Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA..ecografia morfologica de ieri am facut-o la Euroclinic la dr mea ...
ANCADRAGOMAN...succes la ecografie!! sa dea Dumnezeu sa vi numai cu vesti bune!!!
ALFA_ANCA...mie nu mi-a curs nimic pana acum..
'NEATZA FETELOR..noi de abia ne-am trezit...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam burticile si multa sanatate
Eu sunt socata, am scos rezultatul de la TT si mi-a iesit risc de 1:50 care am inteles ca e f mare :((
Nici nu stiu ce sa fac si cum sa fac, medicul meu mi-a spus sa fac amniocenteza dar nu stiu, nici ce presupune, care sunt riscurile, etc :((
La clinica Gine I unde stiu eu ca se face nu mi-a inspirat incredere deloc medicul ala, Stamatian, iar in alta parte nu stiu unde se poate face :((
Poate cineva sa ma ajute cu niste informatii?


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxana a fost 3D sau 2D?
Cum o cheama pe dr?

Vreau si eu sa ma duc sa fac o eco acum, zilele astea.
Sa vad cum stau cu colul, mai ales dupa zbantuiala de la mare si nu in ultimul rand sa-mi vad progenitura in 3D.


20+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA nu ai pt ce iubita sper ca au fost de folos indicatiile mele...
..cat despre placenta si IR-uri la 17 saptamani cand am fost la Iosup aveam IR pe dreapta vreo 0,85 si placenta de gr 2 dar mi-a spus ca este totul super ok si stau linistita ca e normal sa am de gr 2 iar Ir -urile alea nu au nici o importanta..si chiar stiu mamici care nua u avut nici o treaba chiar daca avea Ir mari si placenta de gr 2 la jumatatea sarcinii..eu zic sa nu ne mai stresam si sa ne bucuram cum spune dr mea cat mai mult de perioada asta..de fapt cateva saptamani pana intram in tr 3 ca pe urma

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA..eu merg acolo la dr mea Enache Luminita ..insa daca intri la ei pe site gasesti multi dr poate iti surade vreunul pe care il cunosti...masuratorile s-au facut in 2D si apoi au urmate poze in 3-4D pt mine insa bebe al meu nu a avut chef de pozat si am rugat-o sa nu-l mai zgandare ..el facea nani cu capul in placenta si cu funduletul in sus..mi-au dat 3 pagini cu masuratori, cateva poze alb-negru, un DVD cu filmuletul ecografiei ..a costat 2.200.000 lei si a durat cam 45-50 minute..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..DARLEENA..cat despre col..mi-a facut poza la el..am poza cu colul..are 35mm..am intrebat-o cum i se pare si a zis ca e bine sa stau linistita si sa continui cu agitatia mea
PUFULETZ..eu nu inteleg de ce te stresezi atat...mai mult rau iti faci decat bine...daca faci amnio si iese si aia naspa ce faci??..sa nu-mi spui ca dai copilul afara la recomandarea unor cretini...nici macar nu e relevant testul daca e gresit la asta te-ai gandit??...mai ales ca sunt calculate de un program nu de om.....eu zic sa te calmezi..eu una nu am facut Tt si daca prin absurd l-as fi facut ..pt nimic in lume nu faceam amnio..chiar daca are doar 1% risc de avort..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata,

venim si noi cu vesti, am sunat pt. eco, nu merg azi ci maine seara si joi dimineata fac cerclajul(daca considera ca e necesar)... asa ca iar sunt stresata cu ganduri si ganduriiiiiii


revinnnnnnnnnnn



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

quote:
Originally posted by darleena

Ramo e voioasa pe la mamicile din Cluj.
Cred ca a dezertat de la noi


20+ si baby Kara

Pana vine bubu

poze bubu mic



Sunt aici,va citesc din umbra...Doar azi am scris la mamici de Cluj ,n-am mai scris de mult....N-am nici un chef de nimic....Si e cald....Si n-am chef de lucru...as dormi non stop.....si vreau in vacanta!!!!!!!Mergem o saptamana la munte,dar de prin 15 iulie....
Si nu va faceti probleme,ca nu scapati de mine asa usor!!!!!Doar eu am fost prima mamica de noiembrie!!!!

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel21+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI...mama mai e pana joi....stai linistita ...nu vedezi ca ne facem singure rau cand nu suntem optimiste...nu trebuie decat sa avem rabdare, sa fim linistite si sa ne gandim ca o sa fie bine..hai te rog, bebeii tai au nevoie sa fi fericita ca sa fie si ei..pana joi vedem...si daca totusi trebuie asta e ..facem cum e mai bine pt ei

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

'NEATZA Ramo

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput