ajuns sa i-o fac din ce in ce mai tarziu deoarece, la fel ca Alina, ies doar foarte tarziu de teama caldurii. si ma intorc si mai tarziu...

Ce ma mai dispera pe mine este ca nu reusesc sub nici o forma sa ilfac sa manance mai mult de 100 ml la o masa asa ca in continuare papa la fel ca un nou nascut, adica din 3 in 3 ore.

Si ma chinuie caldurile si durerile de dinti

Fetelor care ati mai ramas de "nascut": Florina, Moko, Alunta va doresc nasteri usoare oricand va vei "hotara"

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariac75 spune:

Multumesc, Alynta. Mult noroc maine, sa ai nastere usoara, bebe sanatos si refacere rapida!!!
faci cezariana sau provocare?

Maria 41+ 2 zile Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Eimotto,bea suficient ceiuc intre mese?Mie pediatra mi-a spus ca trebuie(daca bea lapte praf)sa mai bea si ceiuc,cam 200ml pe 24ore...Daca nu-l accepta fara zahar,sa fierb apa cu putin zahar,inainte de a pune pliculetul de ceai...Si daca nici asa nu vrea,m-a sfatuit sa-i dau apa plata.Pupici.Iti tinem pumnii Alynta27!MaryLou,poti sa-l duci afara,mai dimineata ori seara,sa nu va prinda caldurile mari...Dideip,abia astept sa vad pozele...numai sa-i daU LA dAPHNE PAPA!Michigan,mai povesteste si tu caste ceva,,,mi-e dor de versuletele tale...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Chris - beai ceai dar nu mai mult de 100 de ml ca nu vrea... Apa plata zici ca e kk nu apa o scuipa instant. Si daca ii dau ceai intre mese stiu sigur ca nu mai papa nici macar 100 ml lapte la masa urmatoare desi las sa treca cam 1 ora de cand ii dau ceai si pana ii dau lapte (si oricum bea cam 30 ml ceai nu mai mult).

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput