Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dany, imi pare rau de sarcina pierduta, ce pacat ca n-au reusit sa-l salveze pe bebe, era destul de mare... Dar vei vedea ca de data asta va fi bine

Xela, bine ai venit, sarcina usoara si bebe sanatos

Ancuta A, multumesc draguta, .

BB, Gianina, chiar daca nu va mai conectati, va doresc sa aveti o vacanta minunata, si sa ne simtitisimpatia de acolo de unde sunteti!!!!

Fetelor, suntem deja in saptamina 18!!!


bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anca A, sper ca ti-a priit concediul cel scurtutz. In ce priveste chestia cu omenia, ai dreptate, dar trebuie sa ne obisnuim, si eu am burtica maricica, dar daca merg cu autobuzulsau alt mijloc de transport public, la fel patesc si eu, niciodata nu mi-a oferit nimeni locul... Ba chiar odata, cind mi-am facut niste analize, un individ mi-a facut un scandal monstru ca am intrat inaintea lui, desi pe usa scria clar ca gravidele au prioritate (iar culmea e ca nici nu profitasem de chestia asta, eu pur si simplu am intrat dupa persoana dupa care venisem, dar el fusese gura casca si i-au luat-o altii inainte, printre care si eu, dar el nu m-a vazut decit pe mine...)

Anca D , succes miine la eco si felicitari atit tie cit si lui Flory pt apropierea de a doua jumatate a
sarcinii!!!

Fetelor, voi mai dormiti pe burta? Ca mie mi-e tare greu sa ma dezobisnuiesc...As mai putea dormi pe burta, dar mi-e teama ca-i fac rau lui bebe. Ce ziceti?


bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Victo, asa e, barbatii sunt in special cei care stau pe scaune, mai degraba iti cedeaza o femeie locul decit un barbat (desi mie nu mi s-a intimplat nici asa). Barbatii sunt cei mai obositi si cei mai fragili.

Roxana, termina cu prostiile. Cind te duci la eco?

bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Lala, multumim pt raspuns, si pe mine ma interesa chestia cu produsele Avent

bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Sheri , , bine ca ai venit sa ne dai vesti!!! Ce bine ca a iesit totul ok si nu te-a durut!!!

bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxana, bravo pt bebe George cel sanatos si somnoros!!! IR amindoua sau doar cea dreapta, ca data trecuta? Si nu ti-a zis nimic de tratament? Ca mie asa mi-a zis ginecologul meu inainte de a pleca in concediu...ca daca nu scade IR drept pina la eco de saptamina 20, imi va da tratament, dar eu sper sa scada...

bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

jasmin ai revenit in forta...eu stau mereu pe partea stanga pt. ca asa ma simt eu bine si daca nu dorm pe aceasta parte parca nici nu dorm... dar din cate stiiam eu cica faci rau sa dormi pe partea inimi probabil ca si pt. asta imi placeintotdeauna tinzi sa faci ceea ce iti este interzis
cat despre dormit pe burtici nu dorm dar cand stau in pat de atata stat in fund si pe parti ca imi vine asa de natural sa ma asez pe burta... imi dau seama dupa ... nustiu daca ii fac rau lui bb dar de la o vreme cand ma asez imi dau seama imediat pt. ca incepe sa ma deranjeze. am mai auzit de femei care au dormit pe burta si au facut copii sanatosii dar ele poate au avut noroc....

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Stefania, da, am revenit, dar nu stiam ca e liniste pe-aici si parca vad ca fetele n-au rabdare sa citeasca tot ce le-am scris...Of, imi vine tare greu sa dorm intr-o parte... Si cind m-au operat de chist a fost groaznic, ca parca nu ma odihneam bine, pina am putut dormi pe burtica mi s-a parut o vesnicie...

bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Vreau sa fac Triplu Test la Sanador. Stie cineva cu cat timp inainte trebuie sa fac programarea?
Si mai am o nelamurire... legata de eco morfofetala, in unele parti am citit ca se recomanda sap 18-20, in altele 20-22... Pur si simplu nu stiu ce sa cred. Dr ginecolog mi-a zis sa fac programarea tot la Sanador, odata cu TT, asta ar insemna sapt 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

JASMIN..nu mi-a dat tratament..da tot in dreapta este mai mare, dar a crescut si stanga..mi-a spus sa stau linistita ca nu reprezinta o problema....

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput