*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (71)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Corap,al meu face de max 2 ori pe zi!Uneori 1 data!
Dar ma intrebam dc o fi bine asa moale!O intreb eu pe dr azi!

Paula, bun venit !Ma bucur sa aud ca sunteti bine!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)
www.flickr.com/photos/9223353@N08/?saved=1" target="_blank">[POZICI NOI]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Intru repede pe fuga... ca am fost plecata la cumparturi... si l-am lasat pe antonio singurel.. Ca dupa ce a dormit aproape 9 ore azi-noapte... la 08:45 s-a trezit si dupa ce a supt, la 09:15 dormea dus Pai te cred si eu ca seara de la 19:00 la 24:00 sta baiatul treaz... la cat somn baga noaptea si ziua!!!

Am fost sa-i cumpar cate ceva pt. tinuta de BOTEZ... de dus la biserica, DUPA stiu ca il imbraca NASA

ELTEKA... am ras in hohote si de-aia m-am aruncat sa scriu rapid mesajul: NU EU m-am cantarit ci pe ANTONIO!!! Sa vad cat mananca

Alyna24, multumesc

Gata... ma duc sa vad ce face... Pana mai adineauri dormea... dar da semne ca vrea sa pape iar... ca doar au trecut cele 3 ore

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada, l-ai lasat singur????????





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Androix, cand am intrebat speram poate iti gasesti un minutel sa scrii un sfat . Asa ca sambata seara am intrat. Ai dreptate, sunt ingrijorata si el e nelinistit nu ca ii este foamne. Am facut pana la urma asa: nu vroia san, culmea acum aveam lapte, m-am muls vreo 30 ml nu a vrut i-am facut lapte praf 30 nu a vrut..si l-am lasat apoi in pace cu mancatul. O fi semanand cu mine Si io ma enervez daca ma intreaba cineva: nu manac? Ma rog, ma enerveaza un program, manac doar cand mie foame nu cand e ora.
Am avut un start bun cu alaptatul de data asta si de asta nu as vrea sa pierd trenul. Nu am socrele in zona

Andre_ea, ai dreptate cand vorbesti de completare. Pana sa am ghemotocul asta mik ti-as fi dat dreptate. Baietelul meu mai mare a preferat sanul. Uneori i-am dat completare sa nu spun ca la 7,8 luni manca lapte cu cereale biberon si apoi cauta sanu. Dar, asta mik e un lenes si sa inghita, ca ii scot sanul si ii curge laptele din gura. Is diferiti!


Ankaaaaaa, Felicitari Mamico moderna !!!

in ce spital ai nascut si care era reactia personalului medical cand te vedeau ca surf-ezi?

Lia, Sa va traiasca printesa!

Florina, Moko


Ella, cand povestesti acum de colicii lu' David imi amintesti de colicii nepotelului meu. Tot la fel plecau parintii cu el la spital si acolo nu mai avea nimik. Din fericire. Dar dupa 3 luni jumate copilul ala NU a mai plans. Nici acum la aproape 3 ani nu mai stiu parintii sa isi auda copilul plangand. Si-a facut portia completa de plans cu colicii.

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll spune:

Androix, in primul si in primul rand mesajul meu nu iti era adresat tie direct, asa ca nu inteleg de ce te-ai simtit asa atacata...eu nu am pomenit deloc numele tau si nici nu am facut referire la ce ai spus tu... ba mai mult am spus ca, chestia cu cererea si oferta e ft corecta, doar ca nu functioneaza la toata lumea. Eu sunt un exemplu, te asigur ca am incercat totul posibil, si nu am aruncat coasa in fan dupa 1 saptamana, 2 sau 3.
Credeam ca aici poate scrie fiecare experienta si parerea personala, chiar daca e diferita de a ta.

Nicoll
Leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

Am venit si noi cu David de la dr. Taropa; am facut vaccin, cel frantuzesc si vreau sa va spun ca bebe a plans nici 5 secunde, dupa care l-a luat dr in brate si asta a fost; si eu ma pregatisem sufleteste pentru un concert urlator dar n-a fost sa fie.
Dr mi-a spus ca daca ii facea vaccinul ala gratuit ar fi urlat de-a dreptul.
A adormit in scoica imediat dupa vaccin, semn ca nu l-a afectat deloc vizita la dr.

Ne-am cantarit, si avem 5.3 kg , ne-am masurat si avem 59 cm; deci luna asta am luat tot 1,3 kg.

Alyna24,
stai linistita, ne vom vedea data viitoare cu siguranta si poate atunci reusesc si celelalte fete sa vina; Liviana a stat cu noi mai putin fiindca a trebuit sa alapteze si in plus Matei s-a cantonat la locul de joaca unde sunt leaganele si a ramas acolo. Asa ca ne-am plimbat doar cu Mica pana pe la 8 si ceva.

Capul care era stramb rau, ziceai ca-i klingorian din Startrek cand l-am adus acasa, acuma s-a mai aranjat si arata chiar bine.

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Nicoll,multumesc mult pt raspunsul privind revenirea menstruatiei...Am nascut pe 14 aprilie,am alaptat cu completare pana pe 2 mai,suntem in24iunie si inca nu a venit...La cezariana mi s-au leget trompele...deci exclud existenta unei sarcini?

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Multumesc mult tuturor pentru majorete si incurajari - chiar ca e emotionant sa-ti vezi numele printre ele :)

Moko, eu zic ca, desi noi sunem fetite, te lasam pe tine prima ;) Vad ca esti deja la termen - eu nu sunt, insa toata sarcina asa am tinut-o (nasti prematur, fetitele vin mai repede etc). Iti tinem pumnii azi la control si preventiv, uite cateva majorete pentru tine :)

MOKO

Maria, nu e nici o problema daca astepti sa se declanseze nasterea natural, totul e sa ai langa tine un dr. priceput pentru colectarea celulelor in momentul nasterii... Dr. meu nu cred ca vine noaptea sau in week-end si atunci prefer sa nasc cand spune el, numai sa nu raman cu kitul in brate...
Si tu esti la termen! Cateva majorete si pentru tine!

MARIA

Si Alynta, n-am uitat nici de tine! Maine e ziua cea mare!
Alynta

A mai ramas cineva? :) Sper ca n-am uitat pe nimeni.

Corap, ai o familie foarte frumoasa ! Si multumesc de incurajare, chiar daca asteptarea pare mult mai lunga de data asta sper ca macar travaliul sa fie mai scurt... :)

tuturor!



Florina +39 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Buna burticutze si mamicutze,

Moko, Maria, Alynta, Florina Hai ca sigur nu mai e mult! Nasteri usoare si bebei necoliciosi!!!

Vorbeati acum ceva vreme de tantari... Ne-au invadat si pe noi acum rau de tot!
Am gasit niste aparate pe net -

http://www.becurieconomice.ro/Product/ISOKAT_Junior.aspx?prod=889&ou=1289
http://www.becurieconomice.ro/Product/Aparat_antitantari_portabil.aspx?prod=976&ou=1292

dar nu stiu cat de bune sunt... Voi stiti ceva despre ele (ca ziceati ca folositi ceva impotriva tantarilor)?

merci mult si pupici,

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Ella vad ca si tu esti la Dr.Taropa, esti multumita de ea?Eu am sunat-o in weekend(ea mi-a spus sa o sun la orice ora)sa ii spun ca mi-a scazut secretia lactata si mi-a zis sa ii dau si 30 ml de lapte Humana, dar nu mi-a zis cum sa il prepar.Eu inca nu i-am completare si imi este cam frica(vad ca de astazi a inceput sa imi revina si lapticul,slava domnului).In schim ieri cand am sunat-o sa-mi spuna cum sa prepar laptele praf nu a mai raspuns la tel.Nu stiu ce sa mai fac sunt cam disperata.

Paula mami siPaul Cristian


poze

poze bebe

Mergi la inceput