Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Iti urez mult curaj si....orice alegere vei face , DD te va ajuta sa fie cea buna!

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by darleena

Sheri de acord...dar chiar toate suntem obosite si avem placenta gr.2?
Eu asta stau sa ma intreb.
In orice caz...eu sunt cam dezamagita de prestatia artistica...nu am nimic 3D, mi-a aratat-o pe bebelina fix 2 secunde in 3D si pe cd se vede atat de prost incat pot sa-l arunc la gunoi.
Cred ca ma duc si eu in alta parte sa fac o eco unde sa am o satisfactie vizuala....dar nu stiu unde


20+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic



pai suntem obosite cat asteptam pe hol pana intram
Nici eu n-am vazut-o clar de loc, poza nici atat, sunt asa cu un dor in mine, abia astept maine s-o vad cum ii sta fundita in par.
Si la CMU daca intru un pic in motul ecografistei, o sa iasa treaba buna!

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

De facut o sa fac amniocenteza, m-am hotarit, problema este unde, ca am auzit multe pareri pro si contra celor din Cluj :(


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Salutam burticile si multa sanatate
Eu sunt socata, am scos rezultatul de la TT si mi-a iesit risc de 1:50 care am inteles ca e f mare :((
Nici nu stiu ce sa fac si cum sa fac, medicul meu mi-a spus sa fac amniocenteza dar nu stiu, nici ce presupune, care sunt riscurile, etc :((
La clinica Gine I unde stiu eu ca se face nu mi-a inspirat incredere deloc medicul ala, Stamatian, iar in alta parte nu stiu unde se poate face :((
Poate cineva sa ma ajute cu niste informatii?


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk



Stai linistita, Aniast72 de la Mamici de sept-oct, a avut la fel TT-ul iar cei de la Giulesti au zis ca daca pliul nucal e ok, ei nu-i fac nici o amnio, totul e ok si sa mearga mai departe. Ea e pacienta lui Niculescu.

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Sheri mie mi-a dat poza, dar exact ca si filmuletul de pe cd, atat de neclara, incat putea fi pozat si un caine de pe strada, ca tot nu-ti dai seama ce e.


20+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet, daca vii in Bucuresti, am inteles ca foarte specializat si cautat pt. asa ceva este dr. Predoi.

stati linistite fetelor, sa vedem ce poze super-califragilistice imi da maine dr. Pop de cele 4 mil . O sa vi le arat, sa vedem daca i se vede motul bebelusii (sper sa ramana "tititza" ).
Daca seamana cu frate-su sigur o sa aiba o claie de par maaare in cap (cred ca deja se poate impleti in codita)!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daia ne da noua poze urate ca dam doar 2,5 mil?
Pai de ce nu spune cat trebuie sa dam ptr niste poze clare,ca negociem

anca 20+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

eu ma asteptam ca pozele 3D sa fie in genul celor de pe National Geografic , adica sa i se vada si genele - dupa aceea am citit ca sunt facute cu un soft special.
Intr-adevar, am mai vazut unele frumusele la cateva colege de ale noastre-foarte clare- dar nici chiar asa ca primele

Acum mi-am dat seama ca de cand cu ecografiile astea dese, vizitele la doctorul ginecolog le-am cam rarit- cred ca nici asa nu este bine...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca,in general eco 3D sunt peste 3 mil (asa este si la Medsana...). Ne da cate o poza sa ne linisteasca....Eii, de acum poate o sa aiba program la lejer si o sa fie mai sofisticate ...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

uite poza facuta la dr. Pop, la 15 saptamani
http://family.webshots.com/photo/1129796039054483777JzlwZV

Si eu am fost dezamagaita, credeam ca imi face 3D "by default"...Si a costat peste 2 mil acum vreo 4 ani

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput