Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SHERI..tu esti in patutz??..esti ok nu?..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

:)) super Sheri
Eu inca ma tot minunez cum e omul meu atras de mine cind eu ma vad ca un pui de balena in crestere rapida ...


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

:)) super Sheri
Eu inca ma tot minunez cum e omul meu atras de mine cind eu ma vad ca un pui de balena in crestere rapida ...


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk





18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor....care va pricepeti....cand aveti timp si chef imi schimbati si mie DPN in loc de 01.12.2007 sa fie 25.11.2007

18+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbontos spune:

Fetele care mergeti in concediu la mare cum v-ati pregatit?

Eu una am fost sceptica cu privire la concediul la mare. Si acum inca mi-e frica de drumul lung pana acolo in special; de la Baia Mare noi facem cam 1.000Km pana la mare.Sotul meu a insistat in sa f. mult sa mergem. Avem bilete din 7 iulie pana in 17. Ma gandesc ca ar cam trebui sa ma pregatesc. Voi ce costume de baia v-ati luat? Creme? etc ...
Medici vostri ce v-au spus? Putem face baie? Plaja?

Va stept cu sfaturi!

Mihaela 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by dany26

quote:
Originally posted by pufulet74

:)) super Sheri
Eu inca ma tot minunez cum e omul meu atras de mine cind eu ma vad ca un pui de balena in crestere rapida ...


------------------------
Flory 20+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk





18+ ANDREI




si de la mine! Cred ca pe masura ce sarcina ne ingroasa IR-urile, sotilor le cresc niste dioptrii care ne arata slabe si atragatoare! Mie-mi convine, vad ca nu ma vede altfel nici macar dupa cateva beri, cand cica se vede dublu

Shery 21+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Dany, calculeaza-ti din nou saptaminile incepind de pe 10.02. Parca atunci ai scris ca ai avut UM, nu? Iti spun ca ai mai mult de 18 saptamini. Cred ca deja esti in saptamina 20, tinind cont ca ai avut UM cu doua saptamini inaintea mea. Mie mi-ar placea sa am cit mai multe saptamini... Mai ai un pic si treci de jumatatea sarcinii...

bebe si burtik

Jasmin17+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Dany,desi la ecograf mi s-a spus ca bebe este mai mare cu o saptamana decat cea data de UM, eu calculez tot dupa UM-este cel mai corect.Este posibil ca pe parcursul sarcinii ritmul de crestere sa scada (asa am patit la Sebi, pana pe la 25 saptamani aveam intotfdeaua cu una-doua saptamani mai mare varsta ecografica, apoi a fost o perioada cand au coincis, iar spre sfarsit chiar varsta eco era mai mica decat cea data de UM-placenta mea a imbatranit mai repede, iar cantitatea de nutrienti s-a mai micsorat).
Oricum, cand te duci la spital atat la consultatii, cat si la nastere te intreaba UM, nu varsta ecografica
De ex. eu acum ar trebui sa am dupa ecograf 20+ (nu 19+)

Mihaela,eu nu mi-am cumparat inca nimic pt. mare, nici nu prea imi place sa merg prin magazine (pt. mine, ca pt. Sebi as haladui zile intregi, pana imi iau talpile foc..).O sa iau o crema de protectie solara care sa fie buna atat de Sebi, cat si de mine (adica din gama de produse pt. copii...)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

si eu stiam la fel, cand stai cu fata in sus, uterul (cu bebe si anexe) apasa pe un vas mare de sange care oxigeneaza si transporta nutrienti.In plus, imi imaginez ca burtica se mai aplatizeaza-la fel si uterul . Cel mai bine-dpdv oxigenare si alimentare cu nutrienti- este sa stam pe partea stanga.
Evident ca amortesc numai asa, imi mai alternez pozitiile, dar incerc sa stau cat mai mult posibil pe partea stanga

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

eu am avut UM pe 10.02 (vezi cate saptamani am daca apesi pe "Stefania");voi sunteti "mai mari" cu 2 zile (pe 08.02), deci ai 19 si 5 zile (aproape 20-felicitari)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput